Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opinie na temat ładowarki-Redox alpha v2

18 Mar 2018 22:47 1752 21
  • Poziom 3  
    Witam, chce kupić ładowarkę Redox alpha v2, lecz nie wiem czy ona się dobrze sprawuje. Jakie są opinie na temat tej ładowarki? Czy są jakieś inne ładowarki w tej cenie? Jak mogę podłączyć atx pod tą ładowarkę? Muszę coś przy zasilaczu robić, aby nie spalić ładowarki? Dawać jakieś obciążenie?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 41  
    Ładowarka wymaga zasilacza sieciowego min 230V 5A 12V 60W.
    Mam Redox alpha v2 spory czas około 4-5lat jest to ładowarka bezawaryjna jedynie przy dużych pakietach LiPo 22,2V 10000 mAh zastosowałem chłodzenie w postaci wentylatora 12V zamocowanego na obudowie ładowarki od tyłu i podłączonego pod gniazdo zasilacza trochę się przegrzewała bez dodatkowego chłodzenia

.
  • Poziom 3  
    1 PAWEL napisał:
    Ładowarka wymaga zasilacza sieciowego min 230V 5A 12V 60W.
    Mam Redox alpha v2 spory czas około 4-5lat jest to ładowarka bezawaryjna jedynie przy dużych pakietach LiPo 22,2V 10000 mAh zastosowałem chłodzenie w postaci wentylatora 12V zamocowanego na obudowie ładowarki od tyłu i podłączonego pod gniazdo zasilacza trochę się przegrzewała bez dodatkowego chłodzenia

.

To ATX nie da podłączyć do tej ładowarki?
    A mam pytanie bo chce zrobić pakiet 3s2p i ładować przez balanser w jaki sposób połączyć ogniwa?
  • Poziom 3  
    1 PAWEL napisał:
    Można jeśli uzyskasz najmniej 5A.

A co muszę zrobić, aby uzyskać 5A?
  • Poziom 41  
    Sprawdź specyfikację atx.
  • Poziom 3  
    1 PAWEL napisał:
    Sprawdź specyfikację atx.

Taki mam Opinie na temat ładowarki-Redox alpha v2
  • Poziom 41  
    Może być, napięcie pracy ładowarki DC 11.0~18.0 V , ja mam 100~265V / 47/60 Hz AC
    Wyjście stabilizowane 12V Natężenie ciągłe 5A.

• Poziom 3  
    1 PAWEL napisał:
    Może być, napięcie pracy ładowarki DC 11.0~18.0 V , ja mam 100~265V / 47/60 Hz AC
    Wyjście stabilizowane 12V Natężenie ciągłe 5A.

To mojego ATXA nie da się podpiąć pod tą ładowarkę?
  • Poziom 36  
    Cześć! Temat zaraz rok osiągnie, ale wydaje się mi, że do opinii mój post się nada. Być może trafiłem na felerny egzeplarz. Wszak to klon b max'a. W każdym razie ładując aku 18650 pojedynczo, bądź w parze równolegle i, ustawiając prąd ładowania 1A, na wyświetlaczu widnieje 1A natomiast na amperomierzu zewnętrznym wskazanie wynosi 0.5A. Natomiast podczas rozładowywania 2A, na wyświetlaczu widnieje 0.4A, a na multimetrze 1A
  • Poziom 1  
    @beo , Czy udało ci się rozwiązać problem? W moim przypadku problem jest dokładnie taki sam, co prawda posiadam model Delta z wbudowanym zasilaczem, natomiast parametry ładowarek są identyczne.
  • Poziom 36  
    @devhost977 To już szmat czasu, a ja dopiero teraz odczytałem... Ładowarka od tamtej chwili leży nie używana, ale właśnie dziś przyszło mi do głowy, żeby zgłębić temat, tak więc i, do tematu zajrzałem. Jutro chcę próbowac dojść do tego co jest nie tak. Albo raczej od jutra, bo kwestia na pewno nie jest na jeden dzień.
    Spoiler:
    Opinie na temat ładowarki-Redox alpha v2 Opinie na temat ładowarki-Redox alpha v2 Opinie na temat ładowarki-Redox alpha v2 Opinie na temat ładowarki-Redox alpha v2 Opinie na temat ładowarki-Redox alpha v2 Opinie na temat ładowarki-Redox alpha v2
  • specjalista -automatyka bramowa
    Ja zauważyłem jeden zonk (dla normalnego użytku LiPo właściwie nieistotny). Nie można LiPo i Li Ion rozładować "do końca" (oczywiście w granicach nieniszczącej popawności) - brak możliwści ustawienia końcowego napięcia rozładowania. Winny też może być algorytm. Na końcu rozładowania na akku odłączonym już od obciążenia jest grubo ponad 3,8V
    Skutkuje to niemożnością poprawnego pomiaru pojemności ogniwa. Dla nowych ogniw 85650 2200 mAh maksymalna ilość energii którą udało mi się "wypompować" i "wpompować" z powrotem to 1200 mAh. Wiarygodniejsze wyniki dało rozładowanie akku w latarce z mikroprocesorowym driverem z odcięciem lub w modelu (mam koszyczek 2S - lekki model autka z regulatorem beszczotkowym - chociaż ESC modelu jest też b. ostrożne i odcina dość wcześnie).
    Co do prądu ładowania i rozładowania - zmierzę, ale wydaje mi się, że wyświetlacz pokazuje poprawnie, za to schrzaniony (znów) jest algorytm - prąd ładowania (a zwłaszcza rozładowania) - mimo ustawienia na max błyskawicznie spada do 1/3 ustawionej wartości (500 mA ładowanie i 200 rozładowanie to góra) - no i ładowanie trwa sporo...

