Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Wyciąganie wyswietlaczy lcd z ramek

24 Mar 2018 23:28 966 17
  • Poziom 4  
    Cześć. Jestem początkujący, mianowicie zacząłem wymieniać szybki w wyświetlaczach. Ale mam jeden kłopot mianowicie gdy wyciągam wyświetlacz czy to zwykły lcd czy jakiś superamoled zdarza mi się ze po prostu przy odklejaniu wyświetlacza od ramki on się zwyczajnie uszkadza,
    albo pojedyncze pixele bądź jakieś plamy na wyświetlaczu albo całkiem nie działa tylko np podświetlenie działa. I tu pojawia się pytanie czy macie jakieś rady, sprawdzone sposoby na ta operacje? Dodam że staram się być powolny i bardzo delikatny. Używam miękkich płatków np z teczki itp mimo to nie zawsze to mi wychodzi. Wiem że potrzeba doświadczenia itp ale może jakoś jesteście mi w stanie pomóc. Może są jakieś bezpieczne dla elektroniki i wyświetlacza rozpuszczalniki które wpuszczało by się miedzy szybkę a ramkę? Dzięki pozdrawiam.
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 17  
    Pytanie czy używasz separatora czy robisz to suszarką? Do jakiej temp rozgrzewasz lcd?
    Ja osobiscie mam kilka sposobow na wyciaganie lcd z ramki.
    Zależy to od modelu np samsung s3 rozgrzewam do okolo 90st na podgrzewaczu używam chemi- albo IPA albo loca separator. Potem samo wyciąganie lcd z ramki odbywa sie u mnie przy tym modelu z użyciem pompy próżniowej i przyssawki bo mi tak najwygodniej ale mozna rowniez podwarzac kawałkiem plastiku czy specjalnymi otwierakami.
    Jak juz podwarzysz to lej troche chemii by rozpuścić klej.

Chemie mozesz lac na lcd amoled bo nie zalejesz podświetlenia.
  • Poziom 38  
    Specjalne podgrzewacze są do tego i osprzet oraz srodki rozpuszczalniki i kleje jeśli nie robisz tego masowo to raczej nieopłacalne zajęcie.
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 4  
    Mam cały sprzęt. Separator przy amoledach kolo 90 stopni, a przy lcd kolo 80. Niby wszystko ok bp klej staje się miękki i łatwo wchodzą otwieraki np. kostka do gry na gitarze 0.3mm z miękkiego plastiku no ale nie wiem czy za mocno przyciskam czy co choć na prawdę staram się być delikatny. To mówicie ze na ramkę można lać np chemie LOCA pro żeby klej stał się bardzo miękki i nic się nie stanie np. z wyświetlaczem lub innymi elementami płyta główna lub mikrofon bo czasem tego się nie wyciąga przy wyjęciu ekranu? Ipa tez zmiękkcza klej? Dzięki.
  • Poziom 38  
    Są specjalne rozpuszczalnik dyspergatory do klejów Loca ale to raczej używa się po odklejeniu no może jak już się podważy lekko to może wstrzykują trochę tego rozpuszczalnika ogólnie to warto podglądnąć jak to inni robią. Może to kwestia doboru drutu molibdenowego albo samej techniki. Gdzieś chyba na OLX kiedyś widziałem jak ktoś sprzedawał z silników krokowych naciągacz sam nie wiem jak to nazwać takiego drutu gdzie automatycznie to się odbywało no ale wiadomo osprzęt do tego tani nie jest i trzeba liczyć się z kosztami. Sam mam kilka takich wyświetlaczy ze zbitym dotykiem albo szybką i próbując robić to jakimiś domowymi sposobami podgrzewając suszarką lub na parze ewentualnie z wstrzykiwaniem IPA darowałem sobie bo kończyło się to zniszczeniem wyświetlacza. A co gorsza wyświetlacz wyświetlaczowi nie równy i czasem potrzeba zastosować inną technikę inny podgrzewacz. Nie zniechęcam cię ale sam widzisz że to za proste nie jest.
  • Poziom 4  
    Tzn cały sprzęt posiadam. Nie chodzi o oddzielania szybki of wyswietlacza bo to mi idzie i jest ok na separatorze z drutem molibdenowym. Mi bardziej chodzi o wyciąganie całego wyswietlacza z szybka z ramki. No i rzeczywiście mimo że to wSzyszko wygląda na dość łatwe tak nie jest. Wiem ze potrzeba doświadczenia i pewnie dziesiątek zniszczonych wyswietlaczy. Bo na 7 wyswietlaczy udało mi się naprawić 3 wiec skuteczność nikla. Ale napisałem bo liczyłem na jakieś złote rady ale chyba to tak jak z wygrana w lotka nie ma złotych srodkow.
  • Poziom 38  
    Nie no na złote rady poczekaj zapewne nie jeden użytkownik tutaj ma do czynienia na co dzień z takim sprzętem i zapewne coś ci doradzi cierpliwości.
  • Poziom 15  
    O jakie konkretnie modele ci chodzi ? postaram ci sie coś podpowiedzieć;p
  • Poziom 4  
    Np Samsung s7 ,a5 2017 - teraz takie cieniutkie robią te amoledy.

