Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

C 330 nie mogę ustawić opony - Nie mogę ustawić opony na feldze

21 Mar 2018 19:42 1599 9
 • Level 9  
  Witam
  Mam taki problem : kupiłem nowe opony do C 330 rozmiar 12,4 x 28, Założyłem bez zdejmowania kół i po napompowaniu ciągnik "kuleje" tzn. opony nie weszły na felgę wszędzie jednakowo. Mają one takie trzy paski w koło przy stopce i po założeniu na felgę i napompowaniu z jednej strony felgi wystają dwa te paski a na przeciwko tylko pół i w tej sytuacji opona zrobiła się w kształcie elipsy i traktorek kuleje. Próbowałem to zniwelować dopompowując 1,5 bara ale i tak nic to nie dało widocznie nie chce ona w tym miejscu wejść na felgę. Doradźcie mi co zrobić. Czy może napompować więcej powietrza to ja wepchnie ale nie wiem do jakiego ciśnienia mogę dopompować aby nie rozwalić opony. Nie mam na to sposobu.
  Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
 • Farm machines specialist
  Było rant opony i felgi choć by płynem do naczyń posmarować a jeśli częściej robisz z kołami w pastę do opon za 25 zł kupić. Polecam pomaga już przy samym zakładaniu opony łyżkami.
 • Level 34  
  seweryn7701 wrote:
  Było rant opony i felgi choć by płynem do naczyń posmarować

  Racja.
  A dodatkowo przy zakładaniu/pompowaniu tak podnieść koło aby opona nie opierała się o ziemię.
 • Level 39  
  J.w. Ranty opony powinny być czymś posmarowane aby łatwo weszły na felgę, byle nie substancjami ropopochodnymi (towotem).
  Dopompować powietrza do 2 bar (lub tyle ile dopuszczalne podane na oponie), powinno wskoczyć.
  Dobre pytanie, co to za opony? Jakieś tanie podróby z przemiału gumy i plastiku? Czy może polskie opony ale w wykonaniu Tubeless? Bezdętkowe zawsze będą stawiały opór przy montażu.
  Na koniec pamiętaj, aby przy wymianie opony założyć nową dętkę. Stara albo skruszeje, albo po założeniu do nowej opony zrobi się z niej zakładka (fałda) i po czasie dziura.
 • Level 9  
  Opony są firmy MITAS czeskie, podobno nie najgorsze. Ranty felg i stopki czyli ranty opon posmarowałem płynem do naczyń tak mi poradził ten co sprzedawał mi opony. Dlaczego nie wlazły-nie wiem. Wypuszczę jeszcze powietrze, posmaruję jeszcze raz i ponownie spróbuje pompując powietrze do 2 bar. A koła jak pompowałem to nie stały na ziemi tylko były podniesione tak, że nie dotykały opony podłoża to podczas pompowania wchodziły na felgę na dole a u góry nie, Kombinowałem jeszcze inaczej : jak podpompowałem trochę powietrza i widzę, że już na górze nie wchodzi to opuściłem ciągnik aby trochę nacisk był na oponę (myślę sobie to wtedy się wycentruje i wejdzie ) guzik przesunęła się w druga stronę i tak w koło Wojtek. Znajomy doradził mi abym upuścił powietrza i pojeździł tak na nich to się ułożą, dzisiaj jeździłem i się nie ułożyły. Boje się, że pozdzierają się w nieodpowiednich miejscach tzn. nie równo i będzie klapa.
 • Level 39  
  Mitasy właśnie są podobno bardzo dobre, ale i dość drogie. Bieżnik TD-02 czy TD-19? Opony są zwykłe TT i powinny wejść bez problemów. Jeśli nadal będą problemy, to zmierz średnice wewnętrzną opony Mitas i opony starej. Według katalogu średnica felgi w miejscu stopek powinna wynosić 716 mm.
 • Level 6  
  Tak jak pisali poprzednicy wyczyścić felgę nasmarować można też oponę
 • Level 21  
  Mam mitasy w multikarze. Też kuleje. Może firma się pogorszyła.
 • Farm machines specialist
  He firma średnia raczej a cena za ich opony trochę zbyt wygórowana.