Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Electrolux ESL 65070R za dużo wody w zmywarce - chlapie przy zawiasach

Sanjuro791 23 Mar 2018 20:09 204 3
  • #1 23 Mar 2018 20:09
    Sanjuro791
    Poziom 3  

Witam forumowiczów.
    Zmywarka jak w temacie chlapie wodą przy zawiasach. Zanim napisałem tego posta to gruntownie przestudiowałem to forum i inne źródła.
    Sprawa zaczęła się od przepełnionej tacki i drobnymi wyciekami przy drzwiczkach.
    Osuszyłem tackę od spodu, kupiłem uszczelki (wokół drzwi i dolną), co nie rozwiązało problemu. Udrożniłem (w zasadzie nie musiałem, bo było drożne) strzykawką i gorącą wodą przejście z misy do rurki która prowadzi do hydrostatu. To też nie rozwiązało problemu. Zamówiłem więc hydrostat. Wymieniłem go i skalibrowałem kombinacją klawiszy 1-3 3 x15min.
    Efekt jest ciągle ten sam. Jest za dużo wody i jak myje dolnym ramieniem to wychlapuje ją dodatkowo na drzwi i po prostu wylewa dolnymi rogami.
    Proszę o jakieś sugestie z instrukcją.

0 3
  • Pomocny post
    #2 23 Mar 2018 20:40
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

Dolne śmigło (zraszacz) masz rozwarstwione. Wymień i powinno być OK.

0
  • #3 23 Mar 2018 20:43
    Lisek64
    Poziom 22  

Zdemontuj ramiona myjące i wyczyść z pestek z cytryny ;-)

0
  • #4 24 Mar 2018 09:08
    Sanjuro791
    Poziom 3  

Cezet Bozia Ci w dzieciach wynagrodzi dobry człowieku ;)
    Śmigła te z miałem czyste, ale faktycznie była nieszczelność w dolnym pomarańczowym kółku na śmigle. Przynajmniej teraz mogę powiedzieć, że zdobyłem profesurę z mojej zmywarki po rozkręceniu jej i złożeniu 4 razy ;)
    Problem rozwiązany.
    Dziękuję bardzo jeszcze raz.

0
  Szukaj w 5mln produktów