Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Orange LTE huawei e3276 antena dualna

ewenement22 25 Mar 2018 15:23 288 8
  • #1 25 Mar 2018 15:23
    ewenement22
    Poziom 21  

Witam mieszkam w Mławie na ulicy żuromińskiej. Dokładnie tutaj zaznaczone na czerwono. Na pierwszym screen widać tylko LTE
    na drugim umts
    Korzystam z modemu huawei e3276 wpiętego w tp-link 3320.Internet mam z orange. Niestety dach zasłania mi mniej więcej tak jak zaznaczyłem czarne linie.(jak będzie mocna potrzeba wystawię antę 2 m do góry i będę ponad dachem i nie będę miał żadnych ograniczeń ale wolę na razie szukać rozwiązania w tej sytuacji którą mam.
    Dziś założyłem antenę do mojego huawei e3276. Dokładnie takie anteny kupiłem
    http://allegro.pl/show_item.php?item=6306097911
    ale na razie założyłem tylko jedną i skierowałem ją na LG to znaczy na nadajnik na północny-wschód od mojego domu.
    Myślałem, że tam jest nadajnik LTE ale okazuje się, że niestety orange nie ma tam LTE. Tylko UMTS.
    Bez anten maks co wyciągałem to 10/10 a średnio 6/6. Miałem nadzieje, że po założeniu anten osiągnę dużo więcej a mam 25/25 za chwilę 15/15 i tak się waha. Pomiędzy 10/10 a 30/30.
    Czy jak założę drugą antenę i zawieszę ją z polaryzacją poziomą. Będzie duża różnica?
    Co robić, żeby osiągnąć jak najlepszy internet?
    Jak mogę sprawdzić z którego nadajnika korzysta teraz mój modem?
    siła sygnału waha się pomiędzy 74 a 90%
    Co sprawdzić, i zrobić żeby osiągnąć maks możliwości jakie dają nadajniki przy mnie. Pozdrawiam
    Na domu mam blachodachówkę a mimo to telefon s7 edge łapie mi LTE w domu i aplikacja OpenSignal pokazuje mi, że niby tel łapie jakiś nadajnik niedaleko tego na ul.instalatorów widocznie ta aplikacja nie ma dokładnych lokalizacji nadajników. Chociaż przez chwilę tez aplikacja na tel pokazała mi że łapie sygnał z tego na zachodniej lub kopernika lub lelewela

Dodano po 2 [godziny] 16 [minuty]:

Prosze o info to jeszcze dzis na dach moze wskocze bo ladna pogoda.

0 8
  • Pomocny post
    #3 25 Mar 2018 15:40
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Jaka to wersja E3276, zwykły czy HiLink? sam pomysł aby do obsługi modemu zastosować MR-3220 słabiutki, ten router nie nadaje się do obsługi modemów LTE, szczególnie wersji zwykłych i na OFW. E3276 jest prądożerny, USB w routerze często ma problem z jego zasilaniem. Na Instalatorow 1 działa LTE1800NetWorks czyli wspólne 15MHz pasma w MIMO2x2 dla Orange i T-Mobile. BTS-y z LTE800 Orange są na kierunku centrum. Tu Orange ma własne 10MHz pasma w MIMO2x2. Antena szerokopasmowa, oczywiście zysk anteny podany przez handlarza chińszczyzną należy podzielić przez 3-4, realny z kablem 10m to około 6-8dBi zależnie od pasma. W przypadku stosowania anten szerokopasmowych należy na E3276 wymusić konkretne pasmo LTE, nie w MR-3220 bo on takich funkcji nie posiada. Jeśli chcesz korzystać z LTE800 to wymuszasz to pasmo i sprawdzasz jak działa z tych 3 BTS-ów na kierunku wschodnim, anteny ustawione na któryś z nich. Oczywiście dwie w pozycji X-crooss bo LTE działa w MIMO2x2. Tak samo sprawdzisz LTE1800 z tych BTS-ów czy z tego z Instalatorów, tylko wtedy wymuszasz LTE1800 . warto sprawdzić też czy czasami Orange nie uruchomił na nich swojego LTE2600, pozwolenia są na Zachodniej i Morawskiej39.

