Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napisy do filmu na DVD - czy ktoś by wstawił.

19 Mar 2018 11:10 762 14
  • Poziom 12  
    Witam forumowiczów.
    Nie wiem czy dobrze wybrałem forum. W wypadku straciłem całkowicie słuch i filmy, które mam bez napisów, są już dla mnie nie do odsłuchania.
    Mam parę naszych polskich filmów na płycie DVD, lecz one są bez napisów, a szczególnie chodzi mi o film "Znachor". Czy znalazł by się ktoś, co by mi wstawił napisy do tego filmu? Mam ten program do wstawiania napisów, lecz jak ja mam to wstawiać, kiedy połowa wypowiedzi, to dla mnie jest tylko brzmienie mowy. Są momenty, że kiedy mówi wolno i wyraźnie, to wtedy zrozumiem, ale reszta, to już tylko brzmienie, tak ja to odbieram poprzez implant wszczepiony w Kajetanach. Gdy mam kontakt z osobą żywą, to jeszcze rozumiem co do mnie mówi, ale poprzez elektronikę, to tylko brzmienie.
    Pozdrawiam Janusz
  • Admin grupy komputery
    carbon_45 napisał:
    Mam ten program do wstawiania napisów, lecz jak ja mam to wstawiać, kiedy połowa wypowiedzi, to dla mnie jest tylko brzmienie mowy
    Napisy wstawia się synchronizując je z upływem czasu filmu.
    Najlepszy do tego celu był program SubEditPlayer, ale działał tylko w systemach Windows XP i starszych.
    Nikt na forum nie przygotuje Ci "gotowca" bo musiałby film nie tylko pobrać, ale i udostępnić - a to jak wiesz do legalnych nie należy.
    Jedyna opcja, to szukać gotowych napisów do filmu lub filmu w wersji dla niesłyszących.
  • Poziom 12  
    Ja mam oryginalny film na DVD i mógł bym go wysłać na DVD-RW, mi nikt nie zabroni zrobić sobie kopi filmu z oryginału, który posiadam. Napisów jeszcze do tego filmu na internecie, nie ma. Szukałem.
  • Poziom 43  
    Bo do polskich filmów rzadko są napisy.
  • Admin grupy komputery
    carbon_45 napisał:
    mi nikt nie zabroni zrobić sobie kopi filmu z oryginału
    Owszem, możesz mieć i dowolną ilość kopii, ale nie możesz ich udostępniać.
    Wątpię też w to, by ktoś podjął się pisaniu napisów bezpłatnie, to mozolna i czasochłonna praca.
    Jeśli chcesz to komuś zlecić, to należy napisać temat w dziale [Bazar].
  • Poziom 38  
    Youtube ma opcje automatycznych napisów. Wystarczy wrzucić film jako prywatny na YT i skorzystać z tej opcji.
    Na razie spis języków nie obejmuje języka polskiego, ale sądzę, że za niedlugo znajdzie się na liście.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Admin grupy komputery
    Pong.Chu napisał:
    A więc wystarczy że dwaj elektrodowicze zostaną kolegami w stosunku towarzyskim i mogą pojedyncze egzemplarze utworów udostępniać sobie.
    Interpretuj sobie prawo jak ci wygodnie. To nie moja sprawa.
    Napisałem wyraźnie, że jeśli chcesz komuś to zlecić, to napisz temat w dziale [Bazar], a dalszą dyskusję i sposób udostępniania filmu omówisz sobie na PW.
    Na forum ogólnym udostępnić filmu nie możesz.

Wracając do tematu, to przeszukaj internet - są programy do rozpoznawania mowy i zamiany audio na tekst.
    W nowych telefonach są już gotowe, wbudowane narzędzia.

https://avt.ils.uw.edu.pl/respeaking/
    https://www.deeperdive.co/blog/jak-zrobic-transkrypcje-i-napisy
  • Poziom 12  
    Przeszukałem ten bazar i nie wiem, gdzie mam się podpiąć z tym moim problemem z napisami. Nie ma tam takiego czegoś o napisach.
    Przecież ja nie pisałem, że chcę ten film udostępnić, tylko o możliwości wysłania kopii do kogoś, co wstawił by mi napisy i nie za darmo.
    To jednak jest prawdą, że do puki jest się zdrowym, to nie myślimy o tym, że może nas coś złego spotkać. Wypadki jednak dają nam znać o sobie.
  • Poziom 1  
  • Admin grupy komputery
    Pong.Chu napisał:
    Przepraszam ale chyba mijasz się z prawdą. Ja nie interpretuję. Ja podałem konkretny paragraf. Ty podałeś swoją interpretację i nie potrafisz poprzeć jej cytatem obowiązującego prawa.
    Ja reprezentuję stanowisko forum elektroda.pl i zgodnie z obowiązującym tu regulaminem, takiego filmu nie możesz tu udostępniać.
    Pong.Chu napisał:
    Ja nikomu nie będę nic zlecał bo nie jestem zainteresowany tym filmem.
    W poście otwierającym temat właśnie o to zapytałeś:
    carbon_45 napisał:
    Czy znalazł by się ktoś, co by mi wstawił napisy do tego filmu?

Zrozum, że nikt nie gani Cię za twój temat. Staramy się pomóc każdemu w ramach możliwości forum.

carbon_45 napisał:
    Przeszukałem ten bazar i nie wiem, gdzie mam się podpiąć z tym moim problemem z napisami
    Możesz napisać w dziale Poczekalnia, w razie potrzeby temat zostanie przeniesiony do odpowiedniego działu.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/forum51.html
  • Admin grupy komputery
    Pong.Chu napisał:
    Ale to nie był mój post. Kto inny go napisał.
    Wybacz.
    Nie zwróciłem uwagi i myślałem, że odpisuję autorowi.

Nie zmienia to faktu i mojego stanowiska w temacie.
  • Poziom 12  
    Dziękuje za odpowiedzi.
    Przed wypadkiem gdy było jeszcze e-mule, to pobierałem sobie filmy, które mnie interesowały, szukałem napisów i programem to synchronizowałem, ale od wypadku (7 lat), to już się skończyło i w dodatku przez przypadek, skasowałem sobie DBAN-em cały dysk gdzie były filmy. Teraz w zamian kupuje sobie na Allegro DVD, to co mnie interesuje i z napisami.
    Ten film już był parę razy w telewizji i w dodatku z napisami. To jest jedyny film, który mnie jednak wzrusza, a ja nie zdawałem sobie z tego sprawy, że mogę tak reagować i teraz nie wiem, czy to się stało po wypadku, czy to było we mnie cały czas, tylko ja nad tym panowałem. Ten film, trzyma się wiernie książki i to jest jego duża zasługa. Wcześniej miałem ten film nagrany z TV na pendravie, chciałem go zrzucić do komputera, ale nie idzie. Nie wiem co jest nie tak.
    Pozdrawiam Janusz