Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Przedłużenie kabla od domofonu cyfrowego

Uele 21 Mar 2018 21:20 777 5
  • #1 21 Mar 2018 21:20
    Uele
    Poziom 3  

Moderowany przez suworow:

Tym bardziej że pytanie nieco inne to nie ma sensu podpinania się.

Witam wszystkich,
    podepnę się pod temat, choć pytanie mam nieco inne. Niedawno w moim bloku były wymieniane unifony na laskomexy lm-8
    Przedłużenie kabla od domofonu cyfrowego
    . Na pytanie, czy dałoby się go przenieść na inną ścianę, fachowiec powiedział, że nie, bo to stara instalacja i nie ma już takich kabli. A ten jest dwużyłowy miedziany jednodrutowy. I tu moje pytanie : mógł mieć rację? Jeśli nie, to jaki wpływ na sygnał może mieć inna grubość żyły i sposób łączenia, np. kostka Wago?

pozdrawiam.

0 5
  • Pomocny post
    #2 21 Mar 2018 21:32
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne

Kupi kolega potrzebny kawałek YTDY lub YTKSY połączy przewody skręcając je do siebie i najlepiej potem lutując, i sam sprawdzi. Szansa że będzie coś nie tak jest naprawdę minimalna ;)
    pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #3 21 Mar 2018 21:32
    dawidedziu
    Poziom 26  

Szczerze powiedziawszy to chyba mu się nie chciało tego przenosić. Żyły jakiej średnicy? 0,75mm², 1mm², 1,5mm²? Najlepiej w takiej sytuacji polutować - przynajmniej jest pewność, że "stałe" połączenie.

0
  • #4 21 Mar 2018 22:01
    Uele
    Poziom 3  

O, dziękuję za szybkie odpowiedzi.
    Przekroju nie znam, a nie mam akurat suwmiarki pod ręką. Sprawdzę to i przylutuję taki sam, jak tylko go zdobędę. Zobaczymy co będzie.
    pozdrawiam.

0
  • #5 21 Mar 2018 22:40
    Zutket
    Poziom 28  

Uele napisał:
    I tu moje pytanie : mógł mieć rację? Jeśli nie, to jaki wpływ na sygnał może mieć inna grubość żyły i sposób łączenia, np. kostka Wago?
    Przy tej średnicy przewodów śmiało możesz użyć złączki "Wago". A swoją drogą, to z tego zdjęcia widać, że już musiał ( chyba) być domofon przenoszony.
    I jeszcze jedno. Zanim zaczniesz przenosić domofon, zaznacz na przewodach + i -, bo w przeciwnym razie nie będzie Ci działał.

1
  • #6 10 Sie 2018 20:16
    Uele
    Poziom 3  

Użyłem Wago, wszystko działa bez zarzutu. Dzięki raz jeszcze.

0