Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zalana klawiatura mechaniczna.

RamboBezFormy 25 Mar 2018 11:55 186 3
  • #1 25 Mar 2018 11:55
    RamboBezFormy
    Poziom 2  

Dzień dobry.
    Wczoraj kupiłem klawiaturę mechaniczną (Natec Genesis Thor 300 z czerwonymi switchami) i dostało się do niej trochę kawy.
    Od razu ją wytarłem i rozebrałem, a także położyłem na kaloryfer tak aby dotykała go płytką PCB, przeleżała tam całą noc. Na następny dzień kiedy ją ściągnąłem okazało się, że nie działa mi klawisz "R". Nie wiem jak to naprawić. Jak najszybciej proszę o pomoc.

Z góry dziękuję.

0 3
  • Semicon
  • #2 25 Mar 2018 12:30
    DiZMar
    Poziom 43  

Wypadałoby go (klawisz R) delikatnie rozebrać i wyczyścić z kawy. Można przy okazji uszkodzić go już nieodwracalnie.

0
  • Semicon
  • #3 27 Mar 2018 13:30
    Oximon
    Poziom 27  

Przetrzyj całą płytkę ostrożnie denaturatem, lub czymś podobnym. Obejrzyj ścieżki, czy wszystkie są całe. Może od temperatury kaloryfera wystąpiły jakieś niewielkie naprężenia i ścieżka "pękła".

0
  • #4 11 Cze 2018 16:56
    RamboBezFormy
    Poziom 2  

Pytałem się informatyka czy da się na to coś poradzić i odpowiedział mi, że nie. Bałem się sam to wyczyścić alkoholem bo myślałem, że coś zepsuje. Pewnego dnia pomyślałem, że w perfumach jest alkohol więc spryskałem to miejsce perfumami i kawa puściła. Aktualnie klawiatura działa bez zarzutów. Bardzo dziękuję za wszelkie próby pomocy.

0