Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Anteny Meteo

mag32 18 Aug 2005 13:51 1863 6
 • #1
  mag32
  Level 19  
  Witam szanowne grono.
  Poszukuje opisu konstrukcji anten do odbioru sygnałów z satelitów meteo, oraz anten kierunkowych do tego zastosowania. Niestety większość linków które znalazłem na forum jest już nieaktualne.
 • #3
  mag32
  Level 19  
  a gdyby tak zastosować do odbioru sygnałów satelitarnych anteny Yagi-Uda ? Na przykład z przerobionej anteny UKF ? Jak to poobliczać, znaczy długości elementów z anteny powiedzmy 4 elementowej ? Wiem że trzeba by nią trafić wsatelitę, ale Orbitron ma możliwość sterowania Pozycjonera więc to nie problem.
 • #5
  Jap
  Level 28  
  „ale Orbitron ma możliwość sterowania Pozycjonera więc to nie problem”
  mag32 – to zazdroszczę Ci takiego pozycjonera – pewnie nieźle się spłukałeś :o( . Ale przyda się na pewno do HRPT bo w APT to chyba nie ma sensu bawić się w rotory...
 • #6
  sq6fmy
  Level 22  
  czesc!

  Antena yagi nada sie owszem ale musi byc to antena krzyzowa (aby pracowala w polaryzacji kolowej). Troche teorii i przyklady takich anten znajdziesz w Poradniku Ultrakrotkofalowca strony 887-894. Ksiazka jest na sieci a link gdzies znajdziesz na elektrodzie (chyba nawet na stronie glownej go kiedys widzialem)

  pozdr
  Jacek
 • #7
  mag32
  Level 19  
  Więc tak, faktycznie do APT wystarcza QHA. Co do HRPT nie mam jeszcze odbiornika więc nie testowałem na razie. A co do Yagi to większość jest w Poradniku UKF. Ciężko go jednak było skopiować.
  Dzięki wszystkim i pozdroofka
  SQ7JZI