Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Romet Chart 210 - Zacina się zgrzyta skrzynia biegów Romet Chart

woda_cisowianka007 24 Mar 2018 22:01 2619 4
    woda_cisowianka007
    Level 18  
    Witam,
    Mam problem z biegami w Romet Chart 210 1988r.
    Na 1 wchodzi ok, ale z 1-2 nie można wbić albo wybić z biegu , nie ma czasem 2 albo z 1 wejdzie na 3 bieg zgrzyta , no masakra jest z tymi biegami. Sprzęgło nowe , kosa raczej dobrze pracuje nie wadzi nei haczy o nic. Podobno trzeba zdystansować skrzynie biegów i wymienic wybierak i najlepiej jescze kose przy okazji, czy faktycznie trzeba wymienić tylko te 2 elementy i powinno być git czy wypadało by calą skrzynie wymienić walki wszystkie itd? Ktoś coś ? Bo mam juz tego dosc..
    Pedros050
    Level 43  
    Witam. Może pytanie takie głupie olej jest w skrzyni? Albo kosa jest wyrobiona albo krzywka siedzi sztywno i kosa nie może wskoczyć. Dla niewtajemniczonych krzywka ma mieć luz chyba 0.3mm.
    woda_cisowianka007
    Level 18  
    Olej jest, kosa jak sciagnałem pokrywe to wydaje sie ze pracuje prawidlowo, nie zauważyłem tam żeby ta kosa nie wskakiwała na krzywke czy wyskakiwała jakoś . Wydaje mi się że przyczyna może leżeć w srodku . A jesli w srodku to wybierak( może byc luz na tulejce wybieraka) lub dystansowanie skrzyni, podkładka miedzy wybierak a lozysko podobno tam powinna byc jakas podkladka falista czy cos...tyle wiem
    Pedros050
    Level 43  
    Masz tu rysunki zobacz czy ci czegoś nie brakuje.Romet Chart 210 - Zacina się zgrzyta skrzynia biegów Romet ChartRomet Chart 210 - Zacina się zgrzyta skrzynia biegów Romet Chart
    woda_cisowianka007
    Level 18  
    Ok, dzieki za foty ale na wybieraku powinna byc podobno podkladka wlasnie miedzy lozyskiem a ta krzywka i jeszcze gdzies. Na foto niby wszystko sie zgadza.