Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

EEPROM M95640 - brak możliwości załadowania wsadu

kebe 24 Mar 2018 22:53 1989 8
    kebe
    Level 10  
    Witam,

Radio blaupunkt cd30, eeprom 95640. Po załadowaniu zmodyfikowanego wsadu (rozparowania oplowskiego radia) - radio włączyło się na parę sekund ale w pewnym momencie coś zaharczało, przestało grać, zostało tylko podświetlenie.

Po tej awarii i ponownym zczytaniu wsadu widzę, że znacząco różni się od tej wersji, którą wgrywałem przed śmiercią radia.
    Przed załadowaniem tego wsadu zrobiłem backup oryginalnego, problem jednak jest taki, że teraz jakkolwiek i cokolwiek próbuję załadować do tego eepromu to niby kończy się powodzeniem ale i tak wsad zostaje ten z momentu wyłączenia się radia.
    Przed awarią zmodyfikowany wsad załadował się elegancko...

Programator CH341A + klips, próbowałem różnych wersji dedykowanego softu (CH341A programmer software v1.18/v1.29/v1.30)

Uwalony eeprom? Czy jeśli kupię nowy, załaduję backup oryginalnego wsadu i przelutuje to radio wstanie?
  • Helpful post
    Ireneo
    Level 42  
    Bez klipsa spróbuj a jak nie to nowa pamięć lub ten programatorek nie daje rady.Jest jeszcze opcja złego odczytu ori...
    kebe
    Level 10  
    Dzięki,

spróbuję z nowym chipem... Koszt nie jest jakiś zabójczy.
    Tym bardziej, że za pierwszym razem wszystko poszło książkowo z klipsem i tym programatorem.
    kebe
    Level 10  
    Pamięć dotarła - niestety efekt na nowym chipie dokładnie taki sam. Próbowałem z klipem i bez ale bez powodzenia.

Programator nie ogarnia?
    Możecie polecić jakiś programator, który poradzi sobie z tego typu chipem?
    Freddy
    Level 43  
    Pony prog i interface z kilku rezystorów.
    EEPROM M95640 - brak możliwości załadowania wsadu
    kebe
    Level 10  
    Ok,

Nie znałem tego softu. Dzięki za radę i schemat, na pewno spróbuję.
    Tymczasem pytanie - czy przy użyciu obecnego programatora ze sterownikami Serial<->USB - Pony prog ma szansę poradzić sobie lepiej z załadowaniem wsadu? Czy nawet się w to nie bawić?
    rostex
    Level 13  
    Udało się rozwiązać problem?
    umek19
    Level 11  
    Odczytujac tym programatorem(CH341A) EEPROM 95640 w blaupunkcie trzeba ustawic programator na chip 25640 wtedy nic nie trzeba kombinowac tylko odczytac kod ja tak przegralem ze swojego cd30 pamiec do cd30 mp3 i wszystko dziala. A robiłem to pierwszy raz w życiu
    smok1967
    Level 11  
    Odczytujac tym programatorem(CH341A) EEPROM 95640 w blaupuę inic nkcie trzeba ustawic programator na chip 25640 wtedy nic nie trzeba kombinowac. Możesz napisać krok po kroku (zdjęcia) ja nigdzie nie widzę chip 25640 może trzeba zmienić napięcie jesli tak to w jaki sposób.