Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stukanie w kuchence gazowej GORENJE po nagrzaniu palnika

mika12 23 Mar 2018 19:53 825 0
    mika12
    Poziom 1  
    Witam.
    Jestem posiadaczką 7-letniej kuchenki gazowej GORENJE (płyta i piekarnik gazowe) bez żadnej elektryki (palnik podpala się przez zapalarkę do gazu lub zapałkę). Od pewnego czasu podczas pracy największego palnika po jego rozgrzaniu coś stuka w środku kuchenki. Palnik podpala się normalnie, gaz pali się też normalnie, ale kiedy się już rozgrzeje słychać dziwne, pojedyncze i regularne stuki pod płytą. Słychać je jeszcze chwilę po wyłączeniu palnika i ustają. Nie było czegoś takiego do tej pory i pozostałe palniki pracują bez zarzutu. Oczywiście wezwałam serwis, pan z uprawnieniami przyjechał, posłuchał tego stukania i stwierdził, że to normalna praca bo metal się rozgrzewa i rozszerza dlatego stuka i że nie ma żadnego zagrożenia. Nawet nie zdjął pokrywy i nie zajrzał do środka. Stąd moje pytanie czy spotkał się ktoś z takimi objawami w kuchence ? Czy to jest normalne, żeby wcześniej nic takiego się nie działo tylko z czasem przyszło ? Bo już nie wiem czy rzeczywiście jej używać i nie przejmować się tym, czy wzywać inny serwis. A kuchenka jest podłączona w bloku do sieci gazowej. Gaz się na szczęście nie ulatnia.