Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik pieca na paliwo stałe - LOGO v8

titanus7 23 Mar 2018 21:13 420 0
    titanus7
    Poziom 2  
    Witam.

Co mam:

U mnie Logo v6/24V + DR 16 + program do sterowania przełączaniem obwodów grzewczych połączonych sprzęgłem hydraulicznym.
    Steruje przerobionymi 2 zaworami 3-drogowymi ATV-300 Urlicha, 2 pompami obiegowymi 60/180, i blokadą pieca gazowego Vaillant 226/3 w zależności od temperatury na piecu na paliwo stałe w pierwszym obiegu. Oba obiegi zamknięte. U mnie naczynie wzbiorcze, 2 zawory nadciśnieniowe i kontrola temp z wyłączeniem nadprogrogowym.

Na piecu na paliwo stałe jest tylko sterownik pieca bez zabezpieczeń hydraulicznych.

Do "śmieciucha" mam: Logo v8 + 2xDMR 8 + 2xczujnik temp. (pt100 w zakresie -50-200) i czujnik ciśnienia Huba Control 0..6Bar/0..10V out/24VDC in

Co bym chciał na piecu na paliwo stałe:

- kontrolę temp powrotu układy wodnego i zewnętrznej (stąd 2 czujniki temp)
    - kontrolę ciśnienia w układzie + sterowanie zaworami (do zakupienia) dobijający i spuszczający (prawdopodobnie regulowane, ale wstępnie typu on/off)
    - kontrolę wentylatora nawiewnego (turbina)
    - kontrolę zapalenia sadzy w kominie (czujnik przylgowy do rury -50-1000 stopni)
    - kontrolę przepływu cieczy - czujnik halla (do zakupienia) - zabezpieczenie od utyku pompy obiegowej
    - Sterowanie przez zewnętrzny TDE (do zakupienia)
    - Komunikacja binarna 3-przewodowa I/O pomiędzy sterownikami (ustalone informacje: 001-błąd pompy, 010-błąd ciśnienia, 011-błąd....itd)
    - W przyszłości możliwość sterowania dodatkowo ślimakiem do pelletu (piec będzie przerabiany)
    - Możliwość sterowania iskrownikiem + czujnik obecności płomienia (automatyczne włączanie pieca)

Z czym mam niewielki problem:
    Dobór układów pomiarowych: z moich dotychczasowych doświadczeń sprawdzają się czujniki z wyjściem 0/4..20mA, napięciowe bywają jednak niestabilne w czasie i w zależności od temp. potrafią sporo "pływać". Jednak zarówno sam sterownik Siemensa jak i już kilka czujników mam w układzie 0..10 VDC. Ponieważ przetworniki Siemensa do LOGO kosztują swoje chciałbym użyć alternatywnych przetworników: głównie do temperatury i kontroli przepływu.
    Jakie firmy/modele ewentualnie można by w takiej aplikacji użyć ?
  • SterControl