Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wrócić do Windows 10?

24 Mar 2018 23:22 273 6
  • Poziom 27  
    Czy ktoś ma pomysł. wiedzę jak wybrnąć z tego tematu?

Historia:
    1. Kupiłem komputer (Lenovo) z systemem Win 8.
    2. Skorzystałem z możliwości aktualizacji do Win 10.
    3. Z Win 10 nie udało mi się zmusić komputera do współpracy ze słuchawkami bezprzewodowymi.
    4. Pomoc Lenovo sugerowała aktualizację wszystkich sterowników a w ostateczności skorzystanie z funkcji przywracania systemu z partycji odzyskiwania.
    5. Aktualizacja sterowników nie przyniosła rezultatów.
    6. Przywróciłem system z partycji odzyskiwania.
    7. Słuchawki działają, ale mam Win 8.1 a nie 10.
    8. Skończył się czas bezpłatnej aktualizacji do 10-tki :(
    Co mogę zrobić, żeby mieć aktualny system (10) i korzystać ze słuchawek bezprzewodowych?
    Posiadam backup komputera z systemem Win 10, ale w tej postaci nie mam obsługi słuchawek :cry:
  • Poziom 43  
    To słuchawki BT? Jeżeli tak to sprawdź oprogramowanie BlueSoleil.
  • Poziom 27  
    bubu1769 napisał:
    Zainstaluj Linuxa :D

Linuxa znam.
    Niestety jeden z programów który jest mi niezbędny do pracy występuje tylko w wersji Windows a WINE nie bardzo sobie z nim radzi.
    bubu1769 napisał:
    A tak na poważnie to czy na 10 wykrywało ci te słuchawki i instalowało sterowniki?

Słuchawki były wykrywane a czy instalowało jakieś sterowniki to nie wiem.
    Efekt końcowy wyglądał tak: Jak wrócić do Windows 10?BT.jpg Download (88.28 kB)

Kasek21 napisał:
    To słuchawki BT? Jeżeli tak to sprawdź oprogramowanie BlueSoleil.

Tak to słuchawki BT.
    Nie testowałem, ale jeżeli uda mi się wrócić do 10-tki to mogę spróbować.
  • Poziom 27  
    bubu1769 napisał:
    Wyglada że je wykrywało i instalowało ale gubiło puźniej połączenie, może trzeba było je jakoś sparować.
    Do 10 jest chyba jeszcze możliwość aktualizacji tu masz do ściągnięcia asystenta aktualizacji http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=799445

Pojawiała się informacja o sparowaniu urządzenia tylko z połączeniem był problem..
    Asystenta aktualizacji ściągnąłem, wystartował ale na razie nie zatwierdziłem instalacji.
    Czy jest możliwość używania jednocześnie Win 8 i 10 tak jak np Linuksa i Win?
    A jeżeli tak to jak to zrobić w moim przypadku?
  • Warunkowo odblokowany
    Przy nowej instalacji jest to możliwe jednak w wypadku aktualizacji nie. Spróbuj zaktualizować do 10, zawsze przecież możesz wrócić do 8, i zobacz ten program BlueSoleil co podawał Kasek21.