0
  • #4 25 Mar 2018 21:55
    ewenement22
    Poziom 21  

Nie wiem jaka to wersja modemu. Jak to sprawdzić? Wiem, że problem z zasilaniem kiedyś był i nie chciał wcale uruchomić e3276 ale wgrałem jakiś firmware na tplinka i od tamtej pory jest ok. Nie widzę, żeby były jakieś problemy.
    -Jakich prędkości mogę się spodziewać na LTE 1800NetWorks a jakich na LTE800?
    -Jakie anteny kupić? Nie za drogie a dobre? Te co mam również mam gdzie wykorzystać a jednak na jakości i prędkości internetu w domu mi zależy bardzo.
    -Jaki w takim razie model routera polecacie na przyszłość? Może ten zastosuje gdzieś indziej a sobie kupie nowy z lanem 1gbit.
    -W jaki sposób wymusić LTE1800 na e3276 lub
    Co do nadajnika na zachodniej (a mówisz, że na nim jest LTE2600, domyślam się, że to najnowsze/najszybsze LTE) to widzę ten nadajnik od siebie z dachu tylko musiałbym około 0,5m lub metr podnieść anteny a do tego potrzebuję wydłużyć trochę rurę ale to nie jest jakiś duży problem.
    -Czy jestem w stanie na komputerze sprawdzić w jakim paśmie aktualnie korzystam z internetu oraz z którego nadajnika?

0
  • Pomocny post
    #5 25 Mar 2018 22:00
    matek451

Nie wiem czy gdzieś działa LTE2600 w Mławie ale pozwolenia są więc warto je sprawdzić. E3276 HiLink jest obsługiwany przez przeglądarkę, wersja zwykła przez Mobile Partnera czyli aplikację do łączenia,sprawdzisz wkładając go bezpośrednio do USB komputera. A TP-Link nigdy nie rozwiązał do końca problemów z działaniem modemów LTE na tych routerach. Kluczowa jest informacja o wersji E3276 ,

0
  • #6 25 Mar 2018 22:04
    ewenement22
    Poziom 21  

Czyli mam wersję zwykłą bo na pewno nie jest obsługiwany przez przeglądarkę tylko przez np. aplikację orange
    powtórzę prośby
    -Jakich prędkości mogę się spodziewać na LTE 1800NetWorks a jakich na LTE800?
    -Jakie anteny kupić? Nie za drogie a dobre? Te co mam również mam gdzie wykorzystać a jednak na jakości i prędkości internetu w domu mi zależy bardzo.
    -Jaki w takim razie model routera polecacie na przyszłość? Może ten zastosuje gdzieś indziej a sobie kupie nowy z lanem 1gbit.
    -W jaki sposób wymusić LTE1800 na e3276 lub LTE800

0
  • Pomocny post
    #7 25 Mar 2018 22:24
    matek451

Na E3276 z MR-3220 na oficjalnym FW nie osiągniesz wielkich prędkości. To FW nie posiada zaimplementowanych sterowników NCM do trybu NDIS i router obsługuje modem w wolnym trybie RAS, 30Mb/s to właściwie maksimum na jakie pozwala.Wystarczy przełożyć modem do komputera aby się o tym przekonać. 6 lat temu miałem taki sam modem i MR-3220 oraz MR-3420 i działanie tego zestawu to jedna wielka porażka. Na OFW przy jednoczesnej pracy po WiFi i LTE z dużymi prędkościami zrywa połączenie LTE, resetuje modem. Router ma za mało pamięci, słabe CPU aby jednocześnie obsługiwać modem i WiFi na kilku klientach. Lepiej działa z HiLinkami oraz alternatywnym FW. Do MR-3220 jest FW od Cezarego czyli MiFi oparte o LEDE i w nim są sterowniki do NDIS dla modemów zwykłych. Na E3276 wersja zwykła można spróbować wymuszać pasma LTE za pomocą MDMA i programem TopNet Info. Jeśli zależy ci na dobrych prędkościach to anteny mogą zostać, pracują na LTE800, LTE1800 i LTE2600, do BTS-ów nie masz daleko więc ich zysk wystarczy . Ale do tego stacjonarny router z agregacja minimum 2 pasm LTE. Warto sprawdzić też czy gdzieś nie działa LTE2600 Orange. Na Zachodniej działają LTE1800 i LTE800 oraz ich agregacja. Na routerach z agregacją mozna wymusić konkretne pasma LTE i konkretne agregacje pasm LTE-A.

0
  • #8 25 Mar 2018 22:37
    ewenement22
    Poziom 21  

Jakiś konkretny model routera godny polecenia? Teraz mam router na strychu więc nie mam zamiaru często do niego zaglądać:)

0
  • #9 25 Mar 2018 22:40
    matek451

Wybór pomiędzy B525, E5186, B528 czy MF286 , agregują dwa pasma LTE, koszt od 250 zł. B715 z agregacją trzech pasm LTE pochodzący z Play to 700 zł.

0
  Szukaj w 5mln produktów