Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Opel Astra 1.7 TD - Brak sprzęgła, pedał leciutko chodzi.

19 Mar 2018 22:11 1569 7
  • Poziom 6  
    Witam, w mojej astrze nagle z dnia na dzień znikło sprzęgło pedał nie wpadł w podłogę lecz bardzo leciutko chodzi pedał i nie ma sprzęgła. Ostatnio na zimnym silniku ciężko wchodziły biegi, potem juz leciutko - czym może to być spowodowane?
  • Pomocny post
    Poziom 2  
    Prawdopodobnie masz uszkodzony wysprzęglik sprzęgła który o ile dobrze pamiętam znajduje się w obudowie skrzyni biegów. Sprawdź czy nie masz płynu hamulcowego (który służy również do hydrauliki sprzęgła) w okolicach koła zamachowego.
  • Poziom 6  
    maniek12345678900 napisał:
    Prawdopodobnie masz uszkodzony wysprzęglik sprzęgła który o ile dobrze pamiętam znajduje się w obudowie skrzyni biegów. Sprawdź czy nie masz płynu hamulcowego (który służy również do hydrauliki sprzęgła) w okolicach koła zamachowego.

Zobaczę jutro. Ale dodam iż zbiorniczek płynu jest pod sam korek, co to może znaczyć?

No i nie jest zalane, zupełnie tego nie rozumiem :D
  • Poziom 13  
    Pewnie pompa sprzęgła. Ale w tym samochodzie spotkałem się z uszkodzeniem uszczelki przewodu przy skrzyni, tam jest taka dziwna uszczelka, nie zwykły oring. O taka:

https://doopla.pl/pl/p/uszczelka-przewodu-sprzegla-opel-/1540

Wtedy też byś miał mokro przy kole zamachowym, a nie była by to wina wysprzęglika. Ale skoro nie masz mokro, to ja bym stawiał na pompę, ewentualnie gdzieś indziej masz nieszczelność. Płyn nie ucieka?
  • Poziom 6  
    Mechanik stwierdził że to jest wysprzęglik i że niestety trzeba wyciągnąć skrzynie, a za wyciągnięcie skrzyni chciał 500 złoty to mu szczerze powiedziałem "chyba pan w ch*** spadł". Sam to naprawię, dzięki za pomoc.
  • Poziom 13  
    A co ty chciałeś żeby ci za półdarmo robił?
  • Poziom 6  
    To nie był żaden wsyprzeglik, tylko pompa sprzęgła, chciał tylko naciągnąć na kasę. Ale za wyciągnięcie skrzynki 500 zloty? Proszę Cie.
  • Poziom 6  
    To nie był żaden wsyprzeglik, tylko pompa sprzęgła, chciał tylko naciągnąć na kasę. Ale za wyciągnięcie skrzynki 500 zloty? Proszę Cie.

Dodano po 40 [sekundy]:

Pompa sprzęgła.