Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

[Rozwi您ano] PACE HDS 7241 / Triax TMP 9x16 - Instalacja multiswitch 9/16 z dekoderem NC plus

alekam83 25 Mar 2018 11:48 825 5
  • #1 25 Mar 2018 11:48
    alekam83
    Poziom 2  

Cze嗆
    Na statku stworzyli鄉y siec telewizji satelitarnej opartej na 2 antenach Sea Tel ST 24 z konwenterami Quattro , multiswitchu Triax TMP 9x16, tuner telewizji NC plus na kart PACE HDS 7241. Anteny 郵edz satelity HB i Thor. Docelowo u篡wane b璠 dekodery telewizji polskiej i norweskiej.
    Antena pierwsza w tym momencie 郵edzi HB i jest pod豉czona do multiswicha jako SAT 1. Antena 2 郵edzi Thora, pod陰czona do wej嗆 SAT 2 na multiswitchu.
    PACE HDS 7241 / Triax TMP 9x16 - Instalacja multiswitch 9/16 z dekoderem NC plusPACE HDS 7241 / Triax TMP 9x16 - Instalacja multiswitch 9/16 z dekoderem NC plusPACE HDS 7241 / Triax TMP 9x16 - Instalacja multiswitch 9/16 z dekoderem NC plus

Dekoder jest pod豉czony do multiswitcha 1 kablem, i wszystko 鄉iga, tzn odberamy kana造 nc plus.
    Problem zaczyna si, gdy zamienimy 郵edzone satelity, wi璚 gdy antena 1 b璠zie 郵edzi豉 Thora a antena 2-HB.
    W takim ustawieniu sygna na dekoderze spada do zera.
    Moje pytania:
    1. Dlaczego tak si dzieje? Czy ma to zwi您ek z tym 瞠 dekoder obs逝guje tylko Diseqc 1.0?
    2. Czy taki schemat sieci jest prawid這wy do naszych potrzeb ( odbieranie polskiej i norweskiej telewizji, niezale積ie z kt鏎ej anteny)?
    3. Czy pod陰czenie drugiego kabla do dekodera i ustawienie w menu dekodera konwentera twin rozwi捫e problem?
    Dla jaso軼i, na tym dekoderze chc odbiera tylko HB ( thor bedzie odbierany na osobnym dekoderze), ale z dw鏂h anten naprzemiennie.

0 5
  • #2 25 Mar 2018 11:52
    andpol 33
    Poziom 35  

W tym dekoderze diseqc jest na sztywno 1-Hot Bird 2-Astra i koniec.

0
  • #3 25 Mar 2018 19:37
    mihal2002
    Poziom 43  

alekam83 napisa:
    1. Dlaczego tak si dzieje? Czy ma to zwi您ek z tym 瞠 dekoder obs逝guje tylko Diseqc 1.0?

Odpowied masz wy瞠j. Lista program闚 tak瞠 jest na sztywno w tym dekoderze.
    alekam83 napisa:
    2. Czy taki schemat sieci jest prawid這wy do naszych potrzeb ( odbieranie polskiej i norweskiej telewizji, niezale積ie z kt鏎ej anteny)?

W 50% poniewa dekoder nie posiada listy program闚 z Thora lecz z Astry.
    alekam83 napisa:
    3. Czy pod陰czenie drugiego kabla do dekodera i ustawienie w menu dekodera konwentera twin rozwi捫e problem?

Nie. Potrzebny jest ca趾iem inny dekoder kt鏎y umo磧iwi r璚zne strojenie kana堯w dla wybranych pozycji satelitarnych.

alekam83 napisa:
    Dla jaso軼i, na tym dekoderze chc odbiera tylko HB

Dla informacji odpowied TYLKO
    alekam83 napisa:
    Antena pierwsza w tym momencie 郵edzi HB i jest pod豉czona do multiswicha jako SAT 1. Antena 2 郵edzi Thora, pod陰czona do wej嗆 SAT 2 na multiswitchu.

tam ma by.

0
  • #4 25 Mar 2018 20:39
    alekam83
    Poziom 2  

Oj wybaczcie, ale widocznie 幢e wyt逝maczy貫m problem.
    Na dekoderze NC plus chce odbiera kana造 tylko NC plus.
    Kana造 z satelity Thor bed odbierane przez inny dekoder, wi璚 nie tutaj mam problem.
    Problem mam na multiswitchu. Jak napisa貫m gdy antena 1- ta kt鏎a 郵edzi HB- jest podpi皻a do wej嗆 SAT 1 na multiswitchu- dekoder ma sygna i kana造 s.
    Je瞠li jednak antenie 1 郵edzenie Thora, a z koleji antena 2, podpi皻a do wej軼ia SAT 2 na multiswitchu b璠zie 郵edzi HB- to sygna逝 na dekoderze brak.
    W tym momencie do dekodera mam podpi皻y tylko jeden kabel do wej軼ia ant 1.

Generalnie wydawa這 mi si, 瞠 nie powinno by r騜nicy jak kable z anten s podpi皻e do multiswitcha, ale tu wida 瞠 wej軼ia SAT 1 s jakby nadrz璠ne.

0
  • #5 25 Mar 2018 22:36
    mihal2002
    Poziom 43  

alekam83 napisa:
    Generalnie wydawa這 mi si, 瞠 nie powinno by r騜nicy jak kable z anten s podpi皻e do multiswitcha, ale tu wida 瞠 wej軼ia SAT 1 s jakby nadrz璠ne

Sat1 ma by na jednego satelit A SAT2 na drugiego.
    alekam83 napisa:
    Je瞠li jednak antenie 1 郵edzenie Thora, a z koleji antena 2, podpi皻a do wej軼ia SAT 2 na multiswitchu b璠zie 郵edzi HB- to sygna逝 na dekoderze brak.

Nie ma takiej mo磧iwo軼i aby tak dzia豉這. Antena 1 ma TYLKO widzie hotbirda A 2 mo瞠 nawet marsa.

0
  • #6 09 Gru 2018 09:44
    alekam83
    Poziom 2  

Widocznie si nie da...

0