Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

oscyloskop W nokii 7110

18 Aug 2005 11:33 1587 10
  • Level 14  
    Dobrze jest wiadomo ze oscyloskop w nokii 3310 i 8210 jest dostepny w sofcie MADOS'u. A mnie potrzebny jest w wersji na 7110. Kto moze Mi cos takiego wykonac. Chetnie zaplace za sofcik. tylko obsluga oscyloskopu. nic wiecej mnie nie interesuje.
  • Level 16  
    koroner_x, mozesz podac mi jesli wiesz wiecej informacji (moze byc nawet link, ze nie wspomnie o jakimś 'download' ...) na temat tego oscyloskopu do 8210. Dzieki z góry

pozdro, :_ :idea:
  • Level 28  
    a gdzie podłaczyć przewod do mierzenia ?
  • Level 14  
    Podlancza sie to w miejsce zasilacza. tam gdzie ladowarka. Przynajmniej tak bylo w 3310
  • Level 14  
    Ale czy to na pewno oscyloskop? Czy to nie jest jakaś animacja, która się włącza po podłączeniu ładowarki? Normalne oscyloskopy są dużo większe.

Pozdrawiam!
  • Level 16  
    koroner_x, moze to nie bedzie orginalne co teraz napisze ale jest ktos kto ci to napisze tylko jego spytaj o szczegoly

http://elektro255.webpark.pl/kontakt.html

pozdro i napisz czy da rade w 7110 zrobic takie coś

(a tak dla sprostowania oscyloskop to tylko nazwa własna jednej funkcji Soft'u - chodzi dokładniej o przebieg napiecia ładoweania w funkcji czasu)

i to na tyle
  • Level 26  
    Ten "oscyloskop" prawdopodobnie działa tak że analizuje sygnał z wejścia mikrofonowego. W takim razie kres jego możliwości to pasmo ok. 3kHz i amplitudy mierzonych sygnałów max ok. 3V (chyba że ktoś będzie sie bawił w rezystorowe dzielniki napięcia). A ciekaw jestem jak jest wyskalowany ten przyrząd i z jaką dokładnością dokonuje się odczytu wskazań ? Teraz niech każdy sam sobie odpowie na pytanie co moze takim "oscyloskopem" zmierzyć ? ?

Już o wiele lepsze rezultaty osiągnie się na zwykłym emulowanym softwareowo oscyloskopie do PC wykorzystującym kartę dźwiękową komputera typu TrueRTA , Winscope, FG_lite itp.
    Programy te posiadają często także analizator widma i generator funkcyjny.
    I mamy oscyloskop dwukanałowy o paśmie (teoretycznie) do 20kHz i amplitudach rzędu 5V. Mierzy się kabelkiem podłączanym do wejścia liniowego lub mikrofonowego karty dźwiękowej.
  • Level 43  
    Nie bądź naiwny to taka zabawka, praktycznie nieużyteczna.

SławeK
  • Level 27  
    Wątpię aby mozna było wsadzić jakieś dodatkowe funkcje do 7110 ponieważ jej soft, podobnie jak 6210, 6250 jest spakowany i dlatego nie mozna zmienić struktury menu. Modyfikacja tych softów to jedynie zmiana oryginalnych dzwonków, grafik, tekstów i czcionek menu a nawet fade LED ale to ostatnie działa róznie.
    MADos w 6210 jest do uruchomienia ale tylko w wersji Standalone czyli jako niezależny soft nie mający nic wspólnego z oryginalnym.W tym przypadku telefon robi za latarkę :)