Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet w gminie Kamień Pomorski

LnPth 23 Mar 2018 17:11 1392 9
  • #1 23 Mar 2018 17:11
    LnPth
    Poziom 2  

Witam,

domyślam się, że ten temat był już nie raz wałkowany, ale i tak mam nadzieje, że będziecie mi w stanie pomóc.

Aktualnie posiadam domowy internet LTE w Orange, jednak z uwagi na różne niedogodności (nieprysyłanie rachunków, ukryte usługi w komórkach, płatna infolinia itd itp) po upływie umowy sie z nimi pożegnam. Szukam więc alternatywy w rejonie Kamienia Pomorskiego. Zależało by mi szczególnie na stabilnym (tyle, ile sie da) połączeniu i możliwości bezproblemowego połączenia do VPN w technologii OpenVPN i IKeV2/IPSEC (słyszałem, że u niektórych operatorów są z tym problemy).
    Z tego co widzę na tej mapie : (BTS, do której niestety nie mogę wstawić linku)
    Do wyboru miałbym Play, T-Mobile i Plus/ Cyfrowy Polsat. Zarówno w Cyfrowym Polsacie, jak i w T-Mobile będe miał umowy na telefony/telewizje.
    Co do limitu danych, to pakiet 50GB w zupełności by wystarczył.

Ma ktoś jakieś doświadczenia z tymi operatorami i mógłby mi doradzić ?

Dziękuje za pomoc.

P.S. podłączenie internetu przez kabel nie byłoby możliwe, ponieważ owych kabli nie ma.

0 9
  • #2 23 Mar 2018 17:23
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

A sądzisz że inni operatorzy będą przysyłali faktury, BOK będzie za darmo i obsługa klienta będzie cacy? Mylisz się i to bardzo. Dobór operatora jedynie na podstawie zasięgu, prędkości, oferty i cen to podstawowe kryteria. obsługa klienta wszędzie pozostawia wiele do zyczenia. Do tego w każdym przypadku testy wszystkich w konkretnej lokalizacji której zresztą nie podałeś. Jaki masz router w Orange, jakie prędkości, z jakiego pasma LTE korzystasz i jakie masz na nim parametry sygnału? Robiłeś jakieś testy T-mobile, Play czy Plusa? Bo CP to sobie możesz od razu darować, oferta gorsza od Plusa, sprzęt w dzierżawie, zasięg opbydwu taki sam.

0
  • #3 23 Mar 2018 22:33
    LnPth
    Poziom 2  

Zasięg i prędkość pobierania w Orange mam "okej", mniej więcej 1-2MB/s down (nie moge akurat sprawdzić), ale nie wiem jakie to ma mieć znaczenie, jeśli i tak mam zamiar od nich odejść. Mapy z lokalizacją nie mogłem wysłać z uwagi na to, że mam za mało postów...
    Szukam operatora, u którego dostanę to, za co płacę, więc prosiłbym osoby mające internet lte w play, cp/plusie albo t-mobile o podzielenie sie swoimi doświadczeniami (sam też oczywiście przetestuje jak będę miał na to czas) między innymi (jak już pisałem), bezproblemowe połączenie VPN.
    Odpowiedziom typu " A myślisz że w xy będzie lepiej?" podziękuję.

0
  • #4 23 Mar 2018 23:01
    matek451

Tu mam dla ciebie doradcę u niego pytaj http://www.123gifs.eu/free-gifs/witches/hexen-0128.jpg Czy ty myślisz ze ja tu sobie zadaję pytania dla zabawy ? Doświadczenia z operatorami mobilnymi w innych lokalizacjach nie mają żadnego znaczenia, operatorzy mobilni działają różnie, podobnie jak subiektywne odczucia użytkowników. W 95% nie maja o internecie mobilnym, sprzęcie, technologii itp, itd żadnego pojęcia. Do wyboru operatora niezbędne są informacje o które prosiłem, to na początek. Ci którzy ze mną współpracują zapewne nie żałują wyboru operatora, oferty, technologii czy sprzętu. Szczególnie ci którzy korzystają z LTE bez limitu za 5 zł/m-c bez umowy i to od kilku lat.

