Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

cyfrowy polsat - słaby sygnał na miedzy innymi tvp

24 Mar 2018 21:35 2976 22
  • Poziom 5  
    Witam. Mam problem z odbiorem pewnych sygnałów w cyfrowym Polsacie. mianowicie mam dekodery HD 5500 główny i multi room. Sygnał z anteny jest taki: Siła 86 %, jakość 86 czasami spadnie na 76 %. natomiast jak włączę TVP1 np. to sygnał na tym kanale wygląda następująco: 62% siła, oraz 35 % Jakość. Jak włączę multi room to wyskakuje napis by sprawdzić instalację lub wejście lnb. Jestem troszkę zdezorientowany bo z jednej strony sygnał jest dosyć dobry, a z drugiej... no sami wiecie. Dodam, antena 85 cm, nowy konwerter, kable roczne...
  • Poziom 37  
    Jahoo82 napisał:
    jak włącze TVP1 np. to sygnał na tym kanale wygląda następująco: 62% siła, oraz 35 % Jakość. jak włącze multiroom to wyskakuje napis by srawdzić instalację lub wejście lnb

Jakie są parametry sygnału na tych samych programach w drugim dekoderze? Zamień miejscami dekodery i sprawdź czy jest jakaś różnica.
  • Poziom 5  
    nie wielkie różnice. Bardzo podobnie zachowują się dekodery. zamiana dekoderów i kabli w konwerterze nie pomaga. kupiony i wymieniony konwerter nowy brak zmian. problem pojawił się jakieś 4 mc temu. wcześniej było ok. :(
  • Poziom 37  
    Jahoo82 napisał:
    wymieniony konwerter nowy brak zmian

Pozostaje sprawdzenie dokładności ustawienia anteny. Skos konwertera poprawny?
  • Poziom 5  
    Jest wyciągnięty maksymalny sygnał jaki można było wyciągnąć według tabelki cyfrowego Polsatu dla tego regionu jest skos -3.9 stopnia. ustawiane na teście sygnału z dekodera. na 1 kanale ( Polsat) osiągnąłem sygnał rzędu 86% siła, 83 % Jakość, sporadycznie jakość spadnie na 74 %. f po montowane na nowo. Ktoś mi sugerował, że mogą się dekodery " gryźć" w co mi się nie chce wierzyć.
  • Poziom 37  
    Jahoo82 napisał:
    antena 85 cm
    Jahoo82 napisał:
    na 1 kanale ( polsat) osiągnąłem sygnał rzędu 86% siła, 83 % Jakość

Na takiej średnicy, przy poprawnie ustawionej antenie powinieneś mieć 100% jakości (MER 15 dB).
    Jahoo82 napisał:
    według tabelki cyfrowego polsatu dla tego regionu jest skos -3.9 stopnia

Zestaw ustawia się na podstawie parametrów, a nie podziałki na konwerterze czy antenie.
    Jahoo82 napisał:
    na 1 kanale ( polsat) osiągnąłem sygnał rzędu 86% siła, 83 % Jakość,
    Jahoo82 napisał:
    TVP1 np. to sygnał na tym kanale wygląda następująco: 62% siła, oraz 35 % Jakość

Duże różnice w parametrach mogą wynikać z odkształconej czaszy lub zakłóceń zewnętrznych. Jaki sygnał masz np. na TVN i TVP2.
  • Specjalista Sieci, Internet
    @Jahoo82
    Czy przy antenie sat, lub w jej okolicy pojawiła się antena internetu radiowego?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 5  
    Duże różnice w parametrach mogą wynikać z odkształconej czaszy lub zakłóceń zewnętrznych. Jaki sygnał masz np. na TVN i TVP2.[/quote]

TVN 79 % MER 13 db, TVP2 86 % MER 14 db
    Dodano po 1 [minuty]:
    mihal2002 napisał:
    A czasem nie posiadasz internetu Plusa jednym przewodem połączonym z LNB i dekoderem?

Niestety nie z plusa mam tylko internet mobilny nie zależny
    Dodano po 49 [sekundy]:
    _kli_ napisał:
    Jahoo82 napisał:
    antena 85 cm
    Jahoo82 napisał:
    na 1 kanale ( polsat) osiągnąłem sygnał rzędu 86% siła, 83 % Jakość

Na takiej średnicy, przy poprawnie ustawionej antenie powinieneś mieć 100% jakości (MER 15 dB).
    Jahoo82 napisał:
    według tabelki cyfrowego Polsatu dla tego regionu jest skos -3.9 stopnia

Zestaw ustawia się na podstawie parametrów, a nie podziałki na konwerterze czy antenie.
    Jahoo82 napisał:
    na 1 kanale ( Polsat) osiągnąłem sygnał rzędu 86% siła, 83 % Jakość,
    Jahoo82 napisał:
    TVP1 np. to sygnał na tym kanale wygląda następująco: 62% siła, oraz 35 % Jakość

Duże różnice w parametrach mogą wynikać z odkształconej czaszy lub zakłóceń zewnętrznych. Jaki sygnał masz np. na TVN i TVP2.

