Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Komputer do obróbki dźwięku do 10tys zl +- 500zl

ValValiantThor 22 Mar 2018 12:46 408 6
  • #1 22 Mar 2018 12:46
    ValValiantThor
    Poziom 33  

Witam chcę złożyć komputer do obróbki dźwięku do 10000zl +- 500zl sama skrzynka.

Platforma pewnie na i9 chyba że któryś i7 bedzie bardzo blisko.

Bardzo dobra karta dźwiękowa

Grafika bez szału ale żeby uciągnęła kilka monitorów z dużą rozdzielczością

SSD 500GB +
    HDD 4TB+

Lub jesli macie inne pomysly na ssd + magazyn

32GB RAM

Jak na razie to by było na tyle. Proszę o wasze propozycje.

0 6
  • #2 22 Mar 2018 16:18
    kaamil1984
    Poziom 11  

Parę lat temu temat obróbki audio był mi bliski, aktualnie jestem trochę nie na czasie, ale spróbuję coś podpowiedzieć.

1. Przy takim budżecie ja bym włożył kilka małych dysków SSD zamiast jednego dużego i połączył je w macierz RAID0.

2. Procesor i9 jest bardzo nieekonomiczny jeżeli chodzi o stosunek wydajności do ceny. Różnicę w cenie między i9 a i7 (uwzględniając koszt płyty głównej pod i9) można mądrzej spożytkować, np. na dobrą kartę muzyczną.

Zwłaszcza, jeżeli będzie to maszyna do obróbki dźwięku przez człowieka, a nie do masowego konwertowania plików audio z jednego formatu na drugi, czy innej masowej obróbki plików.

3. Kup porządną płytę główną i poprawnie skonfiguruj RAM, żeby wykorzystać wszystkie kanały i mieć pełną przepustowość pamięci.

Jak możesz to dopisz na jakim oprogramowaniu pracujesz. O ile mi wiadomo - mało jest programów audio, które potrafią wykorzystać wielowątkowy procesor. Chyba, że o czymś nie wiem.

0
  • #3 22 Mar 2018 17:18
    ValValiantThor
    Poziom 33  

Głównie ableton, + kilka tysiecy wtyczek VST niektore z nich to jak całe oprogramowanie. Wiele innego różnego oprogramowania. Masa sprzętu będzie też zintegrowana z komputerem, jak decki, konsole, syntezatory. Nie wymienie wszystkiego bo jest tego naprawde sporo. i9 wlasnie wydaje mi sie nieekonomiczny ale czy nie zabraknie powera? Też myślałem o wielu dyskach ssd (mnogość wtyczek ) to masakra dla HDD. Na razie myslalem o 32GB Ram zeby zmiescic się w budżecie. Obróbka wyłacznie przez człowieka.

0
  • #4 22 Mar 2018 18:29
    kaamil1984
    Poziom 11  

Może zrób kilka testów:

1. Weź zwykły komputer z i3 albo i5 z 2 albo 4 rdzeniami
    2. Spróbuj wymyślić test obciążający procesor, dysk, RAM. Sporo wtyczek VST ma możliwość ustawienia rozmiarów buforów itp.
    3. Zobacz co się dzieje z obciażeniem procesora, dysku i ilóść wykorzystanej pamięci RAM i jaki jest komfort pracy i co można zrobić żeby komfort był lepszy.

0
  • #5 08 Kwi 2018 14:34
    ValValiantThor
    Poziom 33  

Spora presja czasu więc zestaw już zamówiony:

Mój wybór po wielu godzinach wybierania to:

Obudowa be quiet! Dark base 700
    Zasilacz: Thermaltake toughpower grand RGB 750W
    Płyta główna: Gigabyte z370 aorus gaming 5
    Procesor: i7 8700K
    Chlodzenie wodne: Nzxt kraken x62 v2
    Pamięć Ram: G-skill trident Z RGB 2x16GB 3000mhz cl14
    Grafika: Gigabyte GTX 1050Ti 4GB G1
    Dysk SSD: Samsung 1TB 860 EVO
    Dysk HDD: Toshiba high performance 5TB
    Karta Dźwiękowa: Asus Xonar Essence STX II 7.1
    Windows 10 Professional 64bit

Miał miec ficzery świetlne więc myślę, że to dobry wybór. Części już zamówione. Może komuś się przyda.

0
  • #6 08 Kwi 2018 22:49
    kaamil1984
    Poziom 11  

1. Zastanów się jeszcze na kartą muzyczną USB. "Za moich czasów" były dużo lepsze interfejsy audio od najdroższych wyrobów Creative'a made in china. Audiotrak, E-MU to był niezły sprzęt, a Creative to były zabawki. Nie wiem jak jest teraz, kiedy chinszczyzna zepsuła rynek.

2. Po co Ci w komputerze do audio karta graficzna za ponad 700zł?

0
  • #7 09 Kwi 2018 07:34
    ValValiantThor
    Poziom 33  

Zestaw wybrany

0
  Szukaj w 5mln produktów