0
  • #5 24 Mar 2018 11:08
    LnPth
    Poziom 2  

Nie będę sie kłócił o pojedyńcze słówka, ale żadnej "prośby" nie mogłem znaleźć, no ale dobra. Jakie informacje byłyby potrzebne? Wyniki testów każdej dostępnęj sieci? Bo porównanie prędkości i zasięgo poszczególnych sieci to sam sobie moge zrobić. Ale w sprawie VPNa chyba już powinieneś być w stanie mi doradzić?

0
  • #6 24 Mar 2018 15:55
    matek451

Jak sobie radzisz to po co pytasz? Rozumiem że wiesz jakiej aplikacji użyć do testów, umiesz interpretować jej wyniki czyli CID BTS-a, pasmo LTE i parametry sygnału. Sam lokalizujesz BTS-y każdego z operatorów, wybierzesz optymalnego operatora, ofertę i dobierzesz odpowiedni sprzęt i ewentualną antenę zewnętrzną . Życzę powodzenia. A co do prośby i pytań to je już zadałem ale bez odpowiedzi z twojej strony.

0
  • #7 24 Mar 2018 17:16
    LnPth
    Poziom 2  

Widzę że błędem było pisanie w tym forum, bo pomocy od "pana specjalisty" nie otrzymam, już chyba prędzej otrzymałbym ją od BOKu Orange ;)
    Ale dziękuje za zmarnowanie czasu i życzę powodzenia w "doradzaniu" innym, jak sam nie jesteś w stanie napisać u jakiego operatora będzie działać połączenie przez vpn (no ale ważne żeby mieć te swoje 5 minut i poczuć sie ważnym, co nie ? ;) )

0
  • #8 24 Mar 2018 17:46
    matek451

Kolego , wystarczy zapoznać się z moją działalnością tutaj, masz do przeczytania kilka tysięcy postów i nie tobie oceniać moja rolę jaka na tym forum odgrywam w temacie internetu mobilnego. Ja jestem profesjonalistą i swoją pomoc opieram na konkretnych danych które uzyskuję od ludzi oczekujących pomocy. To nie BOK Orange czy innego operatora gdzie obiecują ci wiele i wciskają kit aby sprzedać ofertę. Większość ludzi współpracuje ze mną i odnosi z tego tytułu korzyści. Zadane pytania o lokalizację, obecna ofertę Orange, sprzęt , prędkości itp nie przekraczają możliwości przeciętnego użytkownika a odpowiedź na nie to kilka minut. Lokalizacja pozwala wstępnie sprawdzić lokalizację BTS-ów, pasm na nich i przymierzyć się do wyboru operatora. Decydujące są jednak konkretne testy operatorów bo internet mobilny działa różnie , testy zgodnie z zasadami sztuki , za pomocą konkretnych narzędzi, sprzętu. Ci którzy ich nie robią często potem narzekają. Po testach zasięgu, prędkości dobór konkretnej oferty, operatora i sprzętu. Operatorzy mobilni nie blokują ruchu z zewnętrznymi serwerami VPN . Oczywiście u siebie musisz mieć urządzenie pracujące jako klient VPN.

0
  • #9 25 Mar 2018 22:54
    idepopizze
    Poziom 32  

@LnPth
    Zdecydowanie marnujesz swój czas i nie tylko swój.
    Zgłoś się do biur obsługi klienta.

0
  • #10 25 Mar 2018 23:12
    matek451

Widać że nigdy nie korzystałeś z ich "usług" BOK operatorów. 95% ludzi z problemami dotyczącymi takiego internetu to tacy klienci którzy skorzystali z "porad" BOK i teraz szukają ratunku na fachowych forach. Mylisz się i to bardzo sądząc że konsultanci BOK fachowo doradzą w kwestiach technicznych , sprzętu, technologii oni po prostu nie maja zielonego pojęcia o tym. Są szkoleni do nachalnego marketingu i mają sprzedawać usługi a nie doradzać klientom. Kolega autor nie przejawia żadnych chęci współpracy w temacie i oczekuje nie wiadomo czego. Bez podstawowych informacji, których nie podał nikt kto ma trochę pojęcia o internecie mobilnym mu nie jest w stanie pomóc.

1