Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dobra ładowarka samochodowa (szybkie ładowanie)

tomekkula 21 Mar 2018 14:55 6759 6
 • #1
  tomekkula
  Level 10  
  Witam, chciałbym zapytać o poradę w kwestii dobrej ładowarki samochodowej, głównie do ładowania Samsunga S7. Ma ładować szybko, nie siać i posiadać zabezpieczenie bezpiecznikiem. Do tej pory używałem EP-LN915U Samsunga, ale siała tak, że większości stacji radiowych nie dało się słuchać w czasie ładowania. Druga sprawa że się po prostu zepsuła. Myślałem że to tylko bezpiecznik, ale raz że jest nie rozbieralna a dwa, z tego co poszukałem, to okazuje się że nie ma bezpiecznika.
  Z góry dzięki za pomoc.
 • #2
  KRY5PIN
  Level 36  
  Inną wersją jest EP-LN920 u mnie w aucie nie ma problemu, a jeżeli oryginał odpada to sprzedaje dużo z firmy AKYGA, nie miałem jakiś reklamacji.
 • #3
  seba694637
  Level 16  
  Jaki samochód? Częściej przyczyną jest instalacja aniżeli ładowarka. Najlepszy sposób to zasilenie zapalniczki bezpośrednio z akumulatora. Akumulator jest jakby kondensatorem.
  Albo podłączyć radio bezpośrednio do akumulatora.
 • #4
  KRY5PIN
  Level 36  
  W moim przypadku ALTEA oraz TOLEDO.
 • #5
  seba694637
  Level 16  
  Miałem podobnie w Golfie 3 z radiem Pioneer 180ub. Po zmianie samochodu na Golfa 5 z tą samą ładowarką i oryginalnym radiem RCD300 Grundig - żadnych szumów.
  Mogę polecić ci lepszą ładowarkę, ale nie chce robić reklamy. Będzie mniej szumów albo nie będzie w ogóle. Ładowarka wygląda jak na poniższym zdjęciu. Można ją np. kupić na stacjach Orlenu czy na popularnych hurtowniach gsm (partner, kl trade). Ewentualnie poproś w jakimś serwisie gsm o zamówienie takiej. Krzykną 20-30 zł. Ale jeśli masz radio z bazaru to nie licz na cuda.
  Dobra ładowarka samochodowa (szybkie ładowanie)

  U mnie z telefonem Xiaomi redmi note 3 oryginalna ładowarka samsungowska w Golfie 3 zaszumiała niemal wszystkie stacje. Ładowała realnie na 0,5A przez co przy nawigacji znikały % baterii. Po kupnie tej ładowarki było znacznie mniej szumów. Natężenie ładowania wynosi od 1 do 1,9 A w zależności od kabla. 1 A - oryginalne kable sony/htc 0,7M. 1.9 A - oryginalny kabel Xiaomi/Samsung. Z zastrzeżeniem! Jest dużo podróbek kabli Samsunga. Przykładowo na moje 4 kable Samsunga trzy ładują natężeniem 0,5 A lub mniej, a czwarty, oryginalny z Samsunga s5 ładuje ile da fabryka. ;-)

  Po zmianie samochodu na Golfa 5 - na obu samochodach zero szumów. A po zmianie radia na 2 din (chińczyk na androidzie 7.0) słychać lekki szum na tej polecanej ładowarce. Co do samsunga - nie wiem, dawno trafił do kosza.

  Problem rozwiązałem ładując telefon od radia 2 din które posiada 2 porty usb. Po odpaleniu auta włącza się radio dając napięcie 5 V na usb. To napięcie zasila:
  - Podłączony router 3g (internet do Yanosika oraz hotspot w aucie)
  - Podłączony wideo rejestrator MIO
  - Oraz możliwość podłączenia telefonu na wyciągniętym kablu pod uchwyt na szybie.

  Estetycznie wykonane z zastosowaniem większego kondensatora = brak szumów.
  Jeśli masz kiepskie radio to i szumy z alternatora będzie słychać. :-D

  Podsumowując:
  1. Połączenie radia z akumulatorem.
  2. Jakość samego radia.
  3. Nieprawidłowy montaż anteny radia.
  4. Połączenie zapalniczka - akumulator.
  5. Filtry ładowarki usb.
  6. Kabel usb, zużycie złącza micro usb - wpływ na natężenie ładowania
 • #7
  KRY5PIN
  Level 36  
  Podałem ten model w swoim pierwszym poście.