Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Hyundai Tucson 2005 USA - Światło tylne przeciwmgielne zawsze włączone

23 Mar 2018 17:49 1482 12
  • Poziom 12  
    Witam,
    problem jak w temacie . Po włączeniu świateł postojowych włącza się również tylne lewe przeciwmgielne.
    Na konsoli ze lewej strony kierownicy nie ma wyłącznika tego światła, z prawej zaś jest ale tylko do przednich przeciwmgielnych.
    Zdjąłem tą oprawę i nie widać na wiązkach żadnego zwarcia przewodu od tej żarówki .
    Po zmianie przepisów w listopadzie 2017, diagności na stacji okresowych przeglądów bardzo dokładnie zaczęli sprawdzać , no i właśnie z tego powodu przegląd nie przeszedł. Mam 2 tygodnie na rozwiązanie problemu.
    Może ktoś ma taki model z USA i się z tym zetknął, czyżby tam przeciwmgielne z tyłu zawsze są włączone ?
    Dziękuję z góry za pomoc
    Pozdr
    Wojciech
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    W autach USA nie ma światła p.mg tył. Prawdopodobnie zła żarówka. P.mg trzeba dorobić całe z włącznikiem włacznie :)
  • Poziom 12  
    andrzej20001 napisał:
    W autach USA nie ma światła p.mg tył. Prawdopodobnie zła żarówka. P.mg trzeba dorobić całe z włącznikiem włacznie :)

a co masz na myśli "zła żarówka ", ona tam jest i niepotrzebnie świeci, mogę ją wyjąć , ale to chyba nie jest rozwiązanie problemu
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Myślę, że kolega miał na myśli że ktoś tam wsadził po prostu za mocną żarówkę i jest w oprawce pozycyjnych a świeci jak przeciwmgielne/stop. Daj jeśli możesz zdjęcia jak to jest na aucie i w oprawce. Jeśli jest to osobna lampa to pewnie zmostkowane z pozycyjnymi i trzeba pociągnąć kabel i dorzucić włącznik.
  • Poziom 12  
    Witam.
    Długo masz to auto? Poszukaj może jest gdzieś umieszczony włącznik tych świateł. Musi być. Inaczej nie byłby dopuszczony do ruchu.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Byłby uwież 😊👍
  • Poziom 36  
    A może to obrysówki, ale wtedy z przodu też by miał,
    one załączają się razem z pozycyjnymi, mam tak w swoim Volvo.
  • Poziom 12  
    Witam,
    przyjrzałem się jeszcze raz okablowaniu tylnej lampy , widać przeróbkę - przewód "+" od żarówki p.mg jest zmostkowany z żar. pozycyjną .
    Kolega "adndrzej 20001" ma rację w USA nie ma świateł p.mg i poprzedni właściciel przed 1-szą rejestracją musiał to na szybko zrobić.
    Wersja europejska ma fabrycznie włącznik światła p.m na tył. i nawet go kupiłem , tyle , że ma 6 pinów , a na wiązce kabli dochodzących do tego modułu z lewej strony kierownicy nie ma kostki , do jego podpięcia, chyba , że gdzieś jest głęboko ukryta, ale nie chcę rozbierać połowy kokpitu .
    Żeby było ciekawiej , jest oddzielny bezpiecznik do obwodu tej żarówki.
    Zgodnie z rada kolegi "helmud7543 " najprościej będzie przeciągnąć dodatkowy przewód od żarówki i zamontować w zaślepce zwykły włącznik 0/1 z odrębnym bezpiecznikiem na kablu.
    No to mam co robić.
    Zapewne też wielu innych użytkowników aut z USA

Dzięki wszystkim za porady i sugestie.

Pozdr
    Wojciech
  • Poziom 12  
    Witam.
    Niestety kiedyś auta z USA były przerabiane na sztukę. Dobrze, że to się będzie powoli kończyć...
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    szachu41 napisał:
    Witam.
    Długo masz to auto? Poszukaj może jest gdzieś umieszczony włącznik tych świateł. Musi być. Inaczej nie byłby dopuszczony do ruchu.
    Pozdrawiam

Witam
    Ów Tucson V6 2,7l benz., automat , napęd x4 (trudno dostępny wtedy w Europie) , służy mi już 9 lat , b.udany model i nie chcę się go pozbywać , tym bardziej , że przebieg śmieszny jak na rocznik - 150tys km. Jedyna wada to spalanie przy 180km/h dobija do 15l/100
    Włącznika nie ma - zaślepka .
    Prywatny importer , pewnie kolega na stacji kontroli - wiadomo .
    Co prawda 2 lata temu temu diagnosta mi wspomniał o konieczności przeróbki tego światła , ale zapomniałem.

Doprowadziłem przewód z lampy + włącznik 0/1 na zaślepkę , parę godzin zabawy na słoneczku i problem rozwiązany

Pozdr
    Wojciech
  • Poziom 12  
    Myślałem, że świeży zakup. A problem jest od 9-ciu lat... Ważne że rozwiązany
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Hej,
    dzięki
    Pozdr
    W
  • Poziom 12  
    Został zainstalowany niezależny dodatkowy wyłącznik do żarówki p.mgielnej