Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Motorola GM 600 70 MHz - nadawanie

21 Mar 2018 20:34 930 4
  • Poziom 5  
    Witam serdecznie !
    Mam problem z Motorolą GM 600.
    Chodzi o nadawanie, sprawa wygląda następująco: kiedy nacisnę mick słychać nadawanie na innym radio, lecz jest bardzo mały zasięg raptem kilka metrów - co może być nie tak końcówką mocy? Proszę podpowiedzieć która część odpowiada za moc nadawania. Dodam, że wskazania mocy na mierniku SWR nie wskazują braku mocy.
    Motorola GM 600 70 MHz - nadawanieab815aa24d...818172.jpg Download (918.2 kB) Motorola GM 600 70 MHz - nadawanie95a9f27e45...cc4954.jpg Download (815.02 kB)
  • Poziom 27  
    Nie wniosę nic do tematu, bo trafiłem na bardzo podobny przypadek w GM950 również z tego pasma.
    Na pełnej ustawionej programowo mocy po kilku sekundach zanikało nadawanie i moc szła jakby jedynie z drivera, puszczając PTT, wracało po kilku chwilach, wciskam PTT i powtórka, zanik i po chwili znowu powrót.
    Jeśli radio ustawiłem programowo na około 10W, problem nie występował nawet przy kilkuminutowych wypowiedziach.
    Radio sprzedało się do jakiegoś serwisu i nie wiem jaki finał jego dalszej pracy, ale jak sobie przypomnę tą przypadłość, to też nie daje mi to spokoju.

Dzisiaj obstawiałbym "zimne luty", bo rok temu zachorowała mi GM350 z LCD na takiego "zimniaka" i trzeba było dmuchnąć hotairem tu i tam, ale na szczęście działa po tym podgrzaniu jak nowa.
    Sprzęty mają już średnio po 20lat, więc może to się sypać z wiekiem.

Mogło też się zdarzyć, że ktoś odwrotnie tą Twoją GM-kę podłączył i końcówka w.cz wyzionęła ducha, ale po odwrotnym podłączeniu pada również TDA1519 i radio świeci, działa, programuje się, ale milczy, a w okolicy przyłącza prądowego jest mała "skwarka". Tu tego nie widzę.
  • Poziom 5  
    Sprawdzałem dziś programowo ustawienia mocy ,ale na każdym jest to samo jakby faktycznie nadawał z drivera radio przy tym nie grzeje się a modulacja i nośna jest na malutką odległość . Czy ktoś jest wstanie narysować na foto który to tranzystor driver a który to koncówka mocy ,obstawiam na któryś z tych białych dość dużych .
  • Moderator
    coin75 napisał:
    Czy ktoś jest wstanie narysować na foto który to tranzystor driver a który to koncówka mocy

Motorola GM 600 70 MHz - nadawanie
  • Poziom 5  
    Driver oraz końcówkę wymieniłem ale problem występuje nadal ten sam :( co może być nie tak? nośna jest oraz modulacja ,podczas naciśniętej gruszki na ptt zauważyłem że robi się ciepły driver ? koncówka zimna .Jakieś pomysły ??co może być nie tak.