Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie rozwiązanie: MIFI + antena; modem USB z SIM + router LTE; router LTE z SIM

tw1ster 22 Mar 2018 22:17 741 6
  • #1 22 Mar 2018 22:17
    tw1ster
    Poziom 10  

Witam,
    O ile jest trochę porad w tematach dotyczących każdego rozwiązania z osobna, to niestety nie znalazłem podobnego zapytania.
    Wiem, że każdy temat jakości odbioru sieci należy rozważać osobno, dlatego chciałbym prosić Was o polecenie najlepszego rozwiązania.

Obecnie posiadam Huawei E5377s-32, który dość słabo ściąga sygnał LTE (Nju/Orange), moc WIFI nie jest najorsza, mieszkanie w bloku 50 m.kw., 1 piętro. Speedtest pokazuje DL 1,2-6Mb, a UL 3-13Mb w zależności od pory testu. Nie przeprowadzałem testów na zewnątrz. Do nabliższego BTS jest 650m. z kilkoma budynkami po drodze.

Potrzebuję routera pełniącego rolę stacjonarnego, który będzie otrzymywać sygnał na SIM; korzystanie tylko z WIFI; podłączone będą 2-3 urządzenia w tym jedno na stałe (kamera WIFI IP 1080P). Pytanie co lepsze - antena do tego MIFI, modem USB z jakims routerem LTE, czy gotowiec w postaci routera LTE ze slotem na SIM? Mam też 3 nieużywane routery (2 ADSL, 1 DSL) - może jakieś kombinacje w postaci wykorzystania jako AP?

Proszę o rady ekonomicznego rozwiązania, które pozwoli na uzyskanie lepszego odbioru sygnału z nadajnika.

0 6
  • #2 22 Mar 2018 22:31
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Sprawdź czy E5377 współpracuje z http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/count_huawei.php?Datei=ltewatch_h lub http://www.mediafire.com/file/1yz26m6u8gfl16n/E5186_Toolbox_latest_v0.9.zip Po zalogowaniu w tych programach na MiFi pokażą się parametry sygnału i CID BTS-a. Można w nich też wymusić konkretne pasmo LTE. speedtest gdzie DL<UL świadczy o przeciążeniu BTS-a , jaka twoja lokalizacja i który wg. ciebie BTS?

0
  • #3 22 Mar 2018 22:34
    tw1ster
    Poziom 10  

Widziałem w innych wątkach, że powinien współpracować. Sprawdzę jutro, bo już dziś nie mam możliwości. Lokalizacja: Ciechanów, BTS na Szpitalu.

0
  • #4 26 Mar 2018 18:27
    tw1ster
    Poziom 10  

EDIT: Niestety nie jestem w stanie sprawdzić dokładnych parametrów żadnym z tych programów.:

LTEWatch loguje się tylko po podaniu IP i hasła routera (nie wyrzuca komunikatu o błędnych danych), a na ustawieniach domyślnych bez hasła wyrzuca komunikat o błędzie połączenia. W programie działa tylko narzędzie do sprawdzenia parametrów ping. Pozostałych parametrów routera i sieci nie wyświetla.

E5186 Toolbox v0.9 całkowicie nie odpala się. Uruchamiając program nic się nie dzieje. Pobierałem go też z innej strony, ale pliki są identyczne i występuje ten sam problem. Rozwiązywanie go pod kątem zgodności i uruchamianie jako administrator też nic nie zmienia.

Wersja systemu Win 8.1 64 bit. Jakieś pomysły?

0
  • #5 26 Mar 2018 18:50
    makosuu

Spróbuj kliknąć na Toolbox prawym > właściwości i na dole odblokuj o ile jest taka opcja. Ale pewnie też nic nie pokaże.

0
  • #6 27 Mar 2018 09:52
    tw1ster
    Poziom 10  

Nie ma takiej opcji. Ustawiona zgodność z XP SP3 i uruchamianie jako administrator na wszystkich profilach nic nie daje.

0
  • #7 27 Mar 2018 15:11
    makosuu

makosuu napisał:
    Ustawiona zgodność z XP SP3

Zarówno LTEWatchH jak Toolbox nie działają z XP więc to na pewno nie pomoże :D

0
  Szukaj w 5mln produktów