Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Blaupunkt LED TV 32/148l-GB-11B-HBKUP-EU - podłączenie PS2

dawido0207 23 Mar 2018 00:26 3924 14
    dawido0207
    Level 6  
    Witam,posiadam playstation 2 ,oraz TV Blaupunkt ,mam problem z podłączeniem, może mógłby mi pomóc jak mam to podłączyć , posiadam od konsoli Kabel 3x czincz ,biały,żółty i czerwony ,TV nie posiada gniazda SCART , ani 3x czincz ,zakupiłem przejściówke VGA czincz ,gdzie ją podłączyłem z kablem od konsoli przełączam na VGA/PC i nic ,bez przejściówki też próbowałem i nic niebieski obraz i zadnego dźwieku. Co mam robić,jak mam to podłączyć? TV posiada gniazda Earphone(czarny),Coax(czerwony) VGA/PC (audio in) srebrny, oraz dwa czarne YPbPr oraz AV, tam hdmi i na karte telewizyjna i usb tez jest. Proszę o pomoc
    Polon_us
    Level 42  
    Proszę zaopatrzyć się w przejściówkę, jak na poniższym zdjęciu - minijack -> 3xCINCH gniazda.
    Podłączyć minijack do gniazda AV w telewizorze i ustawić telewizor na wejście Composite.

Blaupunkt LED TV 32/148l-GB-11B-HBKUP-EU - podłączenie PS2
    dawido0207
    Level 6  
    Czy będzie działać na 100 %?
    Polon_us
    Level 42  
    Na 100% są tylko pewne dwie rzeczy ... (Google podaje jakie :))

Jak kolega nie sprawdzi, to nie będzie wiedział.
    Podałem te rozwiązanie, bazując na posiadanych kabelkach przez kolegę i możliwościach telewizora.
    Jeżeli oba urządzenia/kabelki są sprawne i kolega podłączy jak to opisałem, to nie powinno było być problemu.
    dawido0207
    Level 6  
    Witam,zakupiłem kabel taki jak Pan zalecił, podłączyłem do gniazda AV i przełączyłem na AV i niestety dalej tak samo :/
    Polon_us
    Level 42  
    Cóż, mam pewne podejrzenia, ale najprzód chciałbym znać odpowiedzi na parę pytań.

1 - Jaka jest historia tej konsoli? Działała i nagle przestała działać?
    Czy to może odkupione od kogoś urządzenie?
    2 - Czy kolega ma jakieś inne kable od tej konsoli? Jeśli tak, to proszę zamieścić ich zdjęcie.
    3 - Czy w czasie podłączenia do TV z w/w przejściówką:
    a - telewizor na pewno był ustawiony na wejście "Composite/AV"?
    b - w konsoli nie było żadnej gry?
    4 - Czy istnieje możliwość sprawdzenia konsoli na innym telewizorze?

Proszę odpowiedzieć zwięźle i dokładnie.
    Również proszę zamieścić zdjęcie tej zakupionej przejściówki - nie z Internetu!.
    dawido0207
    Level 6  
    1.Działa,na starym telewizorze ,co posiada gniazda 3 czincz (biały,żółty,czerwony),tak kupiłem od kogoś,ale nie jest wadliwy sprzęt,ponieważ sprawdziłem. 2.Posiadam kabel oryginalny od konsoli Composite (bialy,czerwony,zolty) i zasilacz. 3 Tak było ustawione na AV,dodaje zdjęcie,nie bylo gry,nawet z grą próbowałem i nic. .4.Tak działa na innym telewizorze,który posiada gniazda do kabla AV co bezpośrednio podłącza się do TV,nawet posiada wejście Scart,w którym nie posiada nawet mój telewizor,a jest nowszy,
    Blaupunkt LED TV 32/148l-GB-11B-HBKUP-EU - podłączenie PS2Blaupunkt LED TV 32/148l-GB-11B-HBKUP-EU - podłączenie PS2Blaupunkt LED TV 32/148l-GB-11B-HBKUP-EU - podłączenie PS2Blaupunkt LED TV 32/148l-GB-11B-HBKUP-EU - podłączenie PS2Blaupunkt LED TV 32/148l-GB-11B-HBKUP-EU - podłączenie PS2Blaupunkt LED TV 32/148l-GB-11B-HBKUP-EU - podłączenie PS2Blaupunkt LED TV 32/148l-GB-11B-HBKUP-EU - podłączenie PS2
    Polon_us
    Level 42  
    Hmm ... interesujące.

Mając podłączoną konsolę do tego Blaupunkta oraz ustawione wejście Composite/AV proszę sprawdzić działanie przycisku "DTV" w pilocie telewizora, jak również "P.Mode".

Jeśli to nie przyniesie jakiś efektów, to proszę podłączyć konsolę do starego telewizora i sprawdzić ustawienia video tej konsoli.
    Proszę je spisać (wszystkie) lub zrobić zdjęcie.
    dawido0207
    Level 6  
    DTV działa,tylko nie wyszukuje nic,ponieważ nie mam anteny,w p mode,mam dynamiczny,standart,ecohome,łagodny,i personalny i nic.W starym tv jest ok.Blaupunkt LED TV 32/148l-GB-11B-HBKUP-EU - podłączenie PS2Blaupunkt LED TV 32/148l-GB-11B-HBKUP-EU - podłączenie PS2Blaupunkt LED TV 32/148l-GB-11B-HBKUP-EU - podłączenie PS2Blaupunkt LED TV 32/148l-GB-11B-HBKUP-EU - podłączenie PS2Blaupunkt LED TV 32/148l-GB-11B-HBKUP-EU - podłączenie PS2Blaupunkt LED TV 32/148l-GB-11B-HBKUP-EU - podłączenie PS2Blaupunkt LED TV 32/148l-GB-11B-HBKUP-EU - podłączenie PS2
    Polon_us
    Level 42  
    Hmm,
    Polon_us wrote:
    sprawdzić ustawienia video tej konsoli.

