Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Gniazdko za piekarnikiem elektrycznym

19gieksa64 21 Mar 2018 16:32 19479 11
Bosch
 • #1
  19gieksa64
  Level 9  
  Czy za piekarnikiem elektrycznym mogę mieć gniazdko? Chodzi mi tu o bezpieczeństwo np o wysoką temperaturę z piekarnika? Piekarnik nie będzie uzywal tego gniazdka
 • Bosch
 • #3
  19gieksa64
  Level 9  
  Piekarnik amica w zabudowie(szafa komin) za szafa jest ok 5cm luzu gniazdka (2obok siebie) nie będą raczej uzywane w nowej aranżacji kuchni
 • Bosch
 • #5
  Akrzy74
  R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
  19gieksa64 wrote:
  Piekarnik amica w zabudowie(szafa komin)

  Komin kominowi nie równy, ale generalnie jest to strefa w której przewodów nie prowadzi się, tym bardziej nie instaluje gniazdek. Co to za komin i dlaczego kolega napisał temat w dziale "Elektryka Instalacje i Sieci" nie mając zielonego pojęcia o instalacjach? Wstyd napisać w dziale "Początkujący"?


  Ps. Przenoszę.
 • #6
  19gieksa64
  Level 9  
  Ja przewodów nie prowadziłem ja gniazdka nie zakładalem cała instalacja już była pociagnieta i zostały gniazdka zamontowane przez poprzedniego właściciela. Przepisy się zmieniły i to spowodowało umnie przejście z gazowej kuchenki na elektryczna. Jedyne miejsce gdzie mogłem postawić owy komin z piekarnikiem jest za tym gniazdkiem i tyle w temacie.
 • #7
  Tommy82
  Level 41  
  @Akrzy74
  Chyba autorowi chodzi o zabudowanie piekarnika tak by nad piekarnikiem był komin którym odprowadzane jest powietrze chłodzące zabudowany piekarnik. Tzn zabudowa piekarnika w słupku tak że szafka nad piekarnikiem jest płytsza a "zaoszczędzona" głębokość wraz ze ścianami bocznymi zabudowy słupka stworzą owy komin gdzie miało by się znajdować gniazdko. Podejrzewam że to gniazdko już tam się znajduje a użytkownik zastanawia się czy może je "zastawić" zabudowa słupka, ze wzgledu na potencjalne panujące tam temperatury.


  @19gieksa64

  A nie wypada Ci to gniazdko na wysokości pieca?
  Piec dochodzi do samego końca.
 • #8
  19gieksa64
  Level 9  
  Komin czyli zabudowa mebli kuchennych w której mogę zamontować piekarnik.
  Tak piekarnik jest na wysokości owych gniazdek będzie oddalony ok 5cm od nich sam komin nie przylega do ściany. Nie wiem cz taki piekarnik oddaje dużo ciepla do tyłu czy muszę likwidować gniazdka dlatego właśnie tu pisze.
 • Helpful post
  #9
  mawerix123
  Level 39  
  Tommy82 wrote:
  Chyba autorowi chodzi o zabudowanie piekarnika tak by nad piekarnikiem był komin którym odprowadzane jest powietrze chłodzące zabudowany piekarnik.


  Nic z tych rzeczy, każdy piekarnik pod zabudowę wyrzuca powietrze do przodu a nie za szafki, za szafka nie może panować podwyższona temperatura.

  Nie ma co szukać drugiego dna "komin" pod piekarnik to nic innego jak szafka wysoka na 2,10

  Gniazdko za piekarnikiem elektrycznym

  Dodano po 1 [minuty]:

  19gieksa64 wrote:
  Tak piekarnik jest na wysokości owych gniazdek będzie oddalony ok 5cm od nich sam komin nie przylega do ściany. Nie wiem cz taki piekarnik oddaje dużo ciepla do tyłu czy muszę likwidować gniazdka dlatego właśnie tu pisze


  Powiem Ci wprost mam dokładnie tak samo jak ty i cztery lata nic się nie spaliło.
 • #10
  Ryszard49
  Level 37  
  Mam piekarnik, Bosch HBG36T650, gniazdo zasilające zamontowane za piekarnikiem według zalecenia producenta.
 • #11
  19gieksa64
  Level 9  
  Czyli nie muszę likwidować dzięki za odp
 • #12
  Tommy82
  Level 41  
  @mawerix123
  Chyba mnie nie przekonałeś. Z przodu często chłodzą szybę. Natomiast jak rzucisz okiem na schematy montażowe (nie chce linkować do zewn źródeł) to zobaczysz o co mi chodzi.
  Poza tym wyobraź sobie 250 stopni na grillu albo piroliza i wyrzucanie ciepłego powietrza w przód.
  Takie powietrze chłodzące mogło by mieć nielichą temperaturę. Na pewno potencjalnie nieprzyjemną np dla dziecka.

  @19gieksa64
  Zauważ że montaż zgodnie z zaleceniami producenta oznacza w odpowiednim miejscu najczęściej za piekarnikiem na dole a nie nad.