Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junak 305 - Podłączenie grzanych manetek

19 Mar 2018 13:44 882 6
  • Poziom 9  
    Witam, kupiłem sobie grzane manetki. W formie płytek które wsadza się pod manetki.
    Minusy manetek są połączone ze sobą i wychodzi z nich jeden kabel minus. Plus jest na przełączniku. Teraz głupie pytanie: jak to podłączyć by działało tylko po przekręceniu kluczyka w skuterze? Bezpiecznik kupiłbym taki ze szklanej rurki, i wsadziłbym w taki pojemnik do tych bezpieczników. I zamontował na plusie.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Zależy jaki jest pobór mocy przez te manetki. Jeżeli jest spory to konieczne będzie podpięcie przekaźnika, bo inaczej będzie się non stop palił włącznik a nawet i stacyjka( szczególnie, że chcesz to podłączyć po zapłonie).
  • Poziom 9  
    Wiem tylko tyle że ma to 10w.
    Gdybym podłączył to prosto pod akumulator to nic by się nie stało? Oczywiście z bezpiecznikiem.
    Jeśli akumulator ma 6ah, to po jakim czasie by się wyładował?

Dodano po 13 [godziny] 47 [minuty]:

A mogę to np. Podłączyć pod przekaźnik rozrusznika?

Dodano po 23 [minuty]:

A jeśli chciałbym wsadzić nowy przekaźnik to o jakich parametrach?
  • Poziom 11  
    10W to około 0,8A. Twój aku może podać 6Ah:0,8A=7,5h (teoretycznie)
    Nie możesz podłączyć pod przekaźnik rozrusznika, ponieważ ten przekaźnik działa tylko w chwili odpalania (jak rozrusznik się kręci). Możesz podłączyć bezpośrednio pod akumulator, lecz musisz sprawdzić, czy włącznik tych manetek "wytrzyma" to 0,8A.
    Możesz zastosować najzwyklejszy przekaźnik na 12V np :

http://www.soltronik.pl/przekaznik-samochodowy-12v30a/p-11100.html?osC

I masz gotowe gniazdo:

http://www.soltronik.pl/gniazdo-przekaznika-samochodowego-z-kablem-gp1/p-9964.html?osC
  • Poziom 9  
    Ok, czyli wrzucam przekaźnik. Podłączam go pod aku. Podpinam manetki. I jako sterownik daję plus od np. Światła tylnego? A mogę kupić np. Przekaźnik z bezpiecznikiem, i wsadzić tam bezpiecznik np. 1,5a?
  • Poziom 14  
    Plus zasilający manetki może być podłączony /przez przekażnik/do akumulatora.Natomiast cewka przekażnika powinna być podłączona do plusa po stacyjce. Jeżeli zrobisz inaczej na drugi dzień w akumulatorze będzie O wolt i odpalić z rozrusznika będzie niemożliwe. Stacyjka spokojnie wytrzyma cewkę tego przekażnika .Na lato dodałbym osobny wyłącznik odcinający cewkę przekażnika.
  • Poziom 11  
    Po stacyjce dajesz plus do twojego włącznika manetek. Następnie od włącznika plus idzie do sterowania perzekaźnika (cewki)- styk 85, 86-masa . Plus z akumulatora poprzez bezpiecznik do złącza 30 przekaźnika, a ze złącza 87a do zasilania manetek. To najprostsze i najlepsze rozwiązanie. Ze złącza 87a możesz podłączyć sobie kontrolkę. Dodatkowy wyłącznik zbędny na lato- przecież zawsze możesz wyjąć bezpiecznik.

Junak 305 - Podłączenie grzanych manetek