Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Dekoder Netia Player Dekodery Netia Player N7800-4-AB2 - konfiguracja

24 Mar 2018 00:28 4536 5
  • Poziom 24  
    Mam modem (router) z Netii po linii telefonicznej i Dekodery Netia Player N7800-4-AB2 na których odbieram programy telewizyjne.
    Jeden z dekoderów podłączyłem do internetu innego operatora i mam aplikacje ale nie mam kanałów telewizyjnych.
    W ustawieniach dekodera można wprowadzić proxy DNS itp.
    Czy można tak skonfigurować dekoder aby odbierał programy TV w innej sieci nie współpracując z routerem Netii?
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Obawiam się, że kolega nie przeskoczy tego problemu.
    Porównałbym to do sytuacji, w której za pomocą tunera radiowego z pasmem CCIR próbujemy odbierać częstotliwości OIRT. Jedno wyklucza drugie.
    Bez ustawień dla połączenia internetowego kolega już odbiera to, na co tuner pozwala. Gdyby się wgryźć w tzw. oprogramowanie (zamiana „BIOS-u”) to prawdopodobnie urządzenie dałoby radę. Nawet nie chcę kombinować dalej…
    Zbyt wiele z tym zachodu i gra chyba jest nie warta świeczki.
    Podejrzewam, że nawet po pomyślnym apgrejcie okazałoby się, że bez jakiejś tam wtyczki programy będą wyświetlane jako „mały obrazek”, albo dźwięk jest dostępny tylko wówczas…
  • Poziom 24  
    Zapytałem, ponieważ kolega powiedział mi że dzwonił na infolinię Netii i powiedziano mu że jest taka możliwość ale nie wolno im takiej informacji udzielać. Być może, że był to blef kolegi lub infolinii.
    Podobno polegałoby to na konfiguracji ręcznej poprzez wpisanie odpowiedniego adresu serwera Proxy.
  • Poziom 28  
    arteko napisał:
    Mam modem (router) z Netii po linii telefonicznej i Dekodery Netia Player N7800-4-AB2 na których odbieram programy telewizyjne.
    Czy można tak skonfigurować dekoder aby odbierał programy TV w innej sieci nie współpracując z routerem Netii?

Pamiętaj tylko że te urządzenia tzn zarówno netia spot jak i netia player są urządzeniami netii, jeżeli nie dokonasz ich zwrotu będziesz musiał za nie zapłacić a nie jest mało bo netia spot to 300zł i po 500zł za playera także wychodzi Ci 1300zł.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    arteko napisał:

Jeśli sygnał tv dostarcza Netia przez IPTV - to tylko na ich internecie to będzie działać.
  • Poziom 24  
    brak rozwiązania