Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel MICRA-nie widzi nowych kart nano sim PLAY

23 Mar 2018 21:10 1305 16
  • Poziom 10  
    Witam!!
    Czy miał ktoś taki problem z tym modułem?
    Nowe karty nano sim prosto z salonu Play ni za pieroona nie działają...niby sygnał jest na 4 kreski ale nie loguje się do sieci...W GPRS-Soft v1.08.003 po odczytaniu modułu pokazuje Poziom sygnału 4, a po 4 nie ma sieci do jakiej jest zalogowany moduł. I na koniec dodam ciekawostkę...mam w telefonach karty nano-sim docinane ze starych kart i na nich moduł Satel Micra(to brzmi dumnie) startuje od strzała...

PS. Trzy oryginalne karty bez problemu działają w telefonach....można z nich dzwonić i wysyłać sms-y i nawet mają 5GB pakiet danych...
  • OptexOptex
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Spróbuj przypisać na stałe numer centrum SMS operatora, który w Twojej lokalizacji ma najlepszy zasięg.
  • OptexOptex
  • Poziom 10  
    elektronik123456789 napisał:
    Czy nowe karty są zarejestrowane? Kolejna sprawa, czy nowe karty w telefonach logują się do sieci 2G partnerów roamingowych?

te nowe nano-sim to są karty właśnie "te trzy"...które chodzą w telefonach...

Najmocniejszy mam sygnał play i ręcznie mam wpisany centrum sms
  • Poziom 10  
    lte na pewno...i 3g też, ale 2g to nie dam głowy uciąć...
  • Poziom 10  
    Witam...
    Jak się okazało karty nie działają w technologii 2G i tu był problem (są to karty do internetu z możliwością dzwonienia i sms-owania). Po włożeniu karty normalnej wszystko działa jak należy.
    Podziękowania szczególne należą się @elektronik123456789 który naprowadził mnie na rozwiązanie problemu....
  • Poziom 15  
    Witam
    Mam podobny problem. Do tej pory używałem w integrze telemetryczna play i wszystko działało. Teraz akurat mam nowa karte internetowa play z darmowymi sms i rozmowami do P4 to pomyślałem, że ją włoże do integry, ale nie chce to chulać. Dzwoniłem do BOK i facet sprawdzał w systemie mowi, że SIM obsluguje wszystkie systemy 2G/3G/LTE. Czy ktoś zna problem?
  • Poziom 15  
    Już tak zrobiłem i niestety jak dam 2G to znika zasięg. Czy da sie to jakoś obejść? W BOK play facet upierał się, że ma działać z 2G.
  • Poziom 15  
    Mam normalną kartę telemetryczną która chodzi od lat i nie ma z nią problemów. Natomiast teraz kupowałem nowy abonament telefoniczny i dostałem gratis kartę internetową z darmowymi smsami to sobie pomyślałem że ją włożę do Satela i nie będę płacił abonamentu za Telemetrie ale widać że nic z tego nie będzie i telemetryczna musi zostać. W takim razie bardzo dziękuję za pomoc

Dodano po 3 [minuty]:

Jako ciekawostkę jeszcze dodam że ta karta internetowa jak jest włożona w integrze to normalnie się loguje jest zasięg ale jest po prostu Głucha na wszelkie komendy SMS i nie wysyła powiadomień
  • Poziom 15  
    Zdaję sobie z tego sprawę ale w jakimś małym systemie alarmowym w domku gdzie wysyła 10 smsów na miesiąc w zupełności wystarczyłaby zwykła karta

• Poziom 43  
    Karty "internetowe" niejednokrotnie mają problem z obsługą połączeń głosowych/sms w przypadku operatorów wirtualnych(korzystających z BTS innych operatorów). Jeśli masz możliwość zmień taryfę na karcie na odNowa i włącz Stan darmowy https://www.play.pl/oferta/play-karta/play-na-karte/play-na-karte-odnowa/