Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Jak podłączyć radio samochodowe

24 Mar 2018 20:05 1542 21
  • Poziom 13  
    Witam.

Podłączyłem sobie radio do samochodu i wszystko było porządku, do czasu aż je wyciągnąłem by podłączyć glosniki do kostki. Po ponownym zamontowaniu radio nie działa, radio sprawdzałem pod samym akumulatorem i działa, bezpieczniki wszystkie dobre, w samochodzie tak i w radiu.
    Co może być problemem ?
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Podaj model samochodu by wiedzieć jaka "kostka" i model sprzętu, na forum nie mamy jasnowidzów!
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 43  
    Witam. Coś jaśniej można "po ponownym zamontowaniu radio nie działa" a za chwile piszesz "sprawdzałem pod samym akumulatorem i działa, bezpieczniki wszystkie dobre jak i w samochodzie tak i w radiu" A napięcie na kostkach sprawdziłeś czy jest?
  • Poziom 13  
    Model samochodu to volvo v40 2.0 T benzyna 2002r, radio to Pioneer AVIC-HD1BT. N. Napięcie raczej nie ma, bo gdy przykladam w + próbnik to nie świeci, nie posiadam multimetru by sprawdzić czy jakiś prąd dochodzi.
  • Poziom 42  
    Sprawdź porządnie bezpieczniki....
  • Poziom 43  
    Ten bezpiecznik 10A jest sprawny? A w skrzynce bezpieczników bezpiecznik od zasilania radia jest cały sprawdzony?
  • Poziom 13  
    W skrzynce każdy jeden wyciągnąłem i żaden nie jest spalony
  • Poziom 43  
    To sprawdź te kostkę zieloną gdzie jest napięcie 12V i drugie po przekręceniu stacyjki?
  • Poziom 13  
    I co lepsze jeszcze alarm nie działa oraz sygnalizator w postaci kierunkowskazów gdy załączam alarm , ta dioda na desce co mruga nie działa
  • Poziom 43  
    Bo najwidoczniej zrobiłeś zwarcie i uszkodzony jest bezpiecznik od centralki.
  • Poziom 13  
    Bezpieczniki które są pod maską są nie uszkodzone, czy są jeszcze jakieś bezpieczniki we wnętrzu auta ?
  • Poziom 43  
    A centralny w tym samochodzie jest dorabiany czy oryginał?
  • Poziom 13  
    Orginalny, jaki fabryka dała
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    A nie masz tam okolicy lewej stopy kierowcy skrzynki z bezpiecznikami? Bo któreś modele tam miały jeszcze?
  • Poziom 13  
    Tam nie ma bezpieczników są tylko pod maską
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Sprawdziłeś napięcia na kostce zielonej masz już zasilanie czy dalej nic? Jeśli sprawdziłeś bezpieczniki i bezpiecznik od radia to sprawdź czy masz napięcie na nim? Jeśli nie, dźwigasz skrzynkę do góry i sprawdzasz czy nie upaliło gdzieś przewodów?
  • Poziom 13  
    Alarm w jakiś sam sposób zaczął działać na gnieździe od zapalniczki jest napięcie tylko radio cały czas nie działa
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Radio jak ma działać jak masz pod oryginalne radio VOLVO wtyczki, a Ty masz wtyczki ISO i trzeba je przerobić te oryginalne. Zaopatrzyć się w coś takiego. - Jak podłączyć radio samochodowe
  • Poziom 13  
    PITERRR bardzo Ci dziękuje za pomoc, bezpiecznik był przepalony 15A i teraz działa jak należy wszystko

Dodano po 2 [minuty]:

Dodano po 28 [minuty]:

Jak się z radiem połączyć przez bt ?