Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PACE HDS 7241 / Triax TMP 9x16 - Instalacja multiswitch 9/16 z dekoderem NC plus

alekam83 25 Mar 2018 11:48 672 4
  • #1 25 Mar 2018 11:48
    alekam83
    Poziom 2  

Cześć
    Na statku stworzyliśmy siec telewizji satelitarnej opartej na 2 antenach Sea Tel ST 24 z konwenterami Quattro , multiswitchu Triax TMP 9x16, tuner telewizji NC plus na kartę PACE HDS 7241. Anteny śledzą satelity HB i Thor. Docelowo używane będą dekodery telewizji polskiej i norweskiej.
    Antena pierwsza w tym momencie śledzi HB i jest podłaczona do multiswicha jako SAT 1. Antena 2 śledzi Thora, podłączona do wejść SAT 2 na multiswitchu.
    PACE HDS 7241 / Triax TMP 9x16 - Instalacja multiswitch 9/16 z dekoderem NC plusPACE HDS 7241 / Triax TMP 9x16 - Instalacja multiswitch 9/16 z dekoderem NC plusPACE HDS 7241 / Triax TMP 9x16 - Instalacja multiswitch 9/16 z dekoderem NC plus

Dekoder jest podłaczony do multiswitcha 1 kablem, i wszystko śmiga, tzn odberamy kanały nc plus.
    Problem zaczyna się, gdy zamienimy śledzone satelity, więc gdy antena 1 będzie śledziła Thora a antena 2-HB.
    W takim ustawieniu sygnał na dekoderze spada do zera.
    Moje pytania:
    1. Dlaczego tak się dzieje? Czy ma to związek z tym że dekoder obsługuje tylko Diseqc 1.0?
    2. Czy taki schemat sieci jest prawidłowy do naszych potrzeb ( odbieranie polskiej i norweskiej telewizji, niezależnie z której anteny)?
    3. Czy podłączenie drugiego kabla do dekodera i ustawienie w menu dekodera konwentera twin rozwiąże problem?
    Dla jasości, na tym dekoderze chcę odbierać tylko HB ( thor bedzie odbierany na osobnym dekoderze), ale z dwóch anten naprzemiennie.

0 4
  • #2 25 Mar 2018 11:52
    andpol 33
    Poziom 34  

W tym dekoderze diseqc jest na sztywno 1-Hot Bird 2-Astra i koniec.

0
  • #3 25 Mar 2018 19:37
    mihal2002
    Poziom 43  

alekam83 napisał:
    1. Dlaczego tak się dzieje? Czy ma to związek z tym że dekoder obsługuje tylko Diseqc 1.0?

Odpowiedź masz wyżej. Lista programów także jest na sztywno w tym dekoderze.
    alekam83 napisał:
    2. Czy taki schemat sieci jest prawidłowy do naszych potrzeb ( odbieranie polskiej i norweskiej telewizji, niezależnie z której anteny)?

W 50% ponieważ dekoder nie posiada listy programów z Thora lecz z Astry.
    alekam83 napisał:
    3. Czy podłączenie drugiego kabla do dekodera i ustawienie w menu dekodera konwentera twin rozwiąże problem?

Nie. Potrzebny jest całkiem inny dekoder który umożliwi ręczne strojenie kanałów dla wybranych pozycji satelitarnych.

alekam83 napisał:
    Dla jasości, na tym dekoderze chcę odbierać tylko HB

Dla informacji odpowiedź TYLKO
    alekam83 napisał:
    Antena pierwsza w tym momencie śledzi HB i jest podłaczona do multiswicha jako SAT 1. Antena 2 śledzi Thora, podłączona do wejść SAT 2 na multiswitchu.

tam ma być.

0
  • #4 25 Mar 2018 20:39
    alekam83
    Poziom 2  

Oj wybaczcie, ale widocznie źle wytłumaczyłem problem.
    Na dekoderze NC plus chce odbierać kanały tylko NC plus.
    Kanały z satelity Thor bedą odbierane przez inny dekoder, więc nie tutaj mam problem.
    Problem mam na multiswitchu. Jak napisałem gdy antena 1- ta która śledzi HB- jest podpięta do wejść SAT 1 na multiswitchu- dekoder ma sygnał i kanały są.
    Jeżeli jednak antenie 1 śledzenie Thora, a z koleji antena 2, podpięta do wejścia SAT 2 na multiswitchu będzie śledzić HB- to sygnału na dekoderze brak.
    W tym momencie do dekodera mam podpięty tylko jeden kabel do wejścia ant 1.

Generalnie wydawało mi się, że nie powinno być różnicy jak kable z anten są podpięte do multiswitcha, ale tu widać że wejścia SAT 1 są jakby nadrzędne.

0
  • #5 25 Mar 2018 22:36
    mihal2002
    Poziom 43  

alekam83 napisał:
    Generalnie wydawało mi się, że nie powinno być różnicy jak kable z anten są podpięte do multiswitcha, ale tu widać że wejścia SAT 1 są jakby nadrzędne

Sat1 ma być na jednego satelitę A SAT2 na drugiego.
    alekam83 napisał:
    Jeżeli jednak antenie 1 śledzenie Thora, a z koleji antena 2, podpięta do wejścia SAT 2 na multiswitchu będzie śledzić HB- to sygnału na dekoderze brak.

Nie ma takiej możliwości aby tak działało. Antena 1 ma TYLKO widzieć hotbirda A 2 może nawet marsa.

0