Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ursus 3512 - Podłączenie tura, modyfikacja hydrauliki.

20 Mar 2018 21:12 3750 1
 • Level 2  
  Witam. Mam mały dylemat z podłączenie zasilania tura. Zakupiłem dziś tura 2b wol-met który ma zasilanie pociągnięte z gniazd hydrauliki zewnętrznej. Problem jest tego typu że tur będzie używany głównie na budowie i będzie pracował z przyczepa jednoosiową 5t . Którą zapinał będę na górny zaczep. A na tylny tuz będzie założony balast od tura z 330. Tura mogę podpiąć pod gniazda z tyłu ciągnika a co z wywrotem ? Jest też opcja podłączenia pod zawór sterujący na środku ciągnika jednak wtedy ramiona będą same unosiły się do góry i tu jest kolejny problem. Najlepszym rozwiązaniem jakie wymyśliłem jest dołożenie zaworu trójdrożnego przy rozdzielaczu hydrauliki zewnętrznej i podłączenie z tego zaworu rozdzielacza od tura i rozdzielacza zewnętrznej hydrauliki. I teraz nasuwa się kolejne pytanie czy w takim przypadku mogę dać trójnik bezposrednio w korpus i podłączyć oba powroty tam? Czy też zostawić podłączenie rodzielacza hydrauliki zewnetrznej bez zmian i dołożyc tylko tam ten zawór trojdrożny ? Słyszałem jeszcze o jednej opcji jednak nie mogę nic się dowiedziec o tym, a mianowicie gdzie w korpusie jest korek i tam znajduje się zasilanie bezposrednio z pompy.
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Level 6  
  W korpusie tylnego mostu MF 255 /3512 jest kilka korków, ten o którym mówisz jest od sprawdzania ciśnienia na cylindrze podnośnika tylnego (max ciśnienie na wewnętrznej pompie). Tu można podłączyć zasilanie podnośnika tylnego i sterować rozdzielaczem hydrauliki zewnętrznej podnoszenie i opuszczenie ramion.
  Jest opcja 1-sza:
  Podłączamy zasilanie z zaworu na środku do rozdzielacza ładowacza (o ile jest możliwość podłączenia szeregowy do niego następnego rozdzielacza - wstaw foto czy da się to podłączyć), dalej wężem elastycznym zasilasz rozdzielacz hydrauliki do przyczepy, i masz działający ładowacz i wywrot przyczepy. Dodatkowo trzeba podłączyć powrót oleju z rozdzielacza tura, inaczej nie będzie działać ładowacz.