Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW T4 2,5TDI 2000r - Auto nie odpala, przekaźnik 109 sprawny.

Miłosz77 19 Mar 2018 19:58 969 6
  • #1 19 Mar 2018 19:58
    Miłosz77
    Poziom 9  

Witam. Problem z autem ciężarowym T4 2,5tdi 88KM. Auto miały słaby akumulator zawsze paliło bez problemu ładowałem i nic. Nie kręci. Podczas ładowania
    auto było przez może 5sek. ładowane na napięciu 24V. Włożyłem drugi akumulator sprawy i auto kręci lecz nie odpala. Nie swieci się kontrolka od świec. Przekaźnik 109 sprawdzony. Zauważyłem drugą rzecz, że przy przekaźniku 53 są dwa bezpiecznik 20a górny paliło mi przy włączonym zapłonie po upływie 1 sek. Nie dochodzi napięcie do elektrozaworu pompy wtryskowej. Więc dałem przez prostownik 12V i nic. Teraz sprawdzałem i podmieniłem bezpiecznik teraz go nie wywala (20A) nie wiem o co tu chodzi i gdzie szukać. Proszę o pomoc.

0 6
  • Relpol
  • Relpol
  • #3 19 Mar 2018 21:14
    darfur5
    Poziom 30  

A konkretnie elekrozawór w pompie i pewnie coś jeszcze po drodze. Napięcie 24V dla tej instalacji to spory strzał.

0
  • #4 20 Mar 2018 18:52
    Miłosz77
    Poziom 9  

Witam. Nadpaliło sterownik. Wsadziłem drugi bez immo, świece zaczęło pokazywać raz a raz tryka mi przekaźnik 109, kiedy go spinam na krótko tryka sobie przy pompie wtryskowej jakby nastawnik. Auto wtedy z problemem odpala ale nierówno pracuje nie reaguje na gaz. Gdy odpinam przewód przy elektrozaworze na pompie nie tryka 109 po zapłonie. Gdy daje napięcie na elektrozawór bezpośrednie auto odpala i wkręca na bardzo duże obroty. Gdzie sprawdzać napięcie zasilające sterownik? Sprawdzam instalacje. Jakieś pomysły??

0
  • #5 24 Mar 2018 11:32
    Miłosz77
    Poziom 9  

Witam. Okazało się że sterownik który przywiozłem nie pasuje do mojego auta róznił się jedną literka. Od znajomego przywiozłem taki sam sterownik i auto chodzi. Mam pytanie bo rozebrałem mój sterownik i zobaczyłem usmażone elementy. Podsyłam zdjęcie i pytanie czy sam mogę wymienić te elementy. To są chyba rezystory ale nie wiem jakie kupić. Ponumerowałem może ktoś pomoże??

0
  • #6 24 Mar 2018 11:38
    Miłosz77
    Poziom 9  

Zdjęcia ze sprawnego sterownika u mnie czarne.

0
  • #7 24 Mar 2018 12:11
    Pawel wawa
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wszystko znajdziesz wpisując w wyszukiwarkę frazę 'kod paskowy rezystorów'. Niemniej wątpię by ich wymiana przyniosła oczekiwany skutek.

0