Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Lodówka Bosch KIS 38A65/01 - nie świeci wyświetlacz led, kod E4

21 Mar 2018 22:51 2199 1
  • Level 10  
    Witam,
    Proszę o naprowadzenie na problem. Lodówko-zamrażarka Bosch KIS 38A65/01 już 6 letnia wczoraj przestała wyświetlać temperaturę na wskaźniku LED. Wydaje się że poza tym działa poprawnie, tzn. chłodzi i mrozi nie wiem tylko czy tak jak zwykle. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu dalej to samo. Dzisiaj spróbowałem na dłużej odłączyć zasilanie - na mniej więcej godzinę mając nadzieję że to jakiś błąd, który się po prostu zresetuje. Niestety po włączeniu na krótko mignął wyświetlacz, pokazał kod E4 i zgasł.
    Przy okazji przeklikałem ustawienia temperatury "na ślepo" i teraz nie wiem co jest ustawione.
    Trudno znaleźć jednoznaczną interpretację tego kodu dla tego modelu lodówko-zamrażarki (mnie się nie udało). Gdzieś na anglojęzycznym forum był identyczny kod opisany jako błąd czujnika parownika (?) i zalecenie kompletnego rozmrożenia sprzętu, co powinno pomóc.
    Wiem że jeżeli nie jest to błąd do zresetowania to czeka mnie wezwanie serwisanta, i tu pytania:
    - co faktycznie może oznaczać taki kod wyświetlony na chwilkę przy braku wyświetlania temperatury?
    - czy/jak można skasować/zresetować urządzenie lub ustawić temperaturę "na ślepo"?
    Jest to sprzęt zabudowany, więc może być dużo demontowania.
    Marcin
    EDIT:
    - lodówka przestała uruchamiać agregat, wyłączenie i włączenie nic nie zmienia, przy włączeniu pojedynczy sygnał dźwiękowy,
    - uzyskałem poradę o jednoczesnym naciśnięciu zasilania i klawisza super dla uzyskania kodów błędu - odpowiedź lodówki po kolei: LO E3 PO,
    - E3 oznacza błąd któregoś z czujników?
    - teraz trwa rozmrażanie (dobrze że jest w miarę zimno)
    - w oczekiwaniu na specjalistę spróbuję pomierzyć czujniki, czy można gdzieś znaleźć coś o położeniu czujników w tym typie lodówki i o demontażu panelu, aby nic nie połamać
    Marcin
    EDIT
    Problem rozwiązany. Nowy panel sterujący zakupiony w hurtowni i wszystko działa jak powinno.
    Jak kogoś interesuje kompletny panel niesprawny do ewentualnej naprawy lob jako dawca części to proszę pisać
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 10  
    Zakup i wymiana nowego panela sterującego lodówki.