Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bezpieczniki+ komputer- coś nie gra...

21 Mar 2018 22:48 573 9
  • Poziom 6  
    Witam,
    Posiadam komputer z zasilaczem 750W, który jest podłączony wraz z monitorem oraz kablem USB do listwy CyberPower Listwa przeciwprzepięciowa SSB0801PRG-B-FR. Gdy podłączam kabel do zasilacza wyłącza mi bezpiecznik w domu.
    Bezpieczniki+ komputer- coś nie gra...29138366_1...0893_n.jpg Download (44.58 kB)
    Ostatni z prawej to ten, który się aktywuje. Ktoś wie o co może chodzić?
  • Poziom 36  
    Częsta sprawa w przypadku zasilaczy impulsowych - pobierają one znaczny prąd w momencie dołączenia zasilania (ładują się wbudowane kondensatory). Masz bezpiecznik B10, mi się nieraz przy dołączaniu dwóch PC z zasilaczami 400 W udaje zrzucić B16.
  • Poziom 6  
    Ture11 napisał:
    Częsta sprawa w przypadku zasilaczy impulsowych - pobierają one znaczny prąd w momencie dołączenia zasilania (ładują się wbudowane kondensatory). Masz bezpiecznik B10, mi się nieraz przy dołączaniu dwóch PC z zasilaczami 400 W udaje zrzucić B16.

Czyli B20 by wystarczył?
  • Poziom 36  
    Takie zmiany robi się po konsultacji z elektrykiem, a u Ciebie najpewniej nie będzie możliwości technicznej zastosowania takiego zabezpieczenia.
  • Admin Elektroenergetyka
    Nie tak prędko z tą zmianą nominałów zabezpieczeń.
    Najpierw trzeba sprawdzić jaki przekrój przewodów zastosowano w instalacji. A każda zmian zabezpieczeń musi być poprzedzona pomiarem SWZ.
  • Poziom 39  
    niewolno2 napisał:
    Nie korki tylko bezpiecznik

Nie bezpieczniki a wyłącznika jak już trzeba poprawić autora.

irekr napisał:
    W przypadku zasilaczy impulsowych ze znacznym prądem udarowym warto zmienić bezpiecznik typu B na typ C - zamiast B16 załóż C16.

Nie wiadomo czy można zmienić B na C.

Jedno jest pewne autor niech sam nic nie zmienia.
  • Poziom 6  
    mawerix123 napisał:

Nie wiadomo czy można zmienić B na C.

Jedno jest pewne autor niech sam nic nie zmienia.

Oczywiście nie będę sam nic zmieniać. Szukam na razie możliwości rozwiązania problemu i bez konsultacji nie mam zamiaru grzebać przy skrzynce.

Łukasz-O napisał:
    Nie tak prędko z tą zmianą nominałów zabezpieczeń.
    Najpierw trzeba sprawdzić jaki przekrój przewodów zastosowano w instalacji. A każda zmian zabezpieczeń musi być poprzedzona pomiarem SWZ.

Jest sposób na rozwiązanie problemu bez wymiany zabezpieczenia?
  • Admin Elektroenergetyka
    Pytanie dla tych co tak ochoczo chcą od tak stosować charakterystyki C lub D bez sprawdzenia wcześniej SWZ.
    Jakie są dopuszczalne wartości dla C10 i D10?
    To samo proszę sprawdzić dla C16 i D16.
    Czekam na Wasze wnioski.

Do autora, należy przyjrzeć się instalacji, sprawdzić przekrój przewodów i zmierzyć SWZ. Dopiero wtedy można podejmować decyzje co dalej.