Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki 2.0/2.1 do 1500zł

MieloszPL 19 Mar 2018 18:08 300 12
  • #1 19 Mar 2018 18:08
    MieloszPL
    Poziom 7  

Witam, chciałbym zapytać jakie głośniki do muzyki do 1500zł, wydaję mi się, że najlepszym rozwiązaniem byłby wzmacniacz + 2 kolumny, jednak takie rozwiązanie wydaję mi się zbyt drogie. Oczywiście szukam nowych jak i używanych, 2.0 i 2.1. Słucham właściwie wszystkiego, pokój 20m2, nie jestem audiofilem, wystarczy mi przyzwoita jakość, nie chcę bez sensu wydawać kasy, dla mnie liczy najwięcej się bas, nie tłukący, strzelający, tylko jak najniższy i melodyjny, jakość reszty chciałbym by była jak najlepsza, stosunkowo do ceny, jak już pisałem nie jestem audiofilem, mam w domu 2x Mildton 110 i one jak dla mnie grają w miarę dobrze, wystarczająco jak dla mnie, góra mogła by być mniej drapiąca 😁. Zależy mi na tym, by przetworniki od basu były duże, po prostu przekonałem się, że czym większy głośnik tym lepszy bas, dlatego mam na oku Edifier S730, kolumny podłogowe z przetwornikami typu bas 6" dyskwalifikuje. Poproszę o jakieś porady z waszej strony. 😉

0 12
  • #2 19 Mar 2018 19:45
    noname_user
    Poziom 11  

Miałem podobny problem co ty. Długo szukałem. Ostatecznie kupiłem dwie poczciwe kolumny Altus 140, zregenerowałem głośniki u producenta i grają wyśmienicie (bas niski). Amplituner Onkyo Tx-NR636. Pewnie posypią się uwagi, że stare, złe itd., lecz zawsze byłem pełen podziwu dla pracy tych właśnie kolumn. Słuchałem różnych zestawów i doszedłem do takiego zdania jak ty, że jeżeli głośnik basowy nie jest wystarczająco duży to nici z basu(takie plastikowe, sztuczne dudnienie).

0
  • #3 20 Mar 2018 00:34
    MieloszPL
    Poziom 7  

Właśnie 140 to moje można powiedzieć "marzenie" niestety jedna kolumna w dobrym stanie około 1600zł więc właściwie cały mój budżet 😛

Dodano po 4 [minuty]:

Co do Onkyo Tx-NR636 jak sprawuję się ten amplifier? Daje radę z tymi 140?

0
  • #4 20 Mar 2018 17:25
    andrew54
    Poziom 23  

Jeżeli Mildtony mają dla Ciebie kolego drapiącą górę to Altusy odrzucisz od razu bo brzmią dużo gorzej niż Mildtony (tubowy głośnik wysokotonowy). Wiem że posypią się hejty od fanów Unitry ale Altusy to przykład jak nie należy projektować kolumn i każdy akustyk Ci to powie.

1600zł za jedną sztuke Altus140? Skąd Wy takie ceny bierzecie?

0
  • #5 20 Mar 2018 17:38
    alien90fr
    Poziom 25  

Zgadzam się z andrew54 za te pieniądze znajdziesz lepiej grające kolumny

0
  • #6 20 Mar 2018 18:40
    andrew54
    Poziom 23  

Jedna w dobrym stanie za 1600zł czyli 3200zł za parę :) dawno się tak nie uśmiałem

0
  • Pomocny post
    #8 20 Mar 2018 19:44
    andrew54
    Poziom 23  

Jeżeli zależy Ci na mocny basie i ogólnie dynamicznym dźwięku to poszukaj podłogówek JBL z serii TLX z dwoma głośnikami niskotonowymi, słuchałem kiedyś TLX181 i robiły wrażenie ale kompletnie niewiem jak stoją cenowo, jak jesteś fanem polskiego postkomunistycznego audio to możesz spróbować poszukać Voyagerów 200/350 ewentualnie starsze wersje o nazwie scherzo - dźwięk dużo gorszy niż JBL i na rynku wtórnym są przewartościowane ale mają wykop i tzw pier....:) innymi słowy dźwięk robi wrażenie i może się podobać.

0
  • #9 20 Mar 2018 21:33
    MieloszPL
    Poziom 7  

A tak żeby nie zakładać nowego wątku... Wytlumaczycie mi dlaczego naprzykład Altus 140 ma 100w rms a taki np sub od edifiera s730 ma 150w rms, przecież jakby to brać na logikę, to sub powinien zabić bassem altusa ( bo pewnie bass od altusa ma nie wiem może z 80w), a kolumienki z tego zestawu mają po 75w każda a więc trochę mniej niż cały altus 140 więc jak to wygląda w praktyce?

0
  • Pomocny post
    #10 20 Mar 2018 21:38
    noname_user
    Poziom 11  

Oczywiście posypią się negatywy co teraz powiem, ale byłem miłośnikiem JBL"ów tylko do około 2000 roku. Po tym czasie jak ta firma zeszła z jakością swoich produktów to uważam, że nie są wiele warte. Kupiłem dwukrotnie głośniki do samochodu (nie tanie!!!), jedne oddałem na gwarancji- pomyślałem, że miałem po prostu pecha- a drugi nowy komplet szlag trafił po półtora roku. Nie chciałem kolejnego kompletu i oddali pieniądze. A w latach 90-tych mieć JBL w aucie to było naprawdę coś... Tak, że nikt już mnie nie przekona do tej firmy.
    Co do Onkyo- spokojnie daje radę tym altusom. Działają na nim po prostu świetnie.
    Aha i jeszcze cena altusów. Skąd wzięliście to 1600? Ja za swoje dwie kolumny dałem 300zł, za regenerację głośników kolejne 300zł i za sześć stów mam naprawdę dobrze brzmiący zestaw. Co do uwag do wysokich tonów kolegi to nie potwierdzę ani nie zaprzeczę, ponieważ nie jestem akustykiem i nie zauważyłem wspomnianego problemu.

0
  • #11 20 Mar 2018 22:23
    MieloszPL
    Poziom 7  

Znalazłem jbl'e tlx 6 z dwoma głośnikami niskotonowymi, tylko martwi mnie ich średnica (około 6,2") czy z takiego głośnika jest w ogóle osiągalny jakiś realny bass? Kolumny same w sobie przypadły mi do gustu...

0
  • #12 20 Mar 2018 23:04
    andrew54
    Poziom 23  

Moc kolego niema nic wspólnego z siłą basu czy jakimś zabijaniem niskimi tonami jak to Ty napisałeś, moc to tylko prąd jaki jest w stanie przenieść dany przetwornik (głośnik) bez jego uszkodzenia. Mówiąc potocznie a może nawet po chamsku, moc to tylko marketingowy chwyt dla matołków nie znających się na sprzęcie aby go sprzedać.

Najważniejszy parametr głośnika to jego "efektywność" wg najpopularniej normy DIN (numeru normy nie pamiętam) mierzona z odległości 1m przy dostarczonej mocy 1W. Mówiąc prościej: głośnik o mocy 20W i efektywności 100dB "zabije" czy położy na łopatki głośnością basu głośnik o mocy 100W i efektywności 84dB.

0
  • #13 21 Mar 2018 16:38
    MieloszPL
    Poziom 7  

Ok wielkie dzięki wyjaśniliście mi pewne kwestie 😉. Wydaję mi się że z taką wiedzą wybiorę coś dla siebie dzięki jeszcze raz temat do zamknięcia.

0