Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gniazdko za piekarnikiem elektrycznym

19gieksa64 21 Mar 2018 16:32 2559 11
  • #1 21 Mar 2018 16:32
    19gieksa64
    Poziom 8  

Czy za piekarnikiem elektrycznym mogę mieć gniazdko? Chodzi mi tu o bezpieczeństwo np o wysoką temperaturę z piekarnika? Piekarnik nie będzie uzywal tego gniazdka

0 11
  • #3 21 Mar 2018 17:05
    19gieksa64
    Poziom 8  

Piekarnik amica w zabudowie(szafa komin) za szafa jest ok 5cm luzu gniazdka (2obok siebie) nie będą raczej uzywane w nowej aranżacji kuchni

0
  • #5 21 Mar 2018 19:05
    Akrzy74
    Poziom 39  

19gieksa64 napisał:
    Piekarnik amica w zabudowie(szafa komin)

Komin kominowi nie równy, ale generalnie jest to strefa w której przewodów nie prowadzi się, tym bardziej nie instaluje gniazdek. Co to za komin i dlaczego kolega napisał temat w dziale "Elektryka Instalacje i Sieci" nie mając zielonego pojęcia o instalacjach? Wstyd napisać w dziale "Początkujący"?

Ps. Przenoszę.

0
  • #6 21 Mar 2018 19:16
    19gieksa64
    Poziom 8  

Ja przewodów nie prowadziłem ja gniazdka nie zakładalem cała instalacja już była pociagnieta i zostały gniazdka zamontowane przez poprzedniego właściciela. Przepisy się zmieniły i to spowodowało umnie przejście z gazowej kuchenki na elektryczna. Jedyne miejsce gdzie mogłem postawić owy komin z piekarnikiem jest za tym gniazdkiem i tyle w temacie.

0
  • #7 21 Mar 2018 19:23
    Tommy82
    Poziom 39  

@Akrzy74
    Chyba autorowi chodzi o zabudowanie piekarnika tak by nad piekarnikiem był komin którym odprowadzane jest powietrze chłodzące zabudowany piekarnik. Tzn zabudowa piekarnika w słupku tak że szafka nad piekarnikiem jest płytsza a "zaoszczędzona" głębokość wraz ze ścianami bocznymi zabudowy słupka stworzą owy komin gdzie miało by się znajdować gniazdko. Podejrzewam że to gniazdko już tam się znajduje a użytkownik zastanawia się czy może je "zastawić" zabudowa słupka, ze wzgledu na potencjalne panujące tam temperatury.

@19gieksa64

A nie wypada Ci to gniazdko na wysokości pieca?
    Piec dochodzi do samego końca.

0
  • #8 21 Mar 2018 19:30
    19gieksa64
    Poziom 8  

Komin czyli zabudowa mebli kuchennych w której mogę zamontować piekarnik.
    Tak piekarnik jest na wysokości owych gniazdek będzie oddalony ok 5cm od nich sam komin nie przylega do ściany. Nie wiem cz taki piekarnik oddaje dużo ciepla do tyłu czy muszę likwidować gniazdka dlatego właśnie tu pisze.

0
  • Pomocny post
    #9 21 Mar 2018 19:40
    mawerix123
    Poziom 38  

Tommy82 napisał:
    Chyba autorowi chodzi o zabudowanie piekarnika tak by nad piekarnikiem był komin którym odprowadzane jest powietrze chłodzące zabudowany piekarnik.

Nic z tych rzeczy, każdy piekarnik pod zabudowę wyrzuca powietrze do przodu a nie za szafki, za szafka nie może panować podwyższona temperatura.

Nie ma co szukać drugiego dna "komin" pod piekarnik to nic innego jak szafka wysoka na 2,10

Gniazdko za piekarnikiem elektrycznym

Dodano po 1 [minuty]:

19gieksa64 napisał:
    Tak piekarnik jest na wysokości owych gniazdek będzie oddalony ok 5cm od nich sam komin nie przylega do ściany. Nie wiem cz taki piekarnik oddaje dużo ciepla do tyłu czy muszę likwidować gniazdka dlatego właśnie tu pisze

Powiem Ci wprost mam dokładnie tak samo jak ty i cztery lata nic się nie spaliło.

0
  • #10 21 Mar 2018 19:40
    Ryszard49
    Poziom 34  

Mam piekarnik, Bosch HBG36T650, gniazdo zasilające zamontowane za piekarnikiem według zalecenia producenta.

1
  • #11 21 Mar 2018 19:42
    19gieksa64
    Poziom 8  

Czyli nie muszę likwidować dzięki za odp

0
  • #12 21 Mar 2018 20:06
    Tommy82
    Poziom 39  

@mawerix123
    Chyba mnie nie przekonałeś. Z przodu często chłodzą szybę. Natomiast jak rzucisz okiem na schematy montażowe (nie chce linkować do zewn źródeł) to zobaczysz o co mi chodzi.
    Poza tym wyobraź sobie 250 stopni na grillu albo piroliza i wyrzucanie ciepłego powietrza w przód.
    Takie powietrze chłodzące mogło by mieć nielichą temperaturę. Na pewno potencjalnie nieprzyjemną np dla dziecka.

@19gieksa64
    Zauważ że montaż zgodnie z zaleceniami producenta oznacza w odpowiednim miejscu najczęściej za piekarnikiem na dole a nie nad.

0