Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Minimalny prąd styków stycznika

tadzikkk 28 Mar 2018 09:28 2034 63
  • #61 28 Mar 2018 09:28
    vodiczka
    Poziom 43  

Ryszard49 napisał:
    A tak wracając do tematu, kilkanaście lat temu zamawiałem w Relpolu przekaźniki R15 3P w wersji z jedną parą styków pozłacanych.
    Zapewne zamówiłeś nie bez powodu i nie bez powodu producent złocił jedną parę styków a nie wszystkie. Niestety do niektórych forumowiczów nie dociera, że poważny producent tnie koszty ale jednocześnie dba o niezawodność swojego wyrobu. Dlatego m.in. określa taki parametr jak niezawodność zestyku i nie działa metodą "na pikarela" :)

• #62 28 Mar 2018 09:46
    Ryszard49
    Poziom 34  

Pittt, ciężko jest komuś kto nie widział takich maszyn wytłumaczyć jak to działa.
    Wpisz w wyszukiwarkę :
    Link
    Tu zobaczysz przygotowanie maszyny przez obsługę do pracy.
    Link
    To jedna z firm produkujących maszyny dla poligrafii.

Dodano po 4 [minuty]:

vodiczka, tak ten jeden tor z pozłacanymi stykami załączał, jak na tamte czasy coś, co się wtedy nazywało komputerem.

• #63 28 Mar 2018 14:55
    pikarel
    Poziom 31  

mychaj napisał:
    (...) ile to ja godzin spędziłem z głowa w szafach sterowniczych bo ,,nie ma styku" ,,nie ma przejścia"

Mam pytanie dla rozluźnienia:
    kogo - Twoim zdaniem - w przypadku znalezionych braków styku w przekaźnikach
    (w oryginalnych przecież szafach, zgodnych ze specyfikacją i normami)
    powinien postawić przed sądem (trybunałem czy pieron wie czym) nasz elektrodowy "pociągacz do odpowiedzialności" kol.@vodiczka?
    -producenta przekaźnika - bo wyprodukował bubel
    -konstruktora przekaźnika - bo skonstruował bubel
    -konstruktora szafy - bo zastosował bubel
    -dystrybutora szafy - bo sprzedaje buble
    -Ciebie - bo nie przewidziałeś awarii i nie wymieniłeś przekaźnika na 2 minuty i 45 sekund przed wystąpieniem awarii, dłuższy czas - to zwiększanie strat
    -wszystkich naraz - bo trzeba bezwzględnie dbać o porządek w bezawaryjnym, zgodnym katalogowo świecie, nadzorowanym odgórnie przez urzędników
    -nikogo - bo to samo życie, a awarie - także tych "złoconych" przekaźników - będą się zdarzać i należy je po prostu usuwać

Miało być śmiesznie, a raczej nie jest.

• #64 28 Mar 2018 15:58
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

Temat zamknąłem gdyż zszedł na manowce i był z tego powodu kilkukrotnie raportowany.
    Gdyby któryś z kolegów czuł nieodpartą potrzebę by coś dodać do tego co już zostało napisane to proszę o kontakt z Administratorem:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/uzytkownik8156.html

Szukaj w 5mln produktów