Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie bramki GSM CISCO VOIP

22 Mar 2018 21:46 561 10
  • Poziom 3  
    Witam, potrzebuje bramki GSM (chyba o to chodzi) ponieważ planuje podłączyć telefon IP VOIP CISCO w domu. Mam w domu starą instalacje po kablu neostrade i stacjonarny analogowy. Zdobyłem ten voipowy i nie ukrywam fajnie się prezentuje. Więc jak podłączyć to wszystko by działało poprawnie?
    Bardzo proszę o pomoc
  • Poziom 40  
    Model bramki.
    łopatologicznie bramkę podpinasz do internetu kablem do bramki telefon lub dwa, bramkę konfigurujesz na operatora i biega.
  • Poziom 3  
    Ale będzie działało? Nie mam usługi telefonu ip.
  • Poziom 40  
    Po to masz bramkę ona to co powiesz prześle internetem.
  • Poziom 3  
    A skąd numer? Nie koledzy odwrotnie. Ja mam telefon internetowy a chce by działał jak zwykły z kartą sim bo u operatora nie mam numeru.
  • Poziom 40  
    Napisz w kilku zdaniach co masz i co chcesz osiągnąć.
  • Poziom 3  
    - Telefon VOiP owy
    - linia telefoniczna zwykła RJ11

* Podłączyć telefon by działał
  • Poziom 3  
    Tak mam ale samą Neostrada bez telefonii po prostu internet.
  • Poziom 40  
    No to podpinasz jak wyżej, a usługę voip kupujesz u innego operatora z numerem i konfigurujesz bramkę według jego ustawień (pytaj operatora) musisz spytać operatora zanim voipa wykupisz czy Twoja bramka jest kompatybilna z jego usługą i jak ja poustawiać, najczęściej na stronie operatora to wyczytasz.
  • Poziom 43  
    mario994 napisał:
    Zdobyłem ten voipowy i nie ukrywam fajnie się prezentuje.
    A to co znowu ? Telefon Voip owy podłączasz bezpośrednio do modemu Neostrady.
    mario994 napisał:
    chce by działał jak zwykły z kartą sim bo u operatora nie mam numeru
    Po co ten SIM ? Bramka (Linxys PAP 2 T np.) do routera a drugim koncem do telefonu (zwykłego analogowego dzwońca :D ). Zależnie od operatora numer i prefix kraju sam sobie wybierasz. Tylko w modemie DSL musi być konfiguracja dla SIP Servera.
    http://www.halonet.pl/pomoc/jak-skonfigurowac