Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Iphone podłącza się bez haseł do sieci WiFi

21 Mar 2018 00:49 660 17
  • Poziom 4  
    Mam pytanie, czy iPhonie może zalogować się do routera bez znajomości hasła i pobierać wifi? Mianowicie mój syn się tak loguje do naszego routera. Mąż zmienia hasło co chwila, ale on i tak w jakoś sposób się loguje. Zmieniliśmy tez hasła, które są do logowania do środka routera. Syn wychodzi złapać gdzieś sygnał, wraca i ma wifi. Ktoś coś może wie na ten temat? Będę wdzięczna. Dodam, ze mieszkamy w UK, a router jest ze Sky.
    Dziękuje.

[dt1] Poprawiłem pisownię. Proszę dbać o pisownię w kolejnych postach.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Witaj. Zobacz, czy urządzenie nie ma uwierzytelnienia przez WPS (ośmiocyfrowy kod), jeśli ma i można taką funkcję wyłączyć w menu konfiguracji routera - to warto to zrobić. Jeśli nie można wyłączyć, to warto chociaż taki pin zmienić, jeśli to możliwe.

Druga możliwość to inne urządzenia i komputery, w których zapamiętujecie hasło WiFi. Można spróbować zmienić, ale nie zapamiętywać na żadnym urządzeniu, do którego syn ma dostęp. Jest to pewne utrudnienie, ale z urządzenia, na którym hasło jest zapisane najczęściej da się je wydobyć.
  • Poziom 4  
    Dziękuje za odpowiedz . Wps mąż już wyłączył hasła są zapamiętane tylko w naszych telefonach i syn nie ma dostępu . A może przez jakąś aplikacje on to robi . Napewno wiemy ze robi to wychodząc z domu na maks. 10min .A można jakoś zablokować jego IP tel w routerze ?
  • Poziom 39  
    Można, lecz lepiej zablokować po adresie MAC.
    Adres MAC jest teoretycznie niezmienny i zawsze przypisany do konkretnnego urządzenia.

Macie pewność że syn łapie wasze wifi? Może "pożycza" od sąsiada.
    I po to wychodzi z domu.
  • Poziom 32  
    ...
    Poszukałbym jeszcze w routerze ustawień do zdalnego (zewnętrznego od strony internetu) zarządzania routerem. Router może mieć lukę w zabezpieczeniach że bez zalogowania może udostępnić olik konfiguracyjny routera.
  • Poziom 4  
    Karaczan
    Tak mamy pewność ze to nasze wifi, bo zaraz ponpowrocie jest zalogowany w routerze ( mąż sprawdza i ipohone syna widnieje ze jest przyłączony do wifi , jak mąż zmieni hasło to automatycznie syn zostaje rozłączony ) .Mąż szukał mniej wieńce wie jak zablokować po adresie MAC ale szukał w ustawieniach w routerze i nic nie znalazł .Ma wszystkie numery ale tego znaleść nie mógł . Mógłbyś napisać jak to zrobić lub może masz jakoas inna radę ?
    Dziękuje
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Nie znam sprzętów brytyjskich dostawców więc nie pomogę raczej.
    Podaj dokładny model routera to może będzie wiadomo coś więcej.
    Szukajcie czegoś odnośnie Blacklist, Whitelist, MAC Filter...
    Niekoniecznie w zakładkach Seciurity.
    Router posiada też na ogół cos takiego jak Logi, taki dziennik zdarzeń.
    Bezpośrednio po następnej akcji syna warto by tam spojżeć.
    Może nakieruje na metodę włamu.
  • Poziom 4  
    Ok dziękuje przekaże mężowi bo dla mnie to czarna magia 😱😱.Router to Sky hub sama nazwa wystarczy czy jeszcze coś potrzebujesz odnoście routera ?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Patrząc w szklaną kulę zwaną Google to Sky Hubów widzę kilka ;)
    Pod spodem routera jest pewnie nalepka. A na niej podany model i wersja.
    Jakbyś zamieściła jej zdjęcie to by bardzo pomogło :D
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Obstawiałbym, że posiadacie jakieś jedno wspólne AppleID, np do współdzielenia zakupionych aplikacji. Iphone robi automatycznie kopię zapasową ustawień w chmurze, więc syn ma nowe hasło w kilka chwil u siebie.
  • Poziom 4  
    IC_Current
    A jeżeli to jest to to jak on to robi ?
  • Poziom 39  
    Wydumałem tyle:
    Połączenie ze strona konfiguracyjna routera nie jest szyfrowane.
    Gdy łączycie się z nim po WiFi w celu zmiany ustawień można w miarę łatwo podejżeć wpisywane dane. Zmieniajcie ustawienia będąc połączeni kablem, nie po WiFi...

Router umożliwia dostęp do swojej konfiguracji z zewnątrz. Remote Manangment musi być wyłączony.
    Można ustawić mu że tylko jeden jedyny komputer będzie dopuszczony do stron konfiguracyjnych od strony waszej sieci. Ustawcie to w zakładce Advanced.
    Ma jakieś menu Parental Controls, co tam jest, nie wiem.
    Opieram się na badziewnym filmiku na YT i jeszcze badziewniejszej instrukcji obsługi w której nie ma nic ;)
    Warto zaktualizować mu oprogramowanie jeśli istnieje nowsze niż aktualnie ma wgrane. Może go trochę połatali...
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Aak.. napisał:
    IC_Current

Syn prawie nic nie musi robić.
    1. Mąż zmienia hasło.
    2. Mąż wpisuje nowe hasło u siebie w telefonie.
    3. Telefon męża wykonuje kopię nowego hasła na serwerach Apple. (Używając waszego wspólnego konta).
    4. Syn wychodzi z domu, podłącza się gdzieś do Internetu na chwilę.
    5. Telefon syna pobiera z serwera Apple nowe hasło.
  • Poziom 4  
    IC_Current napisał:
    Aak.. napisał:
    IC_Current

Syn prawie nic nie musi robić.
    1. Mąż zmienia hasło.
    2. Mąż wpisuje nowe hasło u siebie w telefonie.
    3. Telefon męża wykonuje kopię nowego hasła na serwerach Apple. (Używając waszego wspólnego konta).
    4. Syn wychodzi z domu, podłącza się gdzieś do Internetu na chwilę.
    5. Telefon syna pobiera z serwera Apple nowe hasło.

Ok dziękuje . Mąż doradzi to wszytko po pracy a raz zmienia hasło na telefonie raz na laptopie .A powiedz mi jeżeli to jest to to jak go zablokować usunąć z chmury ? A dzisiaj pogrzebalammw moim telefonie i był zalogowany moj stary tel który ma teraz syn usunęłam go z listy i włączyłam dwuszyfrowe logowanie czy jakoś tak (dostał moj ale ten moj stary tel zawieszał się wiec wymieniliśmy w Apple na nowy i już wtedy z jego karta i jego Apple Id .
  • Specjalista Sieci, Internet
    Niestety nigdy nie korzystałem z urządzeń Apple i ich chmury, więc nie powiem Ci szczegółów jak zarządzać danym urządzeniem i ustawieniami AppleID.
  • Poziom 4  
    Dziękuje za wasza pomoc i wskazówki 😀Router ogarnięty poblokowane tak ze syn się nie dostanie ani nikt inny nie proszony 😀i hasła z iCloud tez 😀narazie działa wszystko 😀
  • Poziom 4  
    Poblokowałam dostęp do haseł w iphonach moim i męża i zaostrzylismy dostęp w wewnątrz routera