PS. Nie bardzo chcę tłumaczyć takie zachowanie niską jakością i dużym oporem wewnętrznym 18650 bo przy ładowaniu modelarskich pakietów - u mnie akurat Zipp 4700 z Traxxasa) jest podobnie.
  • Moderator Robotyka
    kotbury napisał:
    Ja zauważyłem jeden zonk (dla normalnego użytku LiPo właściwie nieistotny). Nie można LiPo i Li Ion rozładować "do końca" (oczywiście w granicach nieniszczącej popawności) - brak możliwści ustawienia końcowego napięcia rozładowania. Winny też może być algorytm. Na końcu rozładowania na akku odłączonym już od obciążenia jest grubo ponad 3,8V

To nie jest błąd. 3,8V to napięcie "magazynowe". W takim stopniu ogniwo po rozładowaniu można przechowywać dłuższy okres czasu.
    Owszem, ale ta ładowarka ma także tryb "storage" i ładuje akku specjalnie pod przechowywanie (bodaj 3,95V), a po rozładowaniu oczekiwałbym faktycznie rozładowania (do dopuszczalnej granicy..) a nie kombinacji.
  • Poziom 41  
    Mam Redox alpha v2 chyba z 5 lat żadnej awarii tylko dla akumulatorów dużej pojemności dołożyłem wentylator.
    Rozładowanie do 3V na celę o ile dobrej jakości pakiet, storage 3,8V i przechowuję akumulatory w lodówce w torebkach strunowych w torbie - LiPo Safe.
    Dla przykładu akumulator Turnigy nano-tech Ultimate 7500mAh 2S2P 90C 5 lat ciężkiej eksploatacji jest w bardzo dobrej formie.

Dokupiłem dodatkową ładowarkę HTRC C150 Lipo ładowarka Rc AC/DC 150W 10A z możliwością ładowania nowych rodzajów ogniw LiPo LiHV LiFe Lilon NiCd NiMh Pb

• Poziom 36  
    Wygląda więc na to, że w losowych modelach występują, losowe błędy. W moim kuleje rozładowanie, jak i ładowanie Li-on, zawsze połowa zadanej wartości natężenia. Także przy tej loterii, moim zdaniem nie ma sensu inwestować w ten sprzęt, biorąc pod uwagę cenę oryginalnej B6.

Edycja: Jutro spróbuję wymienić rezystory mocy, dwa tranzystory i, dwie diody - to jedyne elementy, których wymiana nie sprawi mi kłopotu. Redox nie posiada też funkcji kalibracji, bądź można tylko raz, przez co jak ktoś zrobi to od "pały", to jest słabo. 8 bitowiec siedzący pod wyświetlaczem, to koszt nie całych 6zł, tylko kto by sie podjął wgrania mu softu z B6 :D
    Soft z B6 może nie pasować do hardware. Widziałem ze 4 schematy Redoxa i każdy inny :), pewnie IMAX też ma inny środek niż Redox. Kiedyś koledzy na forum analizowali Redoxy i część z nich to były klony "oryginalnego" Redoxa czyli kopia kopii.
    PS. Te "wadliwe" też ładują poprawnie tyle że wolniej (a przy rozładowaniu można umrzeć ze starości) a tylko nie nadają się do pomiaru pojemności ogniw. Przy NiMH też mają zonki, odmawiają ładowania niektórych sorawnych ogniw...
  • Poziom 36  
    No mój egzemplarz przekłamuje o 200mV w dół i rozładowuje max prądem 1A, co zresztą jest zgodne z mocą obciążenia 5W - tyle że na wyświetlaczu podaje 0.4A. Przetrzepałem trochę tych tematów i ręce opadają. Ostatcznie - jeśli będzie bardzo się nudziło - to wymienię wszystko co się da. Tymczasem oczekuję na przesyłkę oryginalnego B6 mini - oryginalność potwierdzona hologramem. Zobaczymy...
  • Poziom 41  
    beo napisał:
    rozładowuje max prądem 1A

To prawidłowy parametr rozładowywania dla Redox alpha v2.

beo napisał:
    tyle że na wyświetlaczu podaje 0.4A

Sporo zależy od jakości cel akumulatora.
  • Poziom 36  
    Akumulatory, to pojedyńcze sztuki 18650 po 3500mAh. Jeśli by, pobór prądu faktycznie oscylował w granicach 0.5A, to takie ogniwo rozładowywał bym nieco długo, a i sama ładowarka, nie powinna się zagrzewać zbytnio. Tymczasem jest gorąca, a czas rozładowania prądem 1A wskazywanym przez multimetr, wynosi mniej więcej 3h z minutami.