Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel astra F 1.6 71KM 8V - Zbyt wysokie obroty względem prędkości

22 Mar 2018 20:47 447 6
  • Poziom 6  
    Zauważyłem że mam zbyt wysokie obroty co do prędkości przykładowo jadę 100km/h a mam obroty ponad 3tys/obr. Dodam że sprzęgło się nie ślizga jest nowe, ma 4 miesiące. Gdzie mam szukać problemu? Mam nowy napinacz lecz przy ruszaniu z jedynki przy niskich obrotach napinacz wydaje charakterystyczny dźwięk metalowy (tak jakby dobijał do "blokady") czy to może być wina np ślizgającego się w pewnym stopniu paska? Jeśli tlyak to wystarczy że wymienię pasek o 5mm krótszy i już się nie ślizgał pasek. Tylko czy to jest to???
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    lukasijo napisał:
    Zauważyłem że mam zbyt wysokie obroty co do prędkości przykładowo jadę 100km/h a mam obroty ponad 3tys/obr.

A skąd przekonanie, że są nieodpowiednie? Co do stukania napinacza, załóż krótszy pasek, powinno pomóc.
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    Taka "usterka" jest niemożliwa. Silnik jest na stale zazębiony ze skrzynią, skrzynia jest sztywna. Zobacz w takim samym modelu i daj sobie spokój w szykaniu dziury w całym.
  • Poziom 33  
    lukasijo napisał:
    Zauważyłem że mam zbyt wysokie obroty co do prędkości przykładowo jadę 100km/h a mam obroty ponad 3tys/obr.

A próbowałeś wbić piątkę? Lewarek od siebie w prawo i w górę.
    Moderowany przez CameR:

Reg. 3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji.

• Pomocny post
    Poziom 38  
    Twoje obroty silnika vs prędkość pojazdu zależą od skrzyni i jej przełożeń, oraz wielkości opon.
    Skrzynię można zmienić, zmodyfikować, a opony wymienić na wyższe.
    Skrzynia grubsza sprawa, ale i w miarę opisana na forach opla. Opony łatwiejsza, ale jeśli masz zalecane rozmiarem przez producenta, to niewiele ugrasz - choć 10km/h to zawsze coś.
    Oprócz napinacza i paska, poduszki silnika i skrzyni są ok ?
  • Poziom 6  
    Bieda z nędzą napisał:
    lukasijo napisał:

A próbowałeś wbić piątkę? Lewarek od siebie w prawo i w górę.
    ekspertem nie jestem ale rozpoznaję idiotów a jednym z nich jestes ty...pytam jak człowiek i oczekuję normalnej odpowiedzi..frajer..

Dodano po 1 [minuty]:

Rozwiązano chyba

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    lukasijo napisał:
    ekspertem nie jestem ale rozpoznaję idiotów a jednym z nich jestes ty...pytam jak człowiek i oczekuję normalnej odpowiedzi..frajer..

Moderowany przez CameR:

Zamykam, bo dyskusja odbiega od tematyki wątku.
    Reg. 3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.