Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy warto kupic router huawei E5573, czy lepszy telefon jako modem

19 Mar 2018 20:48 1617 5
 • Poziom 2  
  Używam HTC m8s, jako modem LTE w swoim laptopie, gdy podłączam telefon żony HUAWEI nova, mimo, że obydwa telefony są w Orange (mój w Orange free, Jej w abonamencie) i speedtest wychodzi podobnie, to internet z telefonu żony działa lepiej. Widać to szczególnie podczas gier online, mój net w momentach krytycznych ewidentnie tnie. Sprawdziłem kartę sim w salonie i stwierdzono, że jest ok.
  Czy przyczyną jest telefon i czy zakup tytułowego routera może mi pomóc ? Co w zasadzie daje taki router, większy zasięg, lepsze oprogramowanie ? Przecież w telefonie jest procesor, ram, itd. ... Może chodzi o złe ustawienia telefonu ? Nie wiem. Bardzo proszę o poradę i z góry dziękuję.
 • Poziom 2  
  Dodam, że na speedtescie robionym w laptopie wyniki przy podłączonym HTC to: d 48 u16,5 p20, a na HUAWEI d 55 u 17 p19, tak czy siak internet powinien śmigać jak głupi, ale tak nie jest! Pomoże ktoś ? Kupować ten router, czy nie ? Czy poprawi się jakość internetu ? Jest tam ktoś ?
 • Specjalista Sieci, Internet
  E5573 to mobilny routerek LTE, do kupienia za 70 zł na Allegro. Do zastosowań stacjonarnych stosuje się routery LTE-A, stacjonarne z portami LAN. Orange w Lublinie korzysta z własnych sieci LTE2600 i LTE800 oraz LTE1800NetWorks i agreguje te pasma. Nova posiada modem LTE6 kategorii i agreguje dwa pasma LTE stąd większe prędkości, HTC ma modem LTE4 kat. i korzysta tylko z jednego pasma LTE. Z routerów z LTE 6 kat. polecane B525, B528, E5186czy MF286A z T-Mobile, agreguja dwa pasma LTE. Można na nich wymusić agregację dwóch konkretnych pasm LTE.
 • Poziom 2  
  Dziękuję bardzo, wreszcie ktoś naprowadzil mnie na trop. Patrząc na ceny wskazanych przez Ciebie routerow, raczej poszukam nowego telefonu z LTE 6, dzięki raz jeszcze.
 • Specjalista Sieci, Internet
  Oczywiście popełniasz kolejny ogromny błąd, do zastosowań domowych używa się stacjonarnych routerów LTE-A z portami LAN, możliwością podłączenia anten zewnętrznych. dedykowanych do pracy 24/7 . Pomysły z telefonem w roli routera to rozwiązania chwilowe, awaryjne. Wspomniane routery z LTE6 kat, można kupić za 250-300 zł więc jaki jest sens kupowania telefonu? Do gier łączy się laptop/komputer do routera po LAN w celu minimalizacji ping. Na telefonach w większości nie ma mozliwości wymuszenia konkretnego pasma LTE czy agregacji dwóch pasm. A polscy operatorzy korzystają z kilku pasm LTE.
 • Poziom 2  
  Ciekawe, czy jest możliwość przetestowania takiego routera. Ping na telefonie osiągam chyba dobry, w granicach 19-27. Musiałbym sprawdzić, jak działałyby gry pod routerem. Rozejrze się za możliwością przetestowania. Dzięki za wyprowadzenie mnie z błędu.