Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowark samochodowa ktora nie zakłóca CB

Kreoz 20 Mar 2018 13:00 537 8
  • #1 20 Mar 2018 13:00
    Kreoz
    Poziom 2  

Witam posiadam już 2 ladowarki (oryginalna samaungowa, i chinska) ktore zakłócają na cb plus filtr który też nic nie daje. Pomaga wypiecie ladowarki lub anteny :) poradzcie mi prosze ladowarke z 2 albo i 3 wyjsciami USB jedno conajmiej 2.5a i jedno 1a najlepiej z możliwością szybkiego ładowania to słabsze. Znalazłem coś takiego allegro.pl/ladowarka-samochodowa-tronsmart-3x-usb-42w-qc-3-0-i7195260581.html tylko nie wiem czy rozwiąże problem czy znowu stracę tylko kasę. Może ma ktoś już sprawdzony model dobrej ładowarki byle nie chińskiej cena obojętna. Sam też niestety nie zrobię nie znam się ani nie mam nikogo kto by mi zrobił po schemacie.

0 8
  • #2 20 Mar 2018 13:52
    majsterek
    Poziom 21  

Kreoz napisał:
    posiadam już 2 ladowarki (oryginalna samaungowa, i chinska) ktore zakłócają na cb

W dużej części przypadków są to zakłócenia które generują przetwornice zastosowane w tych ładowarkach. Rozwiązaniem może być zasilacz sprzedawany np. tu:
    https://www.saxon.waw.pl/sklep_cb_radio-29.html

0
  • #3 20 Mar 2018 14:44
    E8600
    Poziom 34  

Powodem może być źle podpięte radio CB (w tę samą wiązkę co zapalniczka samochodowa). Próbowałeś podpiąć CB bezpośrednio pod akumulator osobnymi przewodami?

Kwestia ładowarek to niestety ale przetwornice impulsowe stosowane w ładowarkach powodują te zakłócenia temat poruszany na forum nie raz.

0
  • #4 20 Mar 2018 14:53
    xen
    Poziom 13  

Witam,
    ja mam zwykła z empik-u.
    Link
    Początkowo miałem też zwykły, przypadkowy kabel.
    Zakłócenia były, ale niewielkie, wymieniłem kabel na zdobyty kiedyś od Dell-a.
    Całkowita cisza.
    Uważam, że oprócz ładowarki dużym problemem są kable zasilające.
    Pozdrawiam
    Roman

0
  • #5 21 Mar 2018 03:12
    Kreoz
    Poziom 2  

Ciezarowka firmowa kable od Akumulatora odpadają. W osobowce mam to samo ewidentna wina ładowarki a kupiłem oryginalna samaungowa najdroższa jaka była. Trochę to zeedukowalo tylko szumy. Ta od samsona mogła by być Ale 2 razy micro USB potrzebuje ....mini to przeżytek hehe tymbardziej że tel mam USB typu C. Ale micro styknie mam redukcję.

Zapomniałem dodać że w 3 ciezarowce ten sam problem scania Iveco Mercedes plus mazda sieje na cb jak i radio. Używam Samsunga Galaxy s2 tab jako nawigacje plus naładować tela s8.

0
  • #6 21 Mar 2018 13:01
    pepe150
    Poziom 33  

Ładowarki tel. są zazwyczaj uniwersalne i działają na 12 i 24V.
    Przy skrzynce bezpieczników i przekaźnikach (najczęściej nogi pasażera) powinna być masa i + z którego możesz się podpiąć.
    Nie ciągniesz z akumulatora, ale przewód + tam własnie idzie z akumulatora.

0
  • #7 25 Mar 2018 15:09
    Kreoz
    Poziom 2  

Mój wybór padł na firmę Blitzwolf + 2 ekranowane kabelki microUSB i typ C USB zrobilem jak narazie tylko test w osobówce ale wynik pozytywny w Radiu szumy ustały w CB w ciężarowce powinno być też ok jutro dam odpowiedz

Blitzwolf Ładowarka samochodowa QUICK CHARGE QC 3.0 z 4 portami USB model BW-C10
    Bardzo wydajna szybka ładowarka samochodowa z 4 wyjściami USB z technologią „Power3S”. Dzięki niej nie poczujesz braku gniazd w samochodzie. Można nią ładować od 1 do 4 urządzeń z zasilaniem 5V niezależnie od tego kto je wyprodukował. Kompatybilna z urządzeniami Apple
    Zasilacz zbudowany w oparciu o układ scalony F5292 firmy QUALCOMM stworzony dla technologii szybkiego ładowania w standardzie QC3.0. Wspiera też wcześniejszą wersję QC2.0 oraz dostarcza standardowego napięcia 5V oraz natężenia prądu do 3A.

SPECYFIKACJA:
    ZASILACZ:
    Napięcie wejściowe zasilania: 12-24V
    Wyjścia USB: 3 x 5V/2,4A (7,2A – 36W)
    Wyjśćie USB QC 3.0: 3,6V-6,5V/3A, 6,5-9V/2A, 9V-12V/1,5A (skok 0,2V) – 18W
    Wymiary: 87x45x21mm
    Waga: 43 g
    allegro.pl/blitzwolf-zasilacz-quick-charge-3-0-4xusb-fast-qc-i7216776236.html

Ładowark samochodowa ktora nie zakłóca CB

0
  • #8 25 Mar 2018 16:16
    E8600
    Poziom 34  

Kreoz napisał:
    w osobówce ale wynik pozytywny w Radiu szumy ustały w CB w ciężarowce powinno być też ok jutro dam odpowiedz

Niekoniecznie bo to inne pasmo oraz modulacja inna. Czekamy na odpowiedź czy zakłócenia znikły całkowicie czy tylko się zmniejszyły.

0
  • #9 25 Mar 2018 22:02
    Kreoz
    Poziom 2  

Sprawdziłem na szybkiego ..skręciłem CB radio do poziomu szumów ,włożyłem stara ładowarkę szum, następnie był mały stan przedzawałowy ale po włożeniu Blitzwolfa BW-C10 Ciszaaaa...... :) Do świąt jeszcze poobserwuje jak się zachowuje ale myślę ze na chwile obecną można ją śmiało polecić.
    Natomiast Nie polecam !!! Samsung EP-LN920 2USB markowy bubel.

0