Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Brak dysku w biosie i stukanie po formatowaniu.

24 Mar 2018 21:05 360 8
  • Poziom 3  
    Witam. Przedwczoraj gdy używałem laptopa zaczął się wieszać. Gdy chciałem włączyć jakąś aplikację, wyskoczył mi BSoD. Komputer zaczął się restartować, zaproponował mi sprawdzanie dysku. Oczywiście genialny ja, odmówił tego pomysłu. Oczywiście gdy system się załączył, chodził jak stara k.... Strasznie wolno. To pomyślałem zrobię to co zwykle gdy system przez dłuższy czas nie odpowiada. Przytrzymałem przycisk wyłączania w celu ponownej próby uruchomienia systemu. Co się stało ? Wyświetlił się napis trwa naprawianie błędów dysku. Miało to potrwać ponad godzinę ale mimo iż dałem windowsowi 6 godzin, nic to nie dało. To próbowałem naprawiać to narzędziami na awaryjnym pendrive z systemem. Nic nie wskórałem, więc została ostateczność, Format całego dysku i reinstalacja systemu. Wszystko ok 80 % kompilowania plików i.... Nic. Kompletna zawiecha. Po ok 5 min dysk zaczął stukać jak ksiądz w drzwi podczas kolędy. Najpierw delikatnie buczy i stuk, buczy i stuk. W tych samych odległościach w czasie. No to co ? To znowu restart i ponowna instalacja systemu. I najczarniejszy ze scenariuszy. Włączam system. Nie wykryto dysku i nadal stuka jak nienormalny. Nic nie mogę zrobić i ciągle to stukanie. Mój laptop to HP Pavilion dv6-6020ew, Oryginalny system to Windows 7 teraz instalowałem 10. A jedyne co wiedziałem o dysku zanim się zepsuł to że był to chyba seagate 500gb. Czy ten dysk to już kompletna kaplica ? Dodam 2 rzeczy. Po 1. Zrobiłem reinstalację na 10 ponieważ tamten system z dnia na dzień zaczął strasznie mulić, a po 2. Laptop ten wymaga czyszczenia bo pewnie ma pełno kurzu w środku. Ale ma podkładkę więc na pewno nie osiąga temperatury słońca. Aha, jest to jedyny dysk w laptopie.
  • Poziom 43  
    kacpereko1234 napisał:
    Nie wykryto dysku i nadal stuka jak nienormalny. Nic nie mogę zrobić i ciągle to stukanie.

Dysk do wymiany.
  • Poziom 3  
    Napewno nic nie można już zrobić ? A tak wg. To jest moja wina że padł czy jednak musiało tak się stać :x ?
  • Moderator - Komputery Serwis
    kacpereko1234 napisał:
    Napewno nic nie można już zrobić ?

Można spróbować podpiąć dysk bezpośrednio do kontrolera płyty głównej w PC i sprawdzić czy wciąż będzie tylko "pykał", czy pojawi się w BIOS'ie.
  • Poziom 3  
    Edit : dzisiaj po południu podpiołem dysk do komputera stacjonarnego. Niestety bez zmian :( Ponawiam pytanie, czy to ja zawiniłem że dysk nie działa ? Czy to po prostu wina wieku bo ten dysk będzie miał ok. 8,5 lat.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Po takim czasie dysk jak najbardziej może ulec uszkodzeniu.
  • Poziom 3  
    No cóż, ze względu na brak funduszy będę zmuszony kupić dysk 120GB SATA150/I. Dzięki wszystkim za pomoc, temat do zamknięcia