Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sommer Blue Magic - opuszcza lecz nie podnosi.

21 Mar 2018 17:39 651 4
  • Poziom 13  
    Witam serdecznie. Napotkał mnie taki problem w użytkowaniu bramy garażowej sterowanej napędem Sommer Blue Magic.
    Otóż któregoś dnia nie mogłem uruchomić otwierania bramy. Od wewnątrz uruchomiłem otwieranie ręczne poprzez rozblokowanie napędu, podniosłem wrota i przy probie zamknięcia zadziałało normalnie i wrota się opuściły.
    Ponownie próbowałem uruchomić podnoszenie lecz słychać tak jakby przekaźnik a wrota się nie podnoszą. Powiedzcie mi czy ktoś z Was się z tym spotkał? Co to może być?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 13  
    Rozumiem, że chodzi o wyłącznik ten odpowiedzialny za rozłączenie napędu po zamknięciu?
    Sprawdzałem to również w ten sposób, że po podniesieniu ręcznym i zblokowaniu napędu wrota się opuszczają. lecz jeśli je zatrzymam w dowolnym miejscu i próbuję wrócić to również się nie podnoszą tylko coś cyka i po ponownym wciśnięciu pilota znów się opuszczają. także brak możliwości podniesienia nie występuje tylko przy całkowitym zamknięciu wrót lecz także w każdym wariancie ich położenia.

To powiedz co radzisz? od czego zacząć?
  • Specjalista Automatyk
    Kolego jeszcze raz.
    Jeżeli napęd w dół pracuje , a w górę nie to albo krańcówka albo uszkodzony przekaźnik na płycie głównej.
  • Poziom 13  
    Witam, mam ten sam problem. Krancowki sprawne, wymienione. Nadal napęd opuszcza a nie podnosi. Możesz kolego napisać gdzie zlokalizować ten sterownik?