Dodano po 1 [minuty]:
    KOCUREK1970 napisał:
    @Jahoo82
    Czy przy antenie sat, lub w jej okolicy pojawiła się antena internetu radiowego?

Niestety nie.Jest przepompownia szamba ale ona nie ma wpływu raczej. Postawiona była dużo szybciej a problem pojawił się jakiś czas temu.
  • Poziom 37  
    Jahoo82 napisał:

Czyli źle nie jest, chociaż może mogłoby być lepiej. Wygląda to na zakłócenia konkretnej częstotliwości.
    Jahoo82 napisał:
    jak włącze multiroom to wyskakuje napis by srawdzić instalację lub wejście lnb

Ten komunikat masz równocześnie na obydwu dekoderach, czy tylko na głównym?
  • Poziom 5  
    _kli_ napisał:
    Jahoo82 napisał:

Czyli źle nie jest, chociaż może mogłoby być lepiej. Wygląda to na zakłócenia konkretnej częstotliwości.
    Jahoo82 napisał:
    Jak włączę multi room to wyskakuje napis by sprawdzić instalację lub wejście lnb

Ten komunikat masz równocześnie na obydwu dekoderach, czy tylko na głównym?

Na głównym i dodatkowym.
  • Poziom 36  
    Wadliwy konwerter? Jakość 86%,76%? Skąd masz takie wskazania?
  • Poziom 5  
    mihal2002 napisał:
    Jahoo82 napisał:
    nowy konwerter, kable roczne.

Co to za LNB i przewód?

LNB to ComSat jak dobrze pamiętam, przewód digital coś tam podwójnie ekranowany miedziany

Dodano po 1 [minuty]:

andpol 33 napisał:
    Wadliwy konwerter?

LNB nowy, na starym zaczęło się to samo dziać. Nowy zainstalowany bez zmian.
  • Poziom 36  
    No Comsat to szrot. Musisz podstawić pewny, sprawdzony konwerter. Te chińskie wynalazaki często od nowości są uszkodzone.
  • Poziom 5  
    mihal2002 napisał:
    Jahoo82 napisał:
    LNB to ComSat

Jak pamiętam to były tunery analogowe i dekodery cyfrowe. A to to jakiś śmieć za 15 zł.
    Jahoo82 napisał:
    przewód digital coś tam podwójnie ekranowany miedziany

Jak coś tam to nie miedziany.
    Na początek LNB do podmiany i dekodery do sprawdzenia. Czy dekodery osobno(jak jeden odłączony) od LNB działają poprawnie?
    Na starym oryginalnym konwerterze zrobiło się to samo, dla tego padła decyzja o kupnie nowego. Nowy pracuje jak stary, bez istotnych zmian. Założę jeszcze inny konwerter i sprawdzę. A konwerter kosztował troszkę więcej niż 15 zł... coś koło 70 zł

Dodano po 3 [minuty]:

mihal2002 napisał:
    Jahoo82 napisał:
    LNB to ComSat

Jak pamiętam to były tunery analogowe i dekodery cyfrowe. A to to jakiś śmieć za 15 zł.
    Jahoo82 napisał:
    przewód digital coś tam podwójnie ekranowany miedziany

Jak coś tam to nie miedziany.
    Na początek LNB do podmiany i dekodery do sprawdzenia. Czy dekodery osobno(jak jeden odłączony) od LNB działają poprawnie?

To coś tam to było w nazwie. A przewód jest na pewno miedziany. Chodzi mi o trzpień bo oplot miedziany znaleźć to graniczy z cudem.
  • Poziom 36  
    Konwerterów nie kupuje się nigdy w marketach, tylko w wyspecjalizowanych sklepach. W markecie przepłacisz i kupisz g...o. Od kabla możesz się odczepić. Nie jest możliwe, żeby się "zużył" jednocześnie na obu odcinkach.
  • Poziom 5  
    andpol 33 napisał:
    Konwerterów nie kupuje się nigdy w marketach, tylko w wyspecjalizowanych sklepach. W markecie przepłacisz i kupisz g...o.

A czy ja gdzieś napisałem, że kupiłem go w markecie? nie przypominam sobie. Kupiony został w sklepie ze sprzętem TV i Sat. W sklepie, któy zajmuje się Telewizją satelitarną i naziemną.
  • Poziom 36  
    Jeżeli za Comsata zapłaciłeś 70 zł to mocno przepłaciłeś. Jaki to sklep?
  • Poziom 39  
    Witam.
    Za te pieniądze kolego to masz markowy Televes lub Inverto.
    Ja też kiedyś się skusiłem na badziewie i to był ostatni raz.
    W/w marki są warte swojej ceny i godne polecenia.