Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobra ładowarka samochodowa (szybkie ładowanie)

tomekkula 21 Mar 2018 14:55 1536 6
  • #1 21 Mar 2018 14:55
    tomekkula
    Poziom 10  

Witam, chciałbym zapytać o poradę w kwestii dobrej ładowarki samochodowej, głównie do ładowania Samsunga S7. Ma ładować szybko, nie siać i posiadać zabezpieczenie bezpiecznikiem. Do tej pory używałem EP-LN915U Samsunga, ale siała tak, że większości stacji radiowych nie dało się słuchać w czasie ładowania. Druga sprawa że się po prostu zepsuła. Myślałem że to tylko bezpiecznik, ale raz że jest nie rozbieralna a dwa, z tego co poszukałem, to okazuje się że nie ma bezpiecznika.
    Z góry dzięki za pomoc.

0 6
  • #2 21 Mar 2018 17:49
    KRY5PIN
    Poziom 32  

Inną wersją jest EP-LN920 u mnie w aucie nie ma problemu, a jeżeli oryginał odpada to sprzedaje dużo z firmy AKYGA, nie miałem jakiś reklamacji.

0
  • #3 23 Mar 2018 15:33
    seba694637
    Poziom 16  

Jaki samochód? Częściej przyczyną jest instalacja aniżeli ładowarka. Najlepszy sposób to zasilenie zapalniczki bezpośrednio z akumulatora. Akumulator jest jakby kondensatorem.
    Albo podłączyć radio bezpośrednio do akumulatora.

0
  • #4 23 Mar 2018 21:31
    KRY5PIN
    Poziom 32  

W moim przypadku ALTEA oraz TOLEDO.

0
  • #5 23 Mar 2018 23:42
    seba694637
    Poziom 16  

Miałem podobnie w Golfie 3 z radiem Pioneer 180ub. Po zmianie samochodu na Golfa 5 z tą samą ładowarką i oryginalnym radiem RCD300 Grundig - żadnych szumów.
    Mogę polecić ci lepszą ładowarkę, ale nie chce robić reklamy. Będzie mniej szumów albo nie będzie w ogóle. Ładowarka wygląda jak na poniższym zdjęciu. Można ją np. kupić na stacjach Orlenu czy na popularnych hurtowniach gsm (partner, kl trade). Ewentualnie poproś w jakimś serwisie gsm o zamówienie takiej. Krzykną 20-30 zł. Ale jeśli masz radio z bazaru to nie licz na cuda.
    Dobra ładowarka samochodowa (szybkie ładowanie)

U mnie z telefonem Xiaomi redmi note 3 oryginalna ładowarka samsungowska w Golfie 3 zaszumiała niemal wszystkie stacje. Ładowała realnie na 0,5A przez co przy nawigacji znikały % baterii. Po kupnie tej ładowarki było znacznie mniej szumów. Natężenie ładowania wynosi od 1 do 1,9 A w zależności od kabla. 1 A - oryginalne kable sony/htc 0,7M. 1.9 A - oryginalny kabel Xiaomi/Samsung. Z zastrzeżeniem! Jest dużo podróbek kabli Samsunga. Przykładowo na moje 4 kable Samsunga trzy ładują natężeniem 0,5 A lub mniej, a czwarty, oryginalny z Samsunga s5 ładuje ile da fabryka. ;-)

Po zmianie samochodu na Golfa 5 - na obu samochodach zero szumów. A po zmianie radia na 2 din (chińczyk na androidzie 7.0) słychać lekki szum na tej polecanej ładowarce. Co do samsunga - nie wiem, dawno trafił do kosza.

Problem rozwiązałem ładując telefon od radia 2 din które posiada 2 porty usb. Po odpaleniu auta włącza się radio dając napięcie 5 V na usb. To napięcie zasila:
    - Podłączony router 3g (internet do Yanosika oraz hotspot w aucie)
    - Podłączony wideo rejestrator MIO
    - Oraz możliwość podłączenia telefonu na wyciągniętym kablu pod uchwyt na szybie.

Estetycznie wykonane z zastosowaniem większego kondensatora = brak szumów.
    Jeśli masz kiepskie radio to i szumy z alternatora będzie słychać. :-D

Podsumowując:
    1. Połączenie radia z akumulatorem.
    2. Jakość samego radia.
    3. Nieprawidłowy montaż anteny radia.
    4. Połączenie zapalniczka - akumulator.
    5. Filtry ładowarki usb.
    6. Kabel usb, zużycie złącza micro usb - wpływ na natężenie ładowania

0
  • #7 03 Kwi 2018 21:51
    KRY5PIN
    Poziom 32  

Podałem ten model w swoim pierwszym poście.

0