Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Romet Chart 210 - Zacina się zgrzyta skrzynia biegów Romet Chart

woda_cisowianka007 24 Mar 2018 22:01 2934 4
    woda_cisowianka007
    Level 18  
    Witam,
    Mam problem z biegami w Romet Chart 210 1988r.
    Na 1 wchodzi ok, ale z 1-2 nie można wbić albo wybić z biegu , nie ma czasem 2 albo z 1 wejdzie na 3 bieg zgrzyta , no masakra jest z tymi biegami. Sprzęgło nowe , kosa raczej dobrze pracuje nie wadzi nei haczy o nic. Podobno trzeba zdystansować skrzynie biegów i wymienic wybierak i najlepiej jescze kose przy okazji, czy faktycznie trzeba wymienić tylko te 2 elementy i powinno być git czy wypadało by calą skrzynie wymienić walki wszystkie itd? Ktoś coś ? Bo mam juz tego dosc..
    Pedros050
    Level 43  
    Witam. Może pytanie takie głupie olej jest w skrzyni? Albo kosa jest wyrobiona albo krzywka siedzi sztywno i kosa nie może wskoczyć. Dla niewtajemniczonych krzywka ma mieć luz chyba 0.3mm.
    woda_cisowianka007
    Level 18  
    Olej jest, kosa jak sciagnałem pokrywe to wydaje sie ze pracuje prawidlowo, nie zauważyłem tam żeby ta kosa nie wskakiwała na krzywke czy wyskakiwała jakoś . Wydaje mi się że przyczyna może leżeć w srodku . A jesli w srodku to wybierak( może byc luz na tulejce wybieraka) lub dystansowanie skrzyni, podkładka miedzy wybierak a lozysko podobno tam powinna byc jakas podkladka falista czy cos...tyle wiem
    Pedros050
    Level 43  
    Masz tu rysunki zobacz czy ci czegoś nie brakuje.Romet Chart 210 - Zacina się zgrzyta skrzynia biegów Romet ChartRomet Chart 210 - Zacina się zgrzyta skrzynia biegów Romet Chart
    woda_cisowianka007
    Level 18  
    Ok, dzieki za foty ale na wybieraku powinna byc podobno podkladka wlasnie miedzy lozyskiem a ta krzywka i jeszcze gdzies. Na foto niby wszystko sie zgadza.