Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW e46 318i n42 - 318i N42 szarpie, gaśnie, błąd DSC

21 Mar 2018 19:21 1008 2
  • Poziom 9  
    Witam potrzebuje waszej pomocy bo jestem w Niemczech dookoła nie ma żadnych polskich mechaników a języka się nie zna żeby z Niemcem dogadać. A mianowicie gdy jadę autem to wyskakuje mi na desce najpierw na czerwono akumulator auto szarpie i na żółto błąd DSC. Tak działo się przez dwa dni teraz auto szarpie i gaśnie totalna odcinka, te same błędy na desce. Dzieje się to głównie gdy silnik załapie temperatury. Jak jest zimno odpalę auto przejadę 5km jest ok a potem znowu wariuje. Do tego błąd DSC jak wyskoczy to po ponownym uruchomieniu silnika zazwyczaj gaśnie ale czasami jest tak że nie zgaśnie aż zgaszę odczekam chwilę i błąd znika. Czytałem że może być to przepustnica więc dzisiaj ją wyczyściłem. Jest lepiej ale jeszcze co jakiś czas auto wariuje. Dodam tylko że gdy szarpie czuje że chce zgasnąć to jak wcisnę pedał pojawią się większe obroty to często auto udaje się opanować. Tydzień temu zobaczyłem że mam mało oleju silnikowego więc kupiłem i dolałem czy może być to spowodowane tym olejem albo coś dotyczące tego ??? Błagam pomóżcie ludzie bo nie wiem co robić a tutaj mechanicy drodzy. Gdzie szukać czym to może być spowodowane ???
  • OptexOptex
  • Poziom 36  
    Moim zdaniem problem z zasilaniem ECU. Bezpieczniki / wiązka do sprawdzenia na początek.
  • Poziom 27  
    skoro akumulator to pewnie ładowanie i alternator sie kłania