Miałem na myśli ustawienia ("Settings") video tej konsoli, a nie jakieś obrazki z gry.

Cóż, trzeba rozważyć dwie sytuacje:
    1 - TV ma kłopot z wejściem AV.
    lub
    2 - problem z przejściówką - może mieć przerwę gdzieś, lub zamienione połączenia.

ad.1
    - czy kolega mógłby wykonać reset TV do ustawień fabrycznych?
    Jest taka opcja w "Setup menu".
    Czy jest możliwość podłączenia innego urządzenia z wyjściem Composite do tego telewizora? Np. jakiś odtwarzacz DVD.

ad.2
    - kolega ma może miernik i wie, jak sprawdzić ciągłość połączeń?
    Może jakiś znajomy?

- możnaby również spróbować podłączyć żółtą wtyczkę (konsola) do jednego z pozostałych gniazd w przejściówce. Zobaczyć, czy to przyniesie jakiś efekt.
    Rozważam tutaj sytuację zamienionych przewodów lub inny standard połączeń A/V w gnieździe tego telewizora.
    dawido0207
    Level 6  
    zdjęcia z gry mialem na myśli,rozdzielczość.Możliwe ,że coś może być z przejściówką,nie posiadam dvd,jedyne wejscie composite,ma dekoder od upc,ale to nic nie dało i tak,bo musi byc podlaczone do TV a nie do dekoderu,ustawiłem ustawienia fabryczne,i niestety nic,zółty kabel od konsoli podłączyłem i bez przejściówki i z nią,i nie było zadnego efektu , w starym telewizorze działa kabel AV sam obraz,przejściówki jacka nie podlącze bo nie ma gniazda,a VGA też nie działa,ponieważ próbowałem już. Niestety nie posiadam miernika,ani nikt znajomy,czy nawet sąsiad,nie bawią się w to,ale o jaki miernik dokładnie chodzi?,Prześle zdjęcia ustawienia konsoli.
    Blaupunkt LED TV 32/148l-GB-11B-HBKUP-EU - podłączenie PS2Blaupunkt LED TV 32/148l-GB-11B-HBKUP-EU - podłączenie PS2Blaupunkt LED TV 32/148l-GB-11B-HBKUP-EU - podłączenie PS2Blaupunkt LED TV 32/148l-GB-11B-HBKUP-EU - podłączenie PS2
    Polon_us
    Level 42  
    dawido0207 wrote:
    jedyne wejscie composite,ma dekoder od upc,ale to nic nie dało i tak,bo musi byc podlaczone do TV a nie do dekoderu,ustawiłem ustawienia fabryczne,i niestety nic,zółty kabel od konsoli podłączyłem i bez przejściówki i

To zdanie jest dla mnie wielką zagadką. Niewiele idzie z niego zrozumieć,
    Aż się boję spytać o szczegóły podłączania tego dekodera.

Jeżeli dekoder ma wyjście CINCH żółtego koloru oznaczone "Video Out" to kolega miał:
    - zwykłym przewodem CINCH (nie tym od konsoli) połączyć te gniazdo z przejściówką (żółty)
    - przejściówka powinna być podłączona do gniazda AV w Blaupunkt
    - telewizor powinien był być ustawiony na Composite/AV

I to tyle.

Co do miernika, to tu nie jest miejsce, aby wyjaśniać podstawy miernictwa.
    Może w sklepie z sprzętem RTV ktoś mógłby sprawdzić?

I tak na uboczu. Ten telewizor jest do czegoś podłączony?
    Czy tylko ma służyć jako monitor do tej konsoli?
    dawido0207
    Level 6  
    Wcześniej nawiązując,mam kablówkę,posiadam dekoder od UPC,który ma wejścia (czarny Digital,czerwony i biały Left&Right,ale co z tego,skoro nie odtworzę obrazu ani dźwięku z dekodera,tylko z Telewizora,co nie posiada gniazda 3x chinch.Pytał Pan wcześniej czy przełączyłem na ustawienia fabryczne,Tak i niestety nic to nie dało,pomimo podłączenia przejściówek.
    Dekoder nie ma Video Out,ani gniazda żółtego koloru,telewizor był ustawiony na AV, i była cały czas podłączona przejściówka do gniazda AV w telewizorze.
    Telewizor normalnie służy mi do oglądania programów na co dzień,i jest tylko podłączony do kontaktu,i do dekoderu przez kabel HDMI.
    Polon_us
    Level 42  
    Cóż, nie mam więcej pomysłów.

Kolega nie ma możliwości podstawowego sprawdzenia w swoim zakresie:
    - brak innego urządzenia z wyjściem Composite
    - brak możliwości sprawdzenia przejściówki
    A to uniemożliwia dalszą pomoc.

Mogę tu tylko zasugerować zwrócenie się do kogoś bardziej obeznanego w dziedzinie RTV w swojej okolicy.
    dawido0207
    Level 6  
    Może coś z telewizorem bo dziwne,żeby nie reagował na żadną przejściówkę,w przypadku jacka.a może jakiś konwerter?By poratował?