Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

spawarka inwertorowa EGA MMA-205 IGBT identyfikacja elementów

19 Mar 2018 20:08 909 3
 • Poziom 9  
  Witam wszystkich,mam do naprawy wyżej wymienioną spawarkę [raz już była w serwisie],uszkodzeniu uległy wszystkie cztery igbt-k50h603, dioda d-14 -1go4at ,wypaleniu uległy dwie ścieżki do bramek igbt oraz diody smd-d 026 i 027 jeden pasek niebieski co do których nie wiem czy są to zenerki na 20v.Kluczami sterują dwa HCPL3120.Bardzo proszę o identyfikację tych diod z niebieskim paskiem i czy wymienić je przy wszystkich bramkach igbt,z góry dziękuję.

  w pliku DSC 0397 zaznaczyłem interesujące mnie diody
 • PCBway
 • Poziom 28  
  Nie wahał bym się wymienić mając najmniejsze podejrzenia wymienić tych diod, a czy to są zenerki i na jakie napięcie , to wystarczy zasilacz z płynną regulacją napięcia i pomiarem mA
 • PCBway
 • Poziom 8  
  Witam. Naprawiam spawarkę firmy MAGNYM jest to maszyna ktora posiada funkcje MMA/MIG. Spalone były IGBT-y. Wymieniłem i prądu spawania niestety nie ma. Podejzewam ze coś jest nie tak z trafem pomocniczym " EEL25 15:15 " Jak sprawdzić to trafo i jakim napięciem jest zasilane i gdzie? Dla mnie porażka bez schematu strasznie cięzko. z trfa wystają dwa przewody i wlutowane są do płytki PCB i nie ma tam napięcia ani zmiennego ani stałego i też nie wiem czy te przewody to uzwonie pierwotne czy wtórne. Proszę o pomoc.
 • Poziom 10  
  " EEL25 15:15 " tak podpisany transformator mocy Power igbt.
  Spójrz na diagram -
  spawarka inwertorowa EGA MMA-205 IGBT identyfikacja elementów
  Czy to jest podobne?