Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nassau ND200 schemat i programowanie?

ravenn 24 Mar 2018 00:18 975 2
  • #1 24 Mar 2018 00:18
    ravenn
    Poziom 17  

Witam szanowne grono.
    Proszę o pomoc.
    Posiadam napęd do bramy z centralą Nassau ND200. Podłączenie dość proste- większość terminali opisana i z rysunkami. Brama działa, krańcówki działają poprawnie, czujnik pneumat. też działa, jednak nie tak jak bym chciał.
    Zdaje się że ta centrala jest programowana w jakiś sposób, czy ktoś tutaj wie jak zmienić jej zachowanie?
    Co jest nie tak jak bym chciał? Np: Żeby opuścić bramę muszę trzymać przycisk opuszczania, mimo że brama dojedzie do dołu i zatrzyma się na krańcówce dolnej, po ponownym naciśnięciu przycisku opuszczania chce opuszczać się dalej - lina spada z bębna, włącznik cięgnowy gdzie podpiąłem pilota tylko otwiera bramę. I jeszcze kilka innych kwestii mi nie pasuje.
    Chętnie odwdzięczę się za pomoc, lub zapłacę .

Proszę o pomoc i dziękuję.
    Dziękuje.

0 2
  • Pomocny post
    #2 24 Mar 2018 22:48
    Adrian_C
    Poziom 17  

Z Nassau jest ten problem ze oni nie udostępniają schematów i instrukcji z tego co się dowiedziałem trzeba wzywać serwis, mogę się mylić ale dzwoniłem do serwisu do wa-wy i taką dostałem informacje ...

Ps. Jak się dzwoni to proszą o nr bramy i oni mają w systemie co jest zamontowane itp ...

2
  • #3 25 Mar 2018 18:48
    ravenn
    Poziom 17  

Adrian udało się opanować temat.
    Nie miałem podłączonego czujnika pneumatycznego w uszczelce, w jego miejsce była zwora.
    Okazało się że zaraz po uruchomieniu centrala testuje działanie tego czujnika przyciskając bramę do podłoża. Jeśli czujnik działa ok brama działa poprawnie górę i w dół.
    reszta konfiguracji idealnie mi odpowiada tzn jest podstawowa.
    Dziękuję za odpowiedź.

1