Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Brak dostępu z zewnątrz przez router TL-MR3020 oraz modem USB

Pilers s.c. 23 Mar 2018 18:35 216 12
  • #1 23 Mar 2018 18:35
    Pilers s.c.

Poziom 4  

Witam Panowie,
    mam problem z routerem MR2030. Mianowicie posiadam 2 rejestratory wideo, modem usb sieci plus i kartę sim z zewnętrznym adresem IP. Jeśli kartę z modemem włożę bezpośrednio do rejestratora, to za pomocą zewnętrznego adresu IP mogę zalogować się na rejestrator. Ja chciałbym natomiast utworzyć sieć i udostępniać oba rejestratory za pomocą jednego połączenia, dlatego podłączyłem swich oraz właśnie router MR2030. Do rotuera wpinam modem usb i od razu wykrywa internet, logując się przez wifi do routera jestem w sieci internetowej. Na routerze wrzucam w DMZ jeden z rejestratorów i tu jest problem, ponieważ nie można z innej sieci się z nim połączyć. Podobnie w przypadku przekierowania pojedynczych portów. Wygląda na to, że router nie przekierowuje ruchu z modemu USB na adres IP wpisany w DMZ podłączony po przewodzie. Mieliście może podobne sytuacje? Może jest jakaś blokada, która to ogranicza, a może sam router nie ma możliwości osbługi DMZ przypisanej do internetu z USB?

0 12
  • #2 23 Mar 2018 19:15
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Twój modemem nie jest też przypadkiem routerem? Co to za model urządzenia?
    DMZ nie jest rozwiązaniem dla ciebie bo przekierowujesz cały ruch na jednego hosta w sieci wewnętrznej.

0
  • #3 23 Mar 2018 19:33
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Pewnie posiada E3372 w wersji Hilink więc publiczny IP jest na nim a urządzenia podpięte do MR-3020 są za podwójnym NAT. E3372s-153 czy E3272 z Plusa były w wersji HiLink czyli są obsługiwane przez przeglądarkę. Sam pomysł z E3372 do niego MR32020 i jeszcze switch bardzo słabiutki. Zamiast niego stacjonarny router LTE, LTE-A z 4 portami LAN i przekierowanie portów na nim to optymalne rozwiązanie. oczywiście jeśli rejestratory nie mają podglądu w chmurze, P2P i wymagany jest adres IP z dostępem z zewnątrz.

0
  • #4 23 Mar 2018 20:05
    makosuu

Generalnie możliwości jest wiele, najprościej w E3372 HiLink zrób DMZ na 192.168.8.100 i powinno działać, takie prymitywne rozwiązanie z podwójnym NAT ale działające.

0
  • #5 23 Mar 2018 20:12
    Pilers s.c.

Poziom 4  

Oczywiście, że DMZ nie jest rozwiązaniem, ale aby wyeliminować sytuację, w której nie przekierowałem odpowiedniego portu albo któryś pominąłem wykorzystałem do sprawdzenia właśnie DMZ.

Na pewno to modemy z Plusa albo Polsat (to raczej to samo) ale nie pamiętam dokładnie który model a nie mam go teraz przy sobie. Padło na taki sprzęt, ponieważ na co dzień w przypadku pojedynczych rejestratorów się sprawdza (nie chodzi o podgląd z kamer ale powiadamianie email) do tego jest nie drogie i w miarę niezawodne rozwiązanie i nie potrzebuje do tego zewnętrznego IP. Teraz mam nieco inną sytuację i myślałem, że stare rozwiązanie się sprawdzi, jak widać jednak nie.

DMZ mogę ustawić na 192.168.8.100 a adresy rejestratorów to już dowolne, np 192.168.0.xx?

0
  • #6 23 Mar 2018 20:17
    makosuu

DMZ w HiLink robisz na 192.168.8.100 bo to jest IP na WAN TP-Link i wtedy wszystkie porty są przekierowane na niego, i wtedy na nim już dowolnie. I uwaga - może Cię zdziwię, ale temu rozwiązaniu daleko do niezawodności wg. mnie.

0
  • #7 23 Mar 2018 20:28
    Pilers s.c.

Poziom 4  

Ok, to odrzucam to, skoro nie jest dobre rozwiązanie. Z ciekawości gdzie w E3372 ustawić DMZ? Tam jest raczej proste menu, sms, kontakty, profil połączenia i to wszystko.
    Czy wymiana na np. ROUTER TP-LINK MR6400 4G LTE dobrym rozwiązaniem?

0
  • #8 23 Mar 2018 20:33
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

@Pilers s.c. że tak zapytam poza konkursem te rejestratory są aż tak stare że nie posiadają rozwiązań typu P2P czy chmura?

0
  • Pomocny post
    #9 23 Mar 2018 20:41
    makosuu

Pilers s.c. napisał:
    Z ciekawości gdzie w E3372 ustawić DMZ?

Gdzieś w ustawieniach sieci to było, nie mam teraz żadnego Huawei'a pod ręką.

Pilers s.c. napisał:
    ROUTER TP-LINK MR6400 4G LTE dobrym rozwiązaniem?

Bez żadnych wątpliwości, to znacznie lepsze rozwiązanie, ten router za swoją cenę rewelacyjny nie jest ale stabilny i całkiem niezły. Warto podkreślić że powstaje(ło) na niego OpenWrt, i ciągle jest rozwijane. Jako tanie a stabilne rozwiązanie mogę Ci polecić Huawei E5180. Tani a dobry. Rozwiązania router+modem USB często są problematyczne.

0
  • #10 23 Mar 2018 20:56
    matek451

Za cenę MR-6400 kupi się router z LTE-A, Gigabitowymi 4 portami LAN, WiFi w AC. Na E3372 po zalogowaniu na niego pod adres 192.168.8.1 zakładka DMZ powinna być w Ustawieniach-Zabezpieczenia.

0
  • #11 23 Mar 2018 21:00
    Pilers s.c.

Poziom 4  

Dzięki za pomoc Panowie, myślę, że temat do zamknięcia. Z ciekawości pokopie w E3372, ale na pewno przerzucę się na coś LTE wbudowane w router. Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #12 23 Mar 2018 21:03
    matek451

Nie na "coś" tylko router sprawdzony i polecany bo nie brak na aukcjach złomu.

0
  • #13 23 Mar 2018 21:07
    Pilers s.c.

Poziom 4  

Tak zrobię, jeszcze raz dziekuję

0