Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie radia - Touch&Connet w aucie ASTRA H

22 Mar 2018 17:35 2478 7
  • Poziom 7  
    Witam, posiadam auto ASTRA H GTC. Kupiłem radio pochodzące z CORSY D, nazywa się Touch&Connect. Po zamontowaniu i podłączeniu kostki, radio nie włącza się. Sprzedawca mówił, że trzeba będzie przełożyć kabelki w kostce. Ktoś wie, które to mogą być? Oznaczenia na starym radiu tj. CD30 MP3 są ale na tym nowym niestety brak nalepki gdzie jaki kabelek się znajduje i nie mam jak porównać.

Podłączenie radia - Touch&Connet w aucie ASTRA H
  • Poziom 25  
    Zasilanie jest tak samo, jak w CD30, głośniki też. Sugerowałbym, że może blokować je magistrala CAN. Do uruchomienia dla sprawdzenia tego radia wystarczy podać zasilanie tak, jak w CD 30 - 1 plus i 1 masa.
  • Poziom 7  
    No własnie dziwna sprawa bo po podłączeniu w ogóle nic na ekranie radia się nie pokazuje. U mnie w kostce czerwony odpowiada za '+' a brązowy za masę więc mam je gdzieś przełożyć czy coś? Byłem dziś u mechanika z jakimś tam pojęciem co do elektryki i powiedział, że bez oznaczenia radia (tego nowego) gdzie jaki kabel jest, nie chce sam metodą prób i błędów przekładać kabli by nie spalić radia.
  • Poziom 25  
    Nic nie przekładać bo zasilanie przychodzi w tych samych miejscach co przy CD30.
    Radio na stole da się uruchomić po podaniu jednego plusa i jednej masy, więc w samochodzie też. Może je blokować magistrala CAN - styki, na które przychodzą linie CAN-a są opisane na naklejce CD30.
    Sprawdzić radio poza samochodem - jeśli będzie działało to w samochodzie odłączyć linie CAN (ale w taki sposób by łatwo je ponownie połączyć bo są potrzebne do poprawnej pracy radia) i sprawdzić na takiej instalacji.
  • Poziom 7  
    jacek0503 napisał:
    Zalogować radio ! Miliard tematów.
    https://astraklub.pl/

Tylko wiesz, że mi te radio po podpięciu kostki w ogóle się nie włącza więc jakim sposobem mam wpisać kod? Gdyby się włączyło to na start woła pin i bardzo dobrze o tym wiem tylko powtarzam, że mi się ono nie włącza... .

Dodano po 4 [minuty]:

Na CD30 jest coś takiego jak CAN H oraz CAN L.
  • Poziom 37  
    jacek0503 napisał:
    Zalogować radio ! Miliard tematów.

Nie znasz się to nie pisz bzdur.

Akurat tego radia nie loguje się - tylko kod do radia i to wszystko.
  • Poziom 7  
    Radio uszkodzone, sprzedawca nie poinformował mnie, że ktoś grzebał w radio. Krótko mówiąc wcisnął mi uszkodzone radio.