Czy mozna np bez problemu sie posiłkować alkoholem izopropylowym przy amoledach i ips'ach, czy moze spowodowac to np zepsucie wyswietlacza?
    Dzieki!
  • Poziom 4  
    Chciałbym zobaczyć jak te wyświetlacze działają haha po takim mechanicznym wyciągania 😅
  • Poziom 38  
    Takie separatory na ciekły azot już na aliexp... chińczyki sprzedają FS-06 Separator ~400$
    Wyciąganie wyswietlaczy lcd z ramek
    Wyciąganie wyswietlaczy lcd z ramek
    Pomysłowe i skuteczne :D

Link
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Maxpimp napisał:

Czy mozna np bez problemu sie posiłkować alkoholem izopropylowym przy amoledach i ips'ach, czy moze spowodowac to np zepsucie wyswietlacza?

Przy AMOLEDach i innych OLEDach oczywiscie mozna. Przy IPSach i czymkolwiek co ma podswietlenie rowniez mozna, ale z rozwaga zeby tego podswietlenia nie zalac. Na serie 2017 nie ma jakiejs uniwersalnej metody. Mozna sie spokojnie dostac pod wyswietlacz (czasem nawet i pod zla warstwe) i z pomoca IPA rozpuszczac powoli klej. Najwiekszy problem generalnie pozostaje na dolnej krawedzi przy klawiszach funkcyjnych gdzie fabryczny klej jest bardzo gruby i dosc mocno trzyma, a same wyswietlacze sa bardzo wrazliwe w naroznikach. Jeden falszywy ruch i pekaja. Po prostu swoje trzeba ubic.

Radzilbym tez wczesniej sprawdzac jaki rodzaj wyswietlacza jest w telefonie. J3 2016 korzysta z AMOLEDa a juz J3 2017 (bodajze jako jedyny z serii J 17 wystepujacy u nas) ze zwyklego LCDka. Latwo mozna sie zapomniec i potem bawic sie w czyszczenie badz zmiane podswietlenia.

@gradek83, z tego co pamietam jest na forum watek osoby ktora z tego korzystala juz w zeszlym roku. Nie bylo z tym az tak pieknie jak na demonstracji. Z tego co pamietam to przede wszystkim nie trzymal stabilnie temperatury.
  • Poziom 4  
    Witam,
    Dołączam się do tego odnośnie Samsunga S3. Podczas zdejmowania ramki lcd z telefonu, używając specjalnego hotair gun przy 130st używając plastikowaych podkładek nie naruszyłem ekranu głównego w telefonie. Starannie odkleiłem podkładki na przyciski i wyświetlacz przestał mi wyświetlać ekran. Jest to możliwe przy zdejmowaniu jedynie samej ramki uszkodzić wyświetlacz ?
    A jeśli tak to jakie uszkodzenie wchodzi w rachubę ?
  • Poziom 32  
    Najprawdopodobniej albo gdzies pekl, alba naruszyles tasme. Doczysc dobrze szybe i przyjrzyj sie na wszystkim krawedziom, naroznikom, potem tez od spodu czy gdzies nie widac lekko nadpeknietej elektroniki. S3, moim zdaniem, jest jednym z gorszych modeli pod tym wzgledem i wyswietlacz mocno trzyma sie ramki.

Ja w tym modelu zawsze odklejam najpierw szybe a potem wyciagam wyswietlacz. Dla mnie zwyczajnie tak jest bezpieczniej. Podobnie w S4 czy Note 2/3.
  • Poziom 4  
    Faktycznie, okazało się że uszczerbiłem ekran. Jest lekko pęknięty. Czy jest możliwość naprawienia takiego faktu czy w grę w chodzi jedynie wymiana całego wyświetlacza ? -> Samsung Galaxy S3
  • Poziom 4  
    Wszystkie porady powyzej