Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] xiaomi redmi note 3 - Telefon nie laduje sie

23 Mar 2018 16:00 3141 8
  • Poziom 9  
    Witam, posiadam xiaomi redmi note3. W Tej chwili tel. jest rozładowany do zera, i nie można go naładować. Zaczęło się od tego że nie można było go naładować w czasie czuwania, wiec go wyłączałem i ładowałem do pełna. Po pewnym czasie nie ładował się w stanie wyłączenia ale zaskakiwał w momencie kiedy był całkowicie rozładowany. Niestety po pewnym czasie całkiem zaniemógł nie reaguje na ładowarki i podłączenia komputera. Mam również pytanie, czy długi czas rozładowania nie wpłynie na baterie ,zanim tel.trafi do serwisu?
  • Poziom 11  
    Ostatnio mieliśmy na warsztacie ten telefon, powodem braku ładowania była przebita dioda (pierwszy element VCC od gniazda), ale to prostokątne gniazdo też nie jest zbyt trwałe, więc też do sprawdzenia.
  • Poziom 9  
    Mam taki sam problem. Czy ktoś wie jaką diodę dobrać w miejsce tej spalonej , gdzie kupić zamiennik, lub z jakiego modelu przełożyć?
  • Poziom 11  
    Marta Przybylska napisał:
    Mam taki sam problem. Czy ktoś wie jaką diodę dobrać w miejsce tej spalonej , gdzie kupić zamiennik, lub z jakiego modelu przełożyć?

Ja nie miałem z tym problemu, bo miałem taką drugą płytkę uszkodzoną pod ręką, także w tym temacie raczej więcej nie pomogę. Ewentualnie wymiana całej płytki zostaje.
  • Poziom 8  
    Wystarczy usunąć uszkodzoną diodę Zenera z płytki ładowania lub płyty głównej,zależy która jest uszkodzona i po problemie.
    Wiąże się to naturalnie z pewnymi ograniczeniami.Po usunięciu stabilizatora napięcia można używać tylko oryginalnej ładowarki lub innej o prądzie mniejszym lub równym 2A i 5V.
  • Spec od GSM
    adam5525 napisał:
    Wystarczy usunąć uszkodzoną diodę Zenera z płytki ładowania lub płyty głównej,zależy która jest uszkodzona i po problemie.

To nie jest dioda zenera tylko dioda TVS. Bez niej telefon będzie normalnie działał ale w razie jakiegoś przepięcia lub skoku napięcia uszkodzeniu ulegnie nie element zabezpieczający a układ ładowania.
    adam5525 napisał:
    Po usunięciu stabilizatora napięcia można używać tylko oryginalnej ładowarki lub innej o prądzie mniejszym lub równym 2A i 5V.

To nie jest stabilizator tylko element zabezpieczający. Co do ładowarki to można używać dowolnej dobrej jakości ponieważ i tak telefon będzie pobierał taką wartość prądu na jaką zezwoli układ ładowania.
  • Poziom 8  
    Glemark1 napisał:
    To nie jest dioda zenera tylko dioda TVS

Transil bez wątpienia jest odmianą diody Zenera.
    Glemark1 napisał:
    To nie jest stabilizator tylko element zabezpieczający.

a dioda Zenera jest stabilizatorem.
    Glemark1 napisał:
    Co do ładowarki to można używać dowolnej dobrej jakości ponieważ i tak telefon będzie pobierał taką wartość prądu na jaką zezwoli układ ładowania.

Naturalnie po usunięciu diody można używać dowolnych ładowarek, niektórych tylko raz,a ładowarek o parametrach podanych wyżej nawet przez lata.
    W RN3 stosowana jest dioda Zenera BZT52 stabilizująca napięcie do 5V.
  • Spec od GSM
    Sprostowałem to co napisałeś wyżej i nie zamierzam udowadniać swoich racji. Uważam ze ktoś wymyślił element typu transil nazwał tak go żeby tej nazwy używać a nie nazywać dioda zenera.
  • Poziom 9  
    Telefon trafil do naprawy w serwisie. Wysiadł moduł ładowania. Po naprawie spisuje sie baedzo dobrze w sumie cena telefoni z naprawą nie okazała się wysoka.