Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna II - silnik traci moc pojawiła się kontrolka silnika

20 Mar 2018 11:01 1377 6
  • Poziom 2  
    Witam, mam podobny problem - mam Renault Lagune II z 2003 r (combi) - 1,6 benzyna w gazie.
    Od jakiegoś czasu auto w trakcie jazdy traci moc autem szarpie, a obrotomierz skacze. Muszę wtedy zjechać na pobocze i na włączonym pracującym silniku odczekać kilka minut - do chwili kiedy auto znowu dostanie mocy i zacznie normalnie pracować. Byłam z autem już u mechanika i elektryka, zostały wymienione cewki, sprawdzone całe okablowanie, poprawiona masa, dodatkowo na komputerach nic nie wychodziło. W miniony piątek 16 marca 2018 po raz pierwszy pokazała się kontrolka silnika - zanim jednak się pokazała auto znowu straciło moc. Nikt nie jest w stanie mi pomóc - CZARNA MAGIA ja sie zastanawiam czy naprawdę to aż tak złożony problem pierwszy na skale polski w Lagunie czy mamy tak mało zdolnych mechaników i elektryków (bez obrazy ale auto od 2 miesięcy jest naprawiane i dalej nie działa jak powinno). Dodam tylko, że auto traci moc zarówno gdy jeżdżę na paliwie jak i na gazie.

Błagam POMOCY !!!
  • Poziom 42  
    A jak na odległość ci pomóc ? jeżeli świeci check a "fachowiec" mówi że błędów nie ma to albo ma sprzęt do d....py, albo sam jest cienki, podstawa to diagnostyka w tym podgląd parametrów pracy silnika w czasie rzeczywistym i ich analiza.
  • Poziom 2  
    Dzięki za odpowiedź - dodam, że jak robili badania komputerem auta to wtedy kontrolka silnika jeszcze się nie świeciła, pierwszy raz pojawiła mi się w ubiegły piątek. Mąż pojechal teraz do swojego cudownego elektryka, ale ja mam obawy, że znowu okaże się, że gówno widzą, a problem pozostanie więc już sama szukam podpowiedzi - naprowadzenie, żeby im kretynom może jakość pomóc. Gdybym jeździła sama to może i miałabym to w dupie trudno jest tak i musi być, ale wożę dzieci i nie jest to bezpieczne kiedy muszę wbić się z drogi podporządkowanej, a auto nagle traci moc nie masz żadnej opcji ucieczki.

Dodano po 4 [minuty]:

Najgorsze jest to, że auto potrafi jeżdzić 3 tygodnie i nic sie nie dzieje, aż nagle - wszystko dzieje się niespodziewanie
  • Poziom 42  
    Dobry warsztat założy Ci obd monitor i zaprosi po kilku dniach. Wtedy już będą wiedzieli co robić ...
  • Poziom 2  
    Wysyłam odpowiedzi od razu do męża, żebym tym nieukom pokazał - może ich nagle oświeci - bardzo dziękuje

Dodano po 12 [minuty]:

wlasnie dzwoniłam do mechanika - podobno pokazała się sonda lambda (przepraszam jeśli, źle napisałam ale to nie moje bajka)

Dodano po 16 [minuty]:

Tak tylko jeszcze chciałam się spytać - czy sonda lambda może mieć w aucie wplyw na zbyt duże spalanie paliwa czy gazu jeżeli jest z nia cos nie tak? Tak sie pytam bo wielokrotnie zwracałam mężowi uwagę, że to nie możliwe, że jak zatankuje auto paliwem za 100 i gaz do pełna po 2 dniach jazdy głownie na gazie - ponieważ rano auto uruchamiam i czekam aż się chwilę rozgrzeje i przełączam na gaz dopiero jadę - auto pokazuje mi, że połowa tego paliwa została zużyta. I jeszcze czy mógł być to sygnał, że cos jest z sondą jeśli auto praktycznie zawsze po zatankowaniu dławiło się i traciło moc ??? oraz, że w wydechu nie raz było bardzo dużo dymu (mąż niby tłumaczył to tym, że mieszanka się nie spala i mechanicy jak zawsze nie wiedzą dlaczego), a mówiłam, że tłumik jak dla mnie dziwne dzwięki wydaje (a potrafi rozpoznać i odróżnić dzwięk rozszczelnionego tłumika od innych niepokojących rzeczy ) i za dużo dymu idzie - ostatnio nawet jakiś człowiek z synem sie odwrócil bo mysleli chyba, że mi sie auto pali????
  • Poziom 1  
    Witam, podobne mam objawy tylko w wersji 1.8 16v z 2003 i też kombi, u mnie bardziej jest jeszcze uzależnione od pogody im gorsza pogoda tym auto lepiej działa a im ładniejsza tym gorzej jak by nie lubił słońca. po przeczyszczeniu masy pod maską servis i poduszki rzadziej się zapalają. ale spadki mocy i tak mu zostały wraz z skakaniem obrotów i czasami ma takie doładowanie mocy a czasem wręcz brak. spalanie gazu benzyny na poziomie około 17-20 l, na stacji diagnostycznej mi powiedzieli że mam podwyższone co2 wzbogacona mieszanka. Czasami pojawia się wypadanie zaworów 1 i 4 pierwsza cewka była 3 razy wymienia i nic.
  • Poziom 42  
    sylwiakkkkkkkk napisał:
    Nikt nie jest w stanie mi pomóc - CZARNA MAGIA ja sie zastanawiam czy naprawdę to aż tak złożony problem pierwszy na skale polski w Lagunie czy mamy tak mało zdolnych mechaników i elektryków

sylwiakkkkkkkk napisał:
    ale ja mam obawy, że znowu okaże się, że gówno widzą,

sylwiakkkkkkkk napisał:
    żeby im kretynom może jakość pomóc.

sylwiakkkkkkkk napisał:
    żebym tym nieukom pokazał - może ich nagle oświeci

Najczęściej tak się dzieje jak kogoś nie stać na porządną naprawę i szuka gdzie taniej....będzie nauczka na